اهمیت ویدئو کنفرانس و موضوعات پیرامون آن

اهمیت ویدئو کنفرانس

اهمیت ویدئو کنفرانس ، شما می خواهید برای بحث در مورد پروژه در حال انجام یا آینده ، جلسه ای را با تیم خود برگذار کنید. تنها مشکل این است که افراد تیم شما از راه دور کار می کنند. رسیدن به همه آنها به طور همزمان در دفتر کار چالش برانگیز است. خوشبختانه ، فن آوری باعث می شود افراد بتوانند برای یک جلسه یا کنفرانس به راحتی جمع شوند.

با تشکر از ویدئو کنفرانس ، تیم شما می تواند چهره به چهره صحبت کند بدون اینکه در یک اتاق یا حتی در همان شهر یا کشور قرار داشته باشد. درباره مزایای برتر ویدئو کنفرانس و دلایل مهم استفاده از آن در کسب و کار بیشتر بدانید.

ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس از بسیاری جهات شبیه به هر نوع دیگر تماس کنفرانسی است. این بستر اجازه می دهد تا دو یا بیشتر از افراد در زمان واقعی بدون قرار گرفتن در همان مکان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخلاف کنفرانس تلفنی ، یک کنفرانس ویدیویی به شرکت کنندگان امکان می دهد تا در طول تماس یکدیگر را ببینند.

کنفرانس ویدئویی نیز اغلب امکان اشتراک اطلاعات مانند اسناد یا ارائه را در طول تماس فراهم می کند. اگرچه کنفرانس ویدیویی شبیه یک تماس ویدیویی است ، اما معمولاً بیش از دو شرکت کننده دارد. یک ویدئو کنفرانس ممکن است بین تمام اعضای یک تیم پروژه ، بین تیم شما و تیم مشتری یا بین تیم شما و سهامداران شرکت شما برگزار شود. در برخی موارد ، تعداد شرکت کنندگان که می توانند در یک کنفرانس ویدئویی حاضر شوند نامحدود است.

اهمیت ویدئو کنفرانس

چه تجهیزاتی در ویدئو کنفرانس استفاده می شود؟

ویدئو کنفرانس متکی بر انواع مختلف تجهیزات و فناوری ها است. یک سیستم ویدئو کنفرانس نیاز به ارسال داده به شرکت کنندگان دارد و باید این احساس را ایجاد کند که شرکت کنندگان همه در یک اتاق هستند و نه در مکان های مختلف. اگرچه فناوری دقیق مورد استفاده و تجهیزات خاص مورد نیاز برای کنفرانس ویدیویی بسته به نیاز یک سازمان می تواند کمی متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، موارد زیر برای کار یک ویدئو کنفرانس مورد نیاز است.
 

۱. اهمیت ویدئو کنفرانس – برنامه نرم افزاری

یک برنامه نرم افزاری معمولاً در قلب هر کنفرانس ویدیویی قرار دارد. بسیاری از برنامه های مختلف وجود دارد ، و هر یک دارای جوانب مثبت و منفی هستند. برنامه ای که برای یک شرکت مناسب باشد ممکن است مناسب تجارت دیگری نباشد.به عنوان مثال ، برخی از برنامه ها به افراد اجازه می دهد تا با استفاده از لپ تاپ یا رایانه دیگر یا با شماره گیری از طریق تلفن ، به کنفرانس ویدیویی بپیوندند.

بسیاری از برنامه ها تعداد شرکت کنندگان یا شرکت کنندگان در جلسه را محدود می کند. در برخی موارد ، نرم افزاری که کنفرانس ویدئویی را به آن قدرت می دهد در سخت افزار ادغام می شود. در برخی دیگر ، این نرم افزار یک برنامه مستقل است که با دستگاه های متنوعی کار می کند.

۲. اهمیت ویدئو کنفرانس – اتصال به اینترنت

برای کار در یک کنفرانس ویدیویی ، صدا و سیما باید از دستگاه یک نفر به دستگاه شخص دیگر سفر کند. یکی از راه های سفر داده ها ، اتصال به اینترنت پر سرعت است. شیوع اتصالات اینترنت پر سرعت در بین مشاغل باعث شده است تا کنفرانس ویدئویی برای بسیاری از شرکتها به واقعیت تبدیل شود. هرچه اتصال اینترنت یک شرکت سریعتر باشد ، این کار با فیلم و کیفیت فیلم بهتر می تواند انجام شود.
 

۳. اهمیت ویدئو کنفرانس – ورودی / خروجی تصویر

افرادی که در یک کنفرانس ویدیویی شرکت می کنند نیاز به راهی دارند تا ببینند چه چیزی در جریان است. تجهیزات ورودی تصویر معمولاً یک دوربین است ، مانند یک وب کم که به لپ تاپ یا یک دوربین فیلمبرداری مستقل است. در بعضی موارد ، دریافت کننده ویدیو می تواند صفحه نمایش رایانه یا تخته سفید دیجیتال باشد.

تجهیزات خروجی تصویر شامل دستگاههایی است که تصاویر را از ویدئو کنفرانس نمایش می دهند. این تجهیزات می توانند از یک صفحه نمایش لپ تاپ یا مانیتور دسک تاپ ، یک ویدئو پروژکتور و صفحه نمایش ، یک تلویزیون ،  LCD تشکیل شده باشند.

۴. اهمیت ویدئو کنفرانس – ورودی / خروجی صوتی

تجهیزات ورودی صوتی اغلب میکروفون یا مجموعه ای از میکروفون ها هستند. بسته به تنظیم کنفرانس ، یک میکروفون ممکن است در لپ تاپ قرار داشته باشد یا ممکن است یک قطعه از تجهیزات مستقل باشد. در بعضی از اتاق های کنفرانس ، میکروفن ها در کل فضا یا به صورت مرکزی قرار گرفته می شوند ، مانند روی یک میز.

تجهیزات خروجی صوتی می توانند شامل بلندگوها باشند ، مانند بلندگوهای ستونی یا رومیزی یا یک جفت هدفون یا یک سیستم صوتی کاملاً یکپارچه با تقویت کننده ها.

۵. اهمیت ویدئو کنفرانس – پهنای باند قوی

اشکال احتمالی سیستم کنفرانس ویدئویی ضعیف ، تاخیری است که می تواند در هنگام صحبت کردن در افراد ایجاد شود به نحوی که ممکن است صدا زودتر از تصویر شنیده شود یا این موضوع برعکس اتفاق افتد. یکی از علت های اصلی این مشکل می تواند در نامناسب بودن بستر اینترنت شما باشد، این بستر باید به نحوی باشد تا دچار مشکل قطعی و وصل های مکرر نباشد و دارای سرعت و کیفیت باند مناسبی باشد.
 
اهمیت ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس در مقابل وب کنفرانس

هنگامی که شما در جستجوی فناوری های کنفرانس ویدئویی هستید ، احتمالاً  با فناوری مبتنی بر وب روبرو خواهید شد. یکی از راه های  درک تفاوت بین کنفرانس ویدیویی و وب مبتنی بر این است که یک روش به نرم افزار وابسته است و دیگری وابسته به سخت افزار است.

اگر یک سازمان قصد دارد از کنفرانس مبتنی بر وب استفاده کند ، هرکسی که در جلسه ، ارائه یا کنفرانس شرکت می کند ، باید یک برنامه نرم افزاری را در رایانه یا تلفن هوشمند خود بارگیری کند. این نرم افزار از سخت افزار داخلی دستگاه شخصی مانند میکروفون ، بلندگوها و دوربین وب استفاده می کند. کنفرانس مبتنی بر وب برای شرکت هایی که تعداد زیادی کارگر از راه دور دارند ایده آل است.

ویدئو کنفرانس مستقر در اتاق وابسته به سخت افزار است و برای سازمانهایی طراحی شده است که قصد دارند میزبان جلسات ویدئویی یا ارائه از یک مکان تعیین شده باشند. سخت افزار مورد نیاز برای کار سیستم کنفرانس در یک منطقه مانند یک اتاق کنفرانس  تنظیم شده است.

چه سازمان هایی از ویدئو کنفرانس استفاده می کنند؟

مشاغلی که از کنفرانس ویدیویی استفاده می کنند می تواند در صنعت بسیار متفاوت باشد. در بعضی موارد ، کنفرانس ویدیویی باعث بهبود کیفیت خدماتی می شود یا آن را گسترش می دهد. در اینجا چند مثال از سازمان هایی وجود دارد که می توانند از کنفرانس ویدئویی و روش استفاده از آن استفاده کنند.

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می توانند از کنفرانس ویدئویی برای تهیه تله پزشکی استفاده کنند. به جای اینکه بیمار هر بار  به پزشک مراجعه کند ، می تواند قرار ملاقات ویدیویی را با پزشک خود ترتیب دهد. ارائه دهنده می تواند تاریخچه و بررسی علائم خود را انجام دهد. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی همچنین می توانند از طریق کنفرانس ویدیویی برای ارتباط با سایر اعضای تیم مراقبت از بیمار استفاده کنند.

ارائه دهندگان آموزشی

معلمان می توانند از طریق ویدئو کنفرانس به برگزاری جلسات با دانش آموزان خود خارج از وقت کلاس استفاده کنند. مدارس و معلمان همچنین می توانند از کنفرانس ویدئویی استفاده کنند تا کلاس ها در اختیار گروه گسترده تری از دانش آموزان قرار گیرد. به جای اینکه به جلسات حضوری نیاز داشته باشید ، این دوره می تواند به صورت مجازی برگزار شود و دانشجویان برای تماشای سخنرانی معلمان خود و برای شرکت در بحث ها وارد سیستم شوند.

وکلا و دادگاهها

دادگاهها غالباً از ویدئو کنفرانس برای شنیدن شهادت شاهدی که نمی تواند حضور داشته باشد ، استفاده می کنند. وکلا می توانند از کنفرانس ویدیویی برای گرفتن وثیقه یا ارتباط با سایر وکلا در مورد یک پرونده استفاده کنند.

مشاغل کوچک و متوسط

بیش از ۴۰٪ کارمندان از راه دور کار می کنند. کنفرانس های ویدئویی به مشاغل کوچک و متوسط این فرصت را می دهد تا افرادی را که در هر نقطه از کشور زندگی می کنند استخدام کرده و مرتباً با آن کارمندان ارتباط برقرار کنند.

دولت ها

سازمان های دولتی می توانند از طریق کنفرانس ویدئویی برای برقراری ارتباط در مواقع بحرانی یا برای مسائلی مانند بررسی بودجه ، استفاده کنند. کنفرانس ویدیویی همچنین به سازمانهای دولتی امکان می دهد بدون نیاز به برنامه ریزی جلسات حضوری با یکدیگر برقرار کنند.

اهمیت ویدئو کنفرانس

اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس

مهم نیست که در چه نوع سازمانی یا اداره ای کار می کنید ، احتمالاً راهی برای گنجاندن کنفرانس ویدیویی در عملیات شما وجود دارد. برخی از دلایل اصلی استفاده از آن عبارتند از:

اهمیت ویدئو کنفرانس – ارتباط با کارمندان از راه دور

ویدئو کنفرانس به مدیران اجازه می دهد تا با افرادی که به طور مرتب از راه دور کار می کنند ، ارتباط برقرار کنند. ویدئو کنفرانس همچنین به شما امکان می دهد تا با اعضای تیم که در محل شعبه دیگری کار می کنند ، ارتباط برقرار کنید.

اهمیت ویدئو کنفرانس – دستیابی به مخاطبان گسترده تر

کنفرانس های ویدئویی می توانند کلاس ها و برنامه های آموزشی را برای افراد بیشتر قابل دسترسی کند. به عنوان مثال ، مدارس می توانند دوره های گسترده باز آنلاین (MOOC) ایجاد کنند که دانش آموزان از سراسر جهان می توانند برای آنها ثبت نام کنند. استادان و مدرسان می توانند سخنرانی را برای دانشجویان ضبط کنند.

اهمیت ویدئو کنفرانس – تسهیل ارتباطات

برای شرکتها اغلب مقرون به صرفه تر است که افراد را از طریق تماس تلفنی بررسی کنند ، نه اینکه آنها را برای مصاحبه حضوری دعوت کنند. استفاده از جلسات ویدیویی می تواند به یک مدیر  کمک کند تا ببیند آیا افراد به اندازه کافی واجد شرایط برای تجارت هست یا خیر.

اهمیت ویدئو کنفرانس

مزایای ویدئو کنفرانس چیست؟

مهم نیست که چگونه از آن استفاده کنید ، مزایای بسیاری زیادی در کنفرانس ویدیویی وجود دارد. هنگامی که تصمیم می گیرید از یک سیستم کنفرانس ویدیویی استفاده کنید ، ایده خوبی است که در مورد مزایا و مضرات برگزاری جلسات آنلاین و تماس های ویدیویی فکر کنید. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. کنفرانس ویدیویی ، انعطاف پذیری بیشتر

اگر تاکنون سعی کرده اید با بیش از سه نفر ملاقات داشته باشید و سعی کرده اید آن افراد را همزمان در همان مکان قرار دهید ، مطمعنا با برنامه ریزی ها سنگینی روبرو شده اید. با کنفرانس ویدیویی ، فرقی نمی کند که شرکت کنندگان در کجا قرار بگیرند ، بنابراین شما از انعطاف پذیری و آزادی بیشتری برخوردار هستید. اگر به گروه بزرگی بعدا می خواهید همین موضوعات ارائه دهید ، می توانید آن را ضبط کنید و بعداً در دسترس افرادی قرار دهید که نمی توانند در رویداد زنده شرکت کنند.

۲. کنفرانس ویدئویی به کارمندان از راه دور کمک می کند

اگرچه بسیاری از افرادی در خانه یا در موقعیت های دور دست کار می کنند ، آن را دوست دارند ، اما اشکالاتی در کار از راه دور وجود دارد. یکی از این اشکالات این است که افراد جدا از همفکران خود کار می کنند. شرکتهایی که از کنفرانس ویدئویی استفاده می کنند می توانند با داشتن فرصتی برای دیدن همکاران خود و بحث با آنها از راه دور استفاده کنند. کنفرانس ویدئویی به همکارانی که ممکن است در مناطق زمانی مختلف یا کشورهای مختلف زندگی کنند فرصتی برای صحبت با یکدیگر می دهد.

اهمیت ویدئو کنفرانس

۳. کنفرانس ویدیویی می تواند پول شرکت شما را پس انداز کند

در حالی که برای راه اندازی و پیاده سازی فناوری ویدئو کنفرانس هزینه بالایی نیاز است ، در طولانی مدت ، بسیاری از سازمان ها که از آن استفاده می کنند ، دریافتند که این صرفه جویی در پول و یا حتی یک شبکه پول ساز است. کنفرانس ویدیویی همچنین بودجه سفر شرکت شما را کاهش می دهد ، زیرا مجبور نیستید برای کارمندان یا جلسات خود برای کارگران از راه دور پرواز کنید

۴. کنفرانس ویدئویی به شما امکان می دهد هر کسی ، جای دیگری استخدام کنید

یکی دیگر از مزیت های کنفرانس ویدئویی این است که می تواند استخر متقاضی شرکت شما را بسیار بزرگتر کند. به جای اینکه خودتان را برای نامزدهای محلی محدود کنید یا هزینه های جابجایی و سایر هزینه های سفر کاندیداهای خارج از شهر را محدود کنید ، می توانید کارگران را از هر کجا استخدام کنید. این بدان معناست که شما به احتمال زیاد متقاضیان ماهر را جذب می کنید.

آیا مضراتی در کنفرانس ویدیویی وجود دارد؟

در حالی که مزایای زیادی در استفاده از کنفرانس ویدئویی وجود دارد ، اشکالاتی نیز وجود دارد. یکی از نگرانی های بسیاری از سازمان ها هنگام اضافه شدن سیستم کنفرانس ویدیویی به مشاغل خود ، هزینه این فناوری است. در حالی که گزینه های رایگان در دسترس است ، بسیاری از سازمان ها با گزینه پرداختی بهتر خدمات دریافت می کنند. این ایده خوبی است که قبل از تصمیم گیری در مورد سیستم کنفرانس ویدیویی ، هزینه فناوری را ارزیابی کنید و گزینه های موجود را وزن کنید.

مهمترین چیزی که هنگام بررسی فناوری کنفرانس ویدئویی باید به خاطر داشته باشید این است که سیستمی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد و آن به بهترین نحو نیاز سازمان شما را برآورده می کند.  تیم مهندسین کامپیوتر صدرا می توانند یک بستر کنفرانس ویدئویی را طراحی کنند که نیازهای خاص شما را برآورده سازد و مشکلات خاص شما را برطرف کند. برای کسب اطلاعات بیشتر امروز با ما تماس بگیرید.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.