وبلاگ

افزایش عمر لامپ پروژکتور

عمر لامپ پروژکتور خود را افزایش دهید: اجازه دهید لامپ خنک شود

با رعایت چند نکته کلیدی میتوان عمر لامپ پروژکتور را تا حد زیادی افزایش داد و حتی از آن بیشتر از زمانیکه که کارخانه سازنده ادعا کرده استفاده کرد.

اگر استفاده دائمی از پروژکتور دارید لازم است بدانید گرمای زیاد لامپ اصلی ترین دلیل کم شدن عمر و یا سوختن آن است. پروژکتور با یک فن قدرتمند دمای لامپ را پایین نگه میدارد. گاهی اوقات حتی دو مدل پروژکتور از برند های مختلف در حالیکه از یک نوع لامپ استفاده میکنند اما یکی از دیگری عمر لامپ بیشتری دارد، دلیل آن هم فن قوی تر و دل کل سیستم خنک کنندگی بهتر است.

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از پروژکتور این است که افراد بلافاصله پس از اتمام استفاده از دستگاه آن را از برق میکشند. پروژکتورها این قابلیت را دارند که حتی پس از خاموش شدن توسط فن لامپ را خنک کنند، اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.

پروژکتور های قدیمی این امکان را ندارند ولی به عنوان راه جایگزین ۲ دکمه خاموش و روشن روی دستگاه قرار داده اند. یکی برای کل دستگاه و دیگری تنها لامپ. اگر هنوز پروژکتورهای قدیمی استفاده میکنید بعد از اتمام کار ابتدا دکمه خاموش شدن لامپ را بزنید و بعد از چند دقیقه کل دستگاه را خاموش کنید.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت مشاوره خرید از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید

طراحی، توسعه و فروش محصولات با خدمات ویژه پس از فروش

sd

سایت در حال بروزرسانی می باشد و امکان دارد برخی از صفحات و لینکها قابل دسترس نباشد؛ از شکیبایی شما سپاسگزاریم