05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu
سیستم صوت مساجد

سیستم صوتی در مراکز مذهبی

سیستم صوتی مساجد و مراکز مذهبی برای اجرای مراسم های اعیاد و ایام عزاداری نیاز به یک سیستم صوتی مناسب با قدرت بالا دارند. برای بهتر برگزار شدن مراسم هیئت ها یکی از ضروریات ، استفاده از سیستم صوتی خوب و قوی می باشد. سیستم صوتی درمراکز مذهبی و مساجد و حسینیه ها وظیفه رساندن ادعیه و مدیحه سرایی مداحان و سخنرانان به گوش حاضرین را عهده دار می باشد.

تصور کنید در یک مرکز مذهبی قرار دارید و با یک سیستم صوتی ضعیف روبرو هستید. این را تصویر کنید صدایی که از بلندگوها می آید بسیار کم کیفیت و بدون درک و مفهوم باشد. آیا می توانید با وجود این صوت به راحتی قدم بزنید و تمرکز کنید؟ آیا حتی می توانید کلماتی که گفته می شوند درک کنید؟

ویژگی داشتن سیستم صوتی مساجد و مراکز مذهبی با کیفیت:

داشتن یک سیستم صوت مسجد با کیفیت ، یک موضوع فنی مهم برای مساجد و مراکز مذهبی است. سیستم های صوتی و تصویری می توانند تجربه و تعامل افراد حاضر در محیط و فضای شما را بهبود ببخشند و امکان برقراری ارتباط موثرتری را فراهم می کنند و این امکان را برای اعضا فراهم می کنند تا خدمات را بطور کامل بشنوند. حتی این امر برای افرادی که قصد ضبظ مراسم با کیفیت مناسب را دارند نیز فراهم می شود. سیستم‌ صوتی مساجد که به کلمات و آوا اجازه می‌دهند تا با جزئیات در سطح مناسب برای مردم پخش و شنیده شوند، براساس سبک، فرهنگ، و شکل مسجد شما، باید از سیستم صوت متفاوت استفاده شود.

سیستم صوت مساجد

هنگام تصمیم گیری برای بهبود ، جایگزینی و یا نصب سیستم های صوتی جدید مساجد، موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفت. سیستم صوت مساجد مانند هر سیستم پیچیده ای از قسمتهای زیادی تشکیل شده است. ضعیف ترین موضوع در سیستم بر کل تجهیزات تأثیر منفی می گذارد.

با این حال ، جایگزینی تجهیزات قوی به جای اجزای خراب یا منسوخ یک سیستم صوت مسجد را می تواند دوباره زنده کند. بنابراین ، برخی از مواردی که باید در این فرآیند در نظر گرفته شود چیست؟ این راهنما سعی خواهد کرد تا درک درستی از سیستم صوتی مساجد و محیط های مختلفی که در آن استفاده می شود را برای شما به راحتی بیان کند.

قبل از راه اندازی سیستم صوت مساجد

باید محیطی را که در آن قرار دارید در نظر بگیرید. آیا سالن دارای سطوح سختی است که می تواند صدا را منعکس کند؟ (به عنوان مثال دیوارها  ، پنجره های شیشه ای ، کف کاشی کاری شده ، میله های چوبی ، سقف های تخته سنگی طاق دار یا سقف فلزی با تیرها و ستون ها) اینگونه نیست که یک محیط بهتر از محیط دیگر باشد و به نوع مسجد  شما بستگی دارد که مناسب ترین تجهیزات صوتی برای محیط شما چیست؟

نکاتی برای سیستم صوتی در مراکز مذهبی :

  • محاسبه تعداد و میزان توان آمپلی فایر با توجه به تعداد بلندگو ها
  • برای تهیه بهترین آمپلی فایر با کمترین قیمت باید مقدار توان واقعی مورد نیاز محاسبه شود
  • محاسبه تعداد میکروفون ها و نوع میکروفون با توجه به نحوه استفاده آنها
  • تهیه بلندگو های ستونی و دیواری با در نظر گرفتن مقدار فضا موجود
  • در نظر گرفتن استفاده از تجهیزات بی سیم یا باسیم با توجه به محیط شما

 و جایگزینی کابلهای قدیمی فرسوده با کابلهای بهتر ….

با جایگزینی کابلهای قدیمی فرسوده با کابلهای بهتر ، می توان کیفیت سیستم صوتی را بهبود بخشید. بسیاری از مساجد از میکروفون ، و کابل بلندگو یا کابل های اشتباه استفاده می کنند. آیا خرید میکسر دیجیتال ، میکروفون و بلندگو با کیفیت بالا و سپس اتصال آنها با ارزانترین کابل منطقی است؟ ارتباطات خود را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که از نوع مناسب کابل ، آداپتور ، جک و … استفاده می کنید. بسیاری از کابل ها شبیه به هم هستند اما بسیار متفاوت هستند. فاصله کابل ها را از مبدا تا مقصد تا حد ممکن کوتاه نگه دارید .

سیستم صوت مساجد

اهمیت سیستم صوتی در مسجد و مراکز مذهبی

داشتن ارتباطات در کلیه نهادهای مذهبی کلیدی است. برای مردم بسیار مهم است که نه تنها سخنان روحانیون را بشنوند بلکه پیام های منتقل شده را نیز درک کنند. داشتن یک سیستم صوتی حرفه ای می تواند باعث شود که مردم بیشتر درگیر و متمرکز شوند ، در عین حال به اجرای روان خدمات کمک کند. در سیستم های CSAV ، ما می توانیم میکروفن ها  ، بلندگوها ، گیرنده ها و میکسرهای دیجیتال و راه حل های شنوایی کمکی مناسب برای مساجد و هیئت ها را در NJ ، NYC ، CT و PA فراهم کنیم.

برای انتخاب سیستم صوتی مساجد به چه نکاتی باید توجه شود؟

  • انتخاب تجهیزات
  • صدای یکنواخت
  • آمپلی فایر
  • میکسر صدا و تصویر
  • میکروفن و انواع بلندگو

بهترین تجهیزات صوت  مساجد برای هیئت کدام است؟

با دقت در انتخاب بهترین باند برای هیئت می توان به خوبی سیستم صوت مسجد را برای اجرای برنامه های عزاداری در سطح وسیع آماده نمود. انتخاب باند و بلندگوی مناسب سبب انتشار با کیفیت صدا و جلب رضایت مستمعین می شود. باند های مورد استفاده در انواع سیستم صوتی مساجد در دو دسته کلی باند پسیو و باند اکتیو با ویژگی های متفاوت تقسیم بندی می گردد.

باند سقفی و ستونی

از دیگر باند های مناسب برای اجرای برنامه هیئت ها در محیط بسته بلندگو های سقفی می باشد که از تنوع و کیفیت بالا برخوردار است. باند های سقفی که به صورت روکار و توکار نصب می شود مخصوص پخش صدا در فضاهای بسته بوده و امکان پخش گسترده صدا را دارند. قدرت خروجی باند های سقفی بین ۵ تا ۲۰ وات بوده و می توان چندین باند سقفی را برای انتقال بهتر صدا به هم وصل نمود. از آنجا که در نمایندگی های عرضه سیستم های صوتی برای هیئت عرضه می شود می توان متناسب با نیاز بهترین این تجهیزات را برای تکمیل سیستم صوتی هیئت ها تهیه کرد.

میکسر

چه شما ۱۰۰ عضو داشته باشید و چه ۱۰۰۰ نفر ، بسیاری از مساجد به بیش از یک عضو برای هدایت یک مداحی احتیاج دارند. در یک سطح ابتدایی ، میکسر دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از اسمش پیداست: سیگنال های صوتی را با هم  ترکیب می کند. اگر بیش از یک منبع صدا دارید (مثلاً پنج میکروفون و بلندگو و ..) ، برای ترکیب همه این سیگنال های صوتی به یک میکسر نیاز دارید به گونه ای که بتوانید تعادل نسبی بین آنها را کنترل کنید و سپس میکس خود را به یک یا چند جفت بلندگو ، نمایشگر ، دستگاه ضبط و غیره ارسال کنید.

میکروفون

یک سوال متداول که پرسیده می شود این است:

بهترین میکروفون کدام است؟ گرانترین میکروفون همیشه بهترین انتخاب نیست. انتخاب نوع و الگوی مناسب میکروفون بهترین نتیجه را می دهد. میکروفون مناسب در مکان نامناسبی می تواند قدرت فهم و شنیدن را کم کند و بالعکس . اگر میکروفون مناسب را در جای مناسب قرار دهید ، می تواند در وقت شما صرفه جویی کند وقت خود را اختصاص دهید تا میکروفن را در بهترین موقعیت خود قرار دهید ، فاصله و زاویه ، تأثیر زیادی روی صدا خواهد داشت.

آمپلی فایر

آمپلی فایرها برای تقویت صدا در مساجد و هیئت ها بکار می روند و وظیفه اصلی آنها بهبود صدای سیستم می باشد. آمپلی فایرها معمولا در افزایش دقت صدا، کیفیت صدا و همچنین قدرت صدا تاثیر می گذارند و تاثیر موثری در کاهش دیستروشن (در همریختگی صدا)  دارند.

سیستم صوتی حرم مطهر

سیستم صوتی که در صحن جامع رضوی وجود دارد از حیث ابعاد، نه تنها مشابهی در داخل نداشته و در کشور بی‌نظیر است بلکه یکی از برترین سیستم‌های صوتی جهان به شمار می‌آید.
این سیستم صوتی صدای مراسم، سخنرانان و برنامه‌ها را به‌طور یکنواخت در تمامی فضا پخش می‌کند، به عبارتی افرادی که در صفوف اول، میانی یا آخر نشسته‌اند همگی حجم صوت یکسان را می‌شنوند.
سیستم‌ها صدا را به گونه‌ای کنترل می‌کنند که کمترین امواج صوتی به دیواره‌ها برخورد می‌کند، و این موضوع در ابنیه حرم مطهر که در آن تزئینات آینه‌کاری و کاشی‌کاری فراوانی به‌کار رفته و به لحاظ آکوستیکی(صوت‌شناسی) شرایط ویژه‌ای را دارد، بسیار با اهمیت است.

پخش ادعیه و اذان ، یکی از اساسی ترین وظایف سیستم صوتی در مساجد پخش ادعیه و اذان می باشد. که باید در زمان مقرر شرعی پخش گردد. ما با استفاده از پخش کننده های برنامه ریزی شده و دارای GPS سیستم صوتی شما را هوشمند خواهیم ساخت تا با دقت و ظرافت این عمل انجام گردد.

تیم ما می تواند اطمینان حاصل کند که برای عبادتگاها و مساجد مذهبی شما راه حل های صوتی صحیحی دارد. ما اهمیت داشتن بهترین سیستم صوتی / تصویری برای انتقال پیام را درک می کنیم. ما می توانیم سیستم های صوتی و سیستم های ویدیویی مساجد را به صورت سفارشی طراحی ، نصب و سرویس دهی کنیم.

۵/۵ (۱ Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید