Menu

وبلاگ

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000 شامل ۶ بخش می باشد. در حال حاضر بخش اول آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش دوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش سوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش ششم )

 ویدئو پروژکتور PT-AE8000 پاناسونیک (یا PT-AE8000U در آمریکا) نسل دوم پروژکتور سه بعدی پاناسونیک می باشد. این ویدئو پروژکتور هم اکنون در بازار موجود است.

ویژگی های کلیدی پاناسونیک PT-AE8000U در یک نگاه :

  • سازگاری با تصاویر دو بعدی و سه بعدی همراه با بهترین میزان روشنایی برای تصاویر سه بعدی
  • رنگ های بسیار طبیعی
  • عملکرد سطوح سیاه فوق العاده خوب، یک پروژکتور با کنتراست فوق العاده بالای واقعی
  • داشتن امکانات گسترده آن را به یک انتخاب خیلی خوب برای اکثر افراد با بودجه ای متوسط تبدیل می کند.
  • داشتن ۲۴۰۰ لومن روشنایی آن را به یک پروژکتور با روشنایی بالا برای سینمای خانگی تبدیل می کند که به همین منظور نیز طراحی شده است.
  • با در نظر گرفتن همه ی جوانب، شاید این ویدئو پروژکتور بیشترین انعطاف پذیری را در انتخاب مکان نصب بین هر پروژکتور خانگی بدون داشتن لنزهای قابل تعویض ارائه می نماید.
  • حافظه ی لنز که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد بخشی از بهترین قابلیت های آن می باشد.
  • بزرگ نمایی و فوکوس اتوماتیک و امکان تغییر دستی موقعیت لنز
  • سه ورودی HDMI 1.4a
  • عملکرد فوق العاده با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه

دستگاهی که امروز در مورد آن صحبت میکنیم یکی از قوی ترین ویدئو پروژکتورها از نظر امکانات در بازار می باشد. پاناسونیک PT-AE8000 یک ویدئو پروژکتور همه کاره با انعطاف پذیری زیاد در انتخاب محل نصب می باشد. این ویدئو پروژکتور حتی دارای امکاناتی عالی برای کاربران حرفه ای که شامل مولد سیگنال های الکتریکی، و توانایی ایجاد تصاویر همزمان برای مقایسه ی دو تصویر هنگامی که برخی از تنظیمات را تغییر می دهید می باشد.

این ویدئو پروژکتور روشنایی بالایی نیز دارد.ویدئو پروژکتور PT-AE7000 که سال گذشته ارائه شده بود نیز روشنایی خوبی معادل ۲۰۰۰ لومن داشت. امسال پاناسونیک۴۰۰ لومن دیگر را به میزان روشنایی پروژکتور اضافه کرده است. این موضوع قطعا کیفیت تصاویر سه بعدی را بالاتر می برد، و تصاویری خاص و پرنور را در اختیار شما قرار می دهد. این ویدئو پروژکتور به طور خاص برای سینماهای خانگی و محیط های تاریک طراحی شده است، ولی می توان گفت که PT-AE8000 یکی از بهترین پروژکتورها برای استفاده در محیط های روشن مانند اتاق های نشیمن می باشد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-1

امسال مهمترین رقیب پاناسونیک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی اپسون۵۰۲۰ می باشد. (هر ساله رقابت اصلی بین این دو شرکت می باشد، زیرا این دو کمپانی با کیفیت ترین پروژکتورهای سینمای خانگی ۳LCD را در دنیا تولید می کنند.) امسال یک اتفاق عجیب رخ داده است. برای سال های متمادی، پروژکتورهای اپسون همواره روشنایی بالاتری داشتند، ولی امسال پروژکتور PT-AE8000U پاناسونیک با داشتن روشنایی معادل ۲۴۰۰ لومن با اپسون برابری می کند. در پرنور ترین حالت آن ها هنگامی که ما اندازه گیری کردیم، پاناسونیک با چندین لومن بیشتر اپسون را شکست داد.

این اتفاق در گذشته هرگز نیفتاده بود. برای اولین بار، در روشن ترین حالت، پاناسونیک میزان لومن بیشتری از اپسون دارد.

 رقابت اصلی بین ویدئو پروژکتورهای دو بعدی و سه بعدی است، و این بدین معنی میباشد که ویدئو پروژکتورهای مهم دیگرکه  پس از PT-AE8000U به بازار عرضه شدند مانند : پروژکتور VPL-HW50ES سونی، پروژکتور اشاره شده ی اپسون و هم خانواده ی آن Cinema 6020، پروژکتور اپتما HD8300، شارپ XV-Z30000 را میتوان جز رقبای PT-AE8000U حساب کرد. ویدئو پروژکتورهای دیگری نیز وجود دارند، ولی قیمت آن ها بسیار بیشتر از این پروژکتور پاناسونیک می باشد. به عنوان مثال، دو مدل قوی پروژکتورهای سه بعدی JVC قیمتی معادل ۷۹۹۹ و ۱۱۹۹۹ دلار دارند. سونی نیز یک مدل گران تر با قیمت ۵۹۹۹ دلار دارد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-2

ویدئو پروژکتور PT-AE8000U برای سینمای خانگی شما طراحی شده است. همان گونه که گفته شد، دوباره تکرار می کنم، این مدل یکی از پرنور ترین پروژکتورهای حال حاضر است، و این بدین معنی می باشد که می توانید از آن در اتاق های با نور محیطی بالا مانند اتاق های نشیمن و پذیرایی نیز استفاده کنید. فقط چند پروژکتور با روشنایی بالاتر از پاناسونیک PT-AE8000U وجود دارند که قیمت آن ها کمتر از ۱۰ هزار دلار می باشد.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sd

Web
Analytics