Menu

وبلاگ

راهیابی ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ با برد مقابل ازبکستان

عرض شادباش به تمام ملت ایران

تیم کامپیوتر صدرا ، صعود افتخارآمیز تیم ملی فوتبال ایران به جام‌ جهانی روسیه را به همه مردم کشورمان تبریک می‌گوید.

 

ایران ۲ – ازبکستان ۰

سلام به جاودانگی

ملی پوشان کشورمان موفق شدند با دو گل دیدنی سردار آزمون و مهدی طارمی از سد حریف خود بگذرند و به عنوان دومین تیم در جهان راهی جام جهانی شوند

شاگردان کارلوس کی روش موفق شدند با دو گلی که وارد دروازه ازبکستانی ها کنند از سد حریف خود بگذرند و در حالی که دو بازی تا پایان این رقابت ها باقی مانده است خود را به روسیه برسانند. بردی که شادمانی مردم ایران، تیم ملی و کارلوس کی روش را به دنبال داشت، اکنون تیم ملی ایران پس از تیم ملی برزیل دومین تیم صعود کننده به جام جهانی است.

هفته هشتم مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، دوشنبه ۲۲/۰۳/۹۶، ساعت ۲۱:۱۵، ورزشگاه آزادی
داور: احمد ابوبکر(عمان)                کمک ها: حامد سلیمان، ابوبکر سلیم(عمان)
شرح گل ها

ایران ۱ ازبکستان ۰ (دقیقه ۲۳، سردار آزمون): در حالی که بازی در میانه میدان در حال انجام بود حمله غافلگیرانه ملی پوشان ایران دروازه ازبکستان را باز کرد، پاس دیدنی علیرضا جهانبخش در موقعیت فوق العاده ای به آزمون رسید و سردار نیز پس از جاگذاشتن مدافع ازبکستانی به محوطه جریمه رسید و موفق شد با ضربه ای دقیق دینی دروازه لوبانوف را باز کند.

 

ایران ۲ ازبکستان ۰ (دقیقه ۸۸، مهدی طارمی) : در حالی که تنها دو دقیقه تا پایان بازی زمان بود حرکت دیدنی طارمی بین مدافعان ازبکستان باعث شد تا وی به دروازه این تیم برسد و با ضربه ای فنی و فوق العاده دومین گل ایران را وارد دروازه حریف کند.

اتفاق ویژه:
* ملی پوشان فوتبال کشورمان توانستند صعود مقتدرانه ای به جام جهانی داشته باشند، آنها در حالی که هنوز دو بازی تا اتمام رقابت ها باقی مانده است خود را به جام جهانی رساندند.
* ایران پس از برزیل دومین تیمی است که توانسته خود را به روسیه برساند.
* مهدی طارمی در سومین بازی پیاپی برای تیم ملی در رقابت های جام جهانی گلزنی کرد تا روند گلزنی های خود را قطع نکرده باشد.
* خوشحالی زایدالوصف کارلوس کی روش پس از به ثمر رسیدن گل دوم ایران همه نگاه ها را به خود معطوف کرد، خوشحالی عجیب و غریبی که در سال های حضور این مربی در ایران از وی ندیده بودیم.

بهترین بازیکن:
مهدی طارمی با به ثمر رساندن گل دوم این بازی توانست روند گلزنی های خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی را حفظ کند، او در این دیدار علاوه بر به ثمر رساندن یک گل دیدنی، یک ضربه پنالتی نیز به دست آورد تا نشان دهد پس از پایان بازی های لیگ کماکان آمادگی بالای خود را حفط کرده است.
علی کریمی دیگر بازیکنی بود که در این دیدار توانست بازی خوبی از خود به نمایش بگذارد، او که اولین بازی رسمی خود را برگزار می کرد توانست با عزت اللهی زوج خوبی تشکیل دهد و از عهده وظایف خود بربیاید.
بازیکنان دیگری نظیر میلاد محمدی و علیرضا جهانبخش توانستند در دیدار برابر ازبکستان بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند، البته جهانبخش که پاس دیدنی گل اول را برای آزمون فرستاد در پایان نیمه اول به دلیل مصدومیت تعویض شد اما محمدی نود دقیقه در برابر حریف مقاومت کرد و با استارت های فوق العاده خود هم در دفاع و هم دحمله حضور موثری داشت.

منبع : ورزش سه

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sd

Web
Analytics