Menu

وبلاگ

چطوری یک پروژکتور جدید بخریم

چطور یک پروژکتور جدید خریداری کنیم ؟

 

اگر بخواهیم یک پروژکتور جدید برای یک کلاس درس، اتاق جلسه یا سینمای خانگی خریداری کنیم، تصویری که روی صفحه نمایش می دهید، باید تاثیر زیادی روی مخاطبان خود داشته باشد.تحقیق درباره پروژکتور ها می تواند گیج کننده باشد و با بسیاری از کلمات اختصاری و شرایط فنی مواجه می شوید.

راهنمای پروژکتور ما در پاسخ به سوالات رایج در مورد اصطلاحات، ویژگی ها و سایر ملاحظات مهم هنگام انتخاب یک پروژکتور کمک زیادی به شما در خرید یک پروژکتور جدید خواهد کرد.

روشنایی رنگ و روشنایی سفید (لومن) : Color Brightness and White Brightness (Lumens)

 

Brightness of the image on the left
color brightness : 750 lumens
white brightness : 2700 lumens
Brightness of the image on the right
color brightness : 2600 lumens
white brightness : 2600 lumens

 

 

پروژکتور ها دارای طیف گسترده ای از روشنایی هستند که در لومن اندازه گیری می شود. هرچه پروژکتور روشن تر باشد امتیاز لومن بالاتر می رود و هرچند که همگی برابر است، احتمال بیشتری خواهد داشت.

نسبت کنتراست : Contrast Ratio

 

نسبت کنتراست تفاوت بین نور و تاریکی بر روی صفحه نمایش است، و با یک عدد مشخص میشود. اگر شما بر روی صفحه نمایش روشن ترین و سفید ترین و تاریک ترین و سیاه ترین را مقایسه کنید  شما نسبت کنتراست را دریافت  می کنید.
نسب کنتراست در پروژکتور

به عنوان مثال، یک نسبت کنتراست ۱۰۰۰: ۱ به این معنی است که درخشان ترین رنگ سفید ۱۰۰۰x روشن تر از تاریک ترین سیاه است.

وضوح : Resolution

رزولوشن تعداد نقطه یا پیکسل مورد استفاده برای نمایش یک تصویر است. رزولوشن های بالاتر باعث می شود که پیکسل های بیشتری برای ایجاد تصویر استفاده شوند، که باعث می شود تصویر واضح تر و پاک تر شود.

وضوح بالا برای نمایش نمودار و نمودار دقیق، متن و ویدیو با کیفیت بالا مهم است. این رزولوشن با ترکیب چندگانه مانند ۱۲۰۰×۱۹۲۰ نشان داده شده است. این نشان می دهد که ۱۹۲۰ نقطه به صورت افقی در سراسر صفحه نمایش توسط ۱۲۰۰  خط نقطه به صورت عمودی، برابر است با ۲،۳۰۴،۰۰۰ مجموع نقاط که تصویر را بر روی صفحه نمایش تشکیل می دهند.

هنگام پیدا کردن پروژکتور خود، درباره ویژگی های مهم فناوری و ملاحظات بیشتر بدانید:

Ease of Use : راحتی در استفاده

برای طرح ریزی بدون دردسر، شما می خواهید به دنبال برخی از ویژگی های که راه اندازی سریع را فعال کنید – بنابراین شما می توانید پروژه را فورا. این شامل:

  • HDMI – با دارا بودن ورودی کابل اچ دی ام ای میتوانید اتصال دیجیتال به دستگاه ها را آسان و با کیفیت بالا داشته باشید و همچنین صدا هم از طریق همین کابل انتقال داده میشود.
  • Wireless capability : قابلیت بی سیم – اجازه می دهد تا برای نمایش مطالب بدون کابل و از انواع مختلفی از دستگاه ها در دسترس باشد
  • Vertical and horizontal image correction : تصحیح تصویر عمودی و افقی – اجازه می دهد تا شما به سرعت بتوانید تصویر خودتان را از عمودی و افقی تنظیم کنید
  • Instant on/off : فوری روشن / خاموش – به این معنی است که هیچ انتظاری دیگر برای گرم کردن یا خنک کردن پروژکتور نیست

Projection Technologies : فن آوری های پروجکشن

 

دو تکنولوژی مورد استفاده در اکثر پروژکتورها وجود دارد:  DLP  و  ۳LCD

همه پروژکتورهایی که تکنولوژی  ۳LCD استفاده می کنند،  آنها طرح های قدرتمندی را ارائه می دهند که تصاویر روشن و واقعی را ارائه می دهند. پروژکتورهای ۳LCD دارای روشنایی رنگی و همچنین روشنایی سفید بالا هستند.تکنولوژی DLP  یک چرخ رنگی چرخدنده را برای ارائه رنگ استفاده می کند که نور خروجی نور کمتری نسبت به تکنولوژی ۳LCD تولید می کند. موتورهای ۳LCD هیچ رنگی ندارند و بنابراین، هیچ مشکلی میان روشنایی سفید و رنگ وجود ندارد.

پروژکتور دارای تکنولوژی DLP برای نماایش متون گذینه مناسبی است

پروژکتور دارای تکنولوژی ۳LCD برای نمایش فیلم گذینه مناسبی است

 

Wireless & Wired Projection : بی سیم و سیمی پروجکشن

 

از طریق کامپیوتر شما، بدون نیاز به استفاده از کابل، راه های مختلفی برای ارائه محتوا وجود دارد:

  • پروژکتور هایی که قابلیت اتصال بی سیم را دارند می توانند بدون نیاز به کابل از طریق شبکه وای فای  به کامپیوتر متصل شوند و  محتوا و تصویر را دریافت و پخش کنند
  • در پروژکتور هایی که قابلیت اتصال بی سیم را ندارند باید با اتصال کابل شبکه محتوا را برای آن ارسال کنید

هنگامی که پروژکتور شما به صورت بی سیم طراحی شده است، از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

  • نرم افزار EasyMP (مخصوص پروژکتور های اپسون) را بر روی یک کامپیوتر نصب کنید تا محتوای بی سیم از آن کامپیوتر به پروژکتور متصل به شبکه ارسال شود.
  • استفاده از کلید USB بی سیم سریع (به طور جداگانه خریداری می شود) برای جفت سریع و راحت به یک شبکه بدون نیاز به نصب نرم افزار. به سادگی، کلید USB را به پروژکتور بی سیم فعال و سپس کامپیوتر برای جفت گیری بی سیم سریع وصل کنید.
  • از برنامه iProjection رایگان برای iOS و Android برای طراحی محتوای از یک دستگاه هوشمند به صفحه بزرگ استفاده کنید. به سادگی برنامه را بر روی دستگاه هوشمند سازگار خود نصب کنید و دستگاه را به پروژکتور بی سیم متصل کنید.

 

Connections : اتصالات

 

انواع مختلفی از اتصالات در پروژکتورها موجود است از جمله USB، VGA، Component، HDMI و Port Port که اگر دستگاه شما دارای اتصالات بیشتری باشد کارایی بالاتر و راحتری برای شما دارد.

 

Throw Distance and Positioning : پرتاب فاصله و موقعیت

 

موقعیت پروژکتور و اندازه تصویر به تنظیمات اتاق بستگی دارد. بنابراین، شما باید فاصله دوربرد و ویژگی های پروژکتور را که به شما انعطاف پذیری در قرار دادن را در نظر می گیریم، در نظر بگیرید.

 

Image Position and Adjustment : موقعیت و تنظیم تصویر

 

یک پروژکتور که به شما امکان کنترل ساده تصویر را می دهد، استفاده از پروژکتور را بدون دردسر انجام می دهد.

 

Product Support and Reliability: پشتیبانی محصول و قابلیت اطمینان

 

قابلیت اطمینان و هزینه استفاده از پروژکتور شما بستگی به یک عامل اصلی دارد: تعمیر لامپ یک پروژکتور و عمر لامپ آن که حداقل ۳۰۰۰ ساعت ترجیح داده می شود.

خدمات پشتیبانی شامل نصب و تعمیر دیتا پروژکتور یکی از اصلی ترین نکات در زمان خرید است

منبع

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sd