تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

راهنمای خرید اسپلیتر

راهنمای خرید اسپلیتر

راهنمای خرید اسپلیتر , شاید تاکنون اسم اسپلیتر splitter را شنیده و یا آن را دیده باشید، اما به‌طور دقیق از کارایی آن اطلاع نداشته باشید. اسپلیتر یکی از مهم‌ترین ملزومات در هنگام وصل کردن سرویس اینترنت محسوب می‌شود. درواقع اسپلیتر دستگاه کوچکی است که با هدف تفکیک سیگنال‌های صوتی و دیتا در تلفن به‌کارگرفته می‌شود. ظاهر این دستگاه بسیار ساده و کوچک است اما کاربرد آن تأثیر بسزایی در کیفیت ارتباطات تلفنی و اینترنتی دارد. به عبارتی دیگر اسپلیتر با جداسازی سیگنال‌های صدا و دیتا، میزان نویز و پارازیت های صوتی و اینترنتی را مدیریت می‌کند. شما پس از خواندن این مطلب ضمن آشنایی با اسپلیتر و کاربرد آن، می‌توانید با اطمینان خاطر و در کمترین زمان، نسبت به خرید اسپلیتر موردنظر خود اقدام نمایید.

آشنایی با اسپلیتر

ADSL سرویسی است که روی خط تلفن فعال می‌شود و برای داشتن اینترنت پر سرعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه ADSL، یک سیگنال دیجیتالی است و سیگنال تلفن آنالوگ، ارتباط این دو سرویس برروی یک خط مشترک، مشکلات زیادی را به همراه دارد. تداخل این دو سرویس و ایجاد اختلال در عملکرد هر یک از آن‌ها از اصلی‌ترین مشکلات موجود در این حوزه محسوب می‌شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، از تجهیزات جانبی نظیر اسپلیتر استفاده می‌شود. اسپلیتر با جدا کردن این دو سیگنال، از تداخل آن‌ها با یکدیگر جلوگیری کرده و مانع بروز نویز و یا پارازیت می‌گردد. در واقع این دستگاه قابلیت بهبود ارتباطات تلفنی و اینترنتی را دارد و محیطی را فراهم می‌کند که در آن دو سیگنال آنالوگ و دیجیتال در کنار اینکه با یکدیگر کار می‌کنند، هیچ تداخلی باهم نداشته باشند. اسپلیتر این کار را به کمک فیلترها انجام می‌دهد.

اهمیت استفاده از اسپلیتر

در گذشته استفاده از اینترنت و اتصال به آن به سادگی اکنون نبود و سختی‌های بسیار زیادی را به همراه داشت؛ تا اینکه به‌دنبال تحولات بوجود آمده در حوزه دیجیتال و گسترش اینترنت، تجهیزات جانبی بسیاری برای بهبود ارتباطات اینترنتی به‌وجود آمدند. هدف از ارائه این تجهیزات، دسترسی آسان و سریع به اینترنت است که راحتی کاربران را برعهده دارد. اسپلیتر نمونه‌ای از این تجهیزات جانبی است که به‌منظور بهبود ارتباطات تلفنی و اینترنتی استفاده می‌شود. مهم‌ترین دلیل استفاده از اسپیلاتور ها جلوگیری از اختلالات موجود میان دو سرویس تلفن و اینترنت است. درواقع اسپلیتر با کاهش و حذف نویزها، از قطع و وصلی صدا و یا اینترنت جلوگیری کرده و یک ارتباط ایده‌آل و مطلوب را ایجاد می‌کند. افزایش سرعت از دیگر قابلیت‌هایSplitterها می‌باشد. به این دستگاه‌های کوچک که عاملی مؤثر در ایجاد یک ارتباط تلفنی یا تصویری هستند، نویزگیر نیز می‌گویند.

راهنمای خرید اسپلیتر

همان‌طور که گفته شد اسپلیترها دستگاه‌های کوچکی هستند که به منظور جداسازی سیگنال‌های صدا و داده مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت‌ها و برندهای مختلفی این دستگاه را طراحی و به بازار عرضه کرده‌اند؛ از همین‌رو ممکن است در هنگام خرید Splitter  دچار سردرگمی و تردید شوید. توجه داشته باشید که اگرچه اسپلیترها دارای برندهای مختلفی هستند؛ اما تمامی آن‌ها کاربرد و کارایی یکسانی دارند. با این حال ممکن است کیفیت آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشد، از همین‌رو توصیه می‌شود، پیش از خرید اسپیلاتور، نسبت به نوع برند کنجکاوی کنید و نکاتی نظیر  قیمت، کیفیت و قدرت اسپلیتر را درنظر داشته باشید. شرکت آتن (aten) یکی از بهترین تولیدکنندگان اسپلیترهای تصویری و تلفنی است که با تجربه‌ای چندین ساله در این حوزه فعالیت می‌کند. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با محصولات مربوط به شرکت آتن، به وب‌سایت  صدرا مراجعه نمایید و پس از کسب اطلاع پیرامون قیمت و کارایی این محصولات، نسبت به خرید آن‌ها اقدام حاصل فرمایید.

نحوه نصب اسپلیتر

پس از خرید اسپلیتر باید به نحوه نصب آن توجه داشت؛ چراکه در صورت نصب نادرست آن ممکن است نویزگیر با مشکلات متعددی مواجه شود. همان‌طور که می‌دانید هر اسپلیتر دارای سه پورت به نام‌های Phone، Line و Modem می‌باشد. پورت Line به خط تلفن، پورت Modem به مودم و پورت Phone به گوشی تلفن متصل می‌شود. دقت داشته باشید که اتصال این بخش را به درستی انجام دهید تا از یک ارتباط تلفنی و یا اینترنتی باکیفیت برخوردار شوید. اگر پس از نصب اسپلیاتور، مشکلات و پارازیت های موجود برطرف نشد، لازم است چند روش را امتحان کنید. در مرحله اول مودم را از دستگاه تلفن دور کنید؛ اگر بازهم مشکل نویز رفع نشد، دستگاه مودم را خاموش و روشن کنید. در این مرحله اگر ارتباط شما همچنان دارای نویز بود، بهتر است دستگاه مودم را برای تعمیر به متخصصان این حوزه بسپارید.

نکات مهم در هنگام نصب اسپلیتر

  • بررسی سوکت‌ها و کیفیت اتصالات یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در هنگام نصب اسپلیاتور باید درنظر گرفته شود.
  • مکانی که Splitter در آن قرار دارد، باید دور از هرگونه نم و رطوبتی باشد.
  • در صورتی که پس از نصب اسپلیاتور به مودم، باز هم تلفن شما دارای نویز بود، بهتر است فاصله مودم تا اسپلیتر را بیشتر کنید.
  • بهتر است برای هر تلفن یک اسپلیتر مجزا درنظر گرفته شود؛ بنابراین اگر در محیط کار و یا منزل از چند تلفن استفاده می‌کنید، برای بهبود کیفیت ارتباطات، برای هر تلفن یک اسپلیتر مخصوص تهیه کنید.
  • ممکن است پس از نصب اسپلیاتور، ارتباط شما همچنان دارای نویز و پارازیت باشد، در این صورت باید مودم خود را بررسی کنید، اگر مودم سالم بود، باید اسپلیاتور ارزیابی شود. در صورت خرابی دستگاه لازم است، نسبت به خرید Splitter جدید اقدام نمایید.

در نهایت باید گفت که اگرچه اسپلیترها، قطعاتی ساده هستند، اما وجود آن‌ها در میان تجهیزات مربوط به مودم بسیار ضروری و کاربردی است؛ به‌طوری که عدم وجود آن‌ها ممکن است ارتباطات شما را غیرممکن سازد. ما در مطلب راهنمای خرید اسپلیتر سعی کردیم با معرفی اسپلیترها و اهمیت آن‌ها، شما را در انتخاب یک اسپلیتر مناسب راهنمایی کنیم. فروشگاه اینترنتی صدرا با تجربه‌ای چندین ساله در زمینه تعمیر و فروش تجهیزات جانبی و قطعات کامپیوتری، مفتخر است که امکان ارتباط با شما عزیزان در سایر  نقاط کشور را دارد. شما می‌توانید همه روزه برای ارتباط با کارشناسان فروش، تعمیر و یا سایر خدمات مشتریان، از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت صدرا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی