05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu

سیستم پیجینگ

وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگو ستونی

خرید بلندگوی ستونی بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

آشنایی با کالاهای استوک

آشنایی با کالاهای استوک کالای استوک استوک کلمه ای است که در زبان لاتین به اجناسی گفته می شود که در انبار ذخیره می شوند

Read More »

 

یک سیستم پیجینگ امکان برقراری ارتباط یک طرفه با مخاطبان زیادی را فراهم می کند. صرف نظر از منبع پخش ، یک سیستم پیجینگ یک طرفه به بلندگو اجازه می دهد تا دستورالعمل های روشن و شفاف را در سراسر مرکز ارائه دهد.
این یک سیستم پیام رسانی یک طرفه است که در آن ایستگاه پایه برای همه مشترکین پیام ارسال می کند.
سیستم پیجینگ یک سیستم ارتباطی مبتنی بر فناوری ارتباطی است که از طریق بلندگو با مردم ارتباط برقرار می کند. از طریق سیستم ، می توانید به سرعت و با دقت اعلان ها را در چندین زمینه منتشر کنید.
سیستم اجازه ارتباط یک طرفه با مخاطبان بسیار بزرگ را می دهد. با وجود عرضه منتشر شده ، یک سیستم صفحه بندی یک جهته به بلندگو اجازه می دهد تا در کل امکانات ، راهنمایی های شفاف و روشن را ارائه دهد.

 

تاریخچه

اولین سیستم پیجر تلفنی در سال ۱۹۴۹ توسط آلفرد جی گروس ثبت اختراع شد.

یکی از اولین خدمات پیجینگ عملی در سال ۱۹۵۰ برای پزشکان در منطقه شهر نیویورک راه اندازی شد. پزشکان ماهانه ۱۲ دلار بابت خدمات پرداخت می کردند و یک پیجر ۲۰۰ گرمی (۷ اونس) حمل می کردند که پیام های تلفنی را در فاصله ۴۰ کیلومتری یک برج فرستنده دریافت می کرد.
این سیستم توسط شرکت ریوزوند ساخته شده و توسط Telanswerphone اداره می شود. در سال ۱۹۶۰ ، جان فرانسیس میچل با ترکیب عناصر فن آوری رادیوی اتومبیل و واکی تاکی موتورولا اولین پیج ترانزیستوریزه شده را ایجاد کرد ،از ژوئیه ۲۰۱۶ هنوز محبوب است.

 

کاربرد

همچنین در کنار سیستم پیجینگ ، سیستم اطلاع رسانی عمومی امروزه پخش فایل های صوتی ، رادیو و غیره نیز در کنار پیجینگ جهت کارایی بیشتر مورد مصرف دارد .
سیستم های Paging تقریباً برای هر شغل یا سازمانی مهم است. مهم نیست که شغل شما چیست. یک مدرسه ، بیمارستان ، خرده فروشی ، یک ساختمان دولتی ، یک عبادتخانه ، کارخانه آب نبات یا دفتر کوچک.
ابزار های مورد استفاده در سیستم های پیجینگ بسته به نوع کاربرد شان بسیار متنوع اند ، برای مثال از بلند گو های مختلفی استفاده میکنند، مانند بلندگو های شیپوری(هورن) ، سقفی توکار و روکار ، ستونی ، دکوراتیو و ..

بخش های اداری

یکی دیگر از مزایای کلیدی یک سیستم پیجر این است که هیچ مکانیزم پخش اختصاصی مورد نیاز نیست. یک کارمند می تواند به راحتی تلفن را برداشته ، سیستم پبجر را انتخاب کرده و در کل ساختمان پخش کند و یکی از مهمترین موارد استفاده از پیج ، هشدار به کارمندان در مورد آتش سوزی یا موارد اضطراری دیگر است. در این سناریوها ، هیچ وسیله مهمتری برای برقراری ارتباط سریع با نیروی کار وجود ندارد.

با توجه به توضیحات پیش گفته موارد زیر را میتوان به عنوان برخی از مراکزی که تجهیزات پیجینگ بیشترین کاربرد را خواهند داشت نام برد:

 • مراکز نظامی
 • بیمارستان ها و مراکز درمانی
 • هتل ها و مراکز اقامتی
 • نمایشگاه ها
 • ساختمان ها و مراکز اداری
 • فرودگاه ها و ترمینال ها
 • کارخانه ها و مراکز صنعتی
 • دانشگاه ها و مدارس

کنفرانس ها

یکی دیگر از مجموعه های پرفروش این شرکت ، قسمت کنفرانس را شامل می شود ،  اما با وجود گستردگی طیف کاری این سیستم ها ، شرکت برای پوشش بهتر تقاضای مشتریان ، خدمات دیگری مانند نصب و راه اندازی ابزار آلات غیر صوتی سیستم های کنفرانس ، مانند ماژول ، مانیتور ، ویدیوپرژکتور و .. را نیز انجام میدهد.

در اینجا معیارهای مختلفی وجود دارد که مزایای استفاده از سیستم صفحه بندی یک طرفه را در مقایسه با موارد مختلف نشان می دهد که ارتباط جمعی است:

یک سیستم پیجینگ به سختی به زیرساخت های ساختمان می رود و امکان ارتباط جمعی قابل اعتماد را فراهم می کند.

شبکه ای از بلندگوها مطمئن می شوند که پیامی به طور همزمان به هر فضای یک ساختمان منتقل می شود. همچنین در صورت لزوم می توان صفحات را به مناطق خاص ساختمان ارسال کرد.

یکی دیگر از موارد مهم در مورد سیستم پیجر این است که به مکانیزم پخش اختصاصی نیاز نیست. یک کارگر صرفاً تلفن را به دست می آورد ، سیستم پیجر را انتخاب می کند و در ساختمان کامل پخش می کند.

سیستم پیجینگ

تنها مخصوص محیط های سرپوشیده‌ی تمیز و بدون نویز نیست. کارخانه ای که ده‌ها هکتار مساحت و چندین سوله دارد را تصور کنید.

پخش یک صدای هماهنگ در محوطه و همه‌ی سوله‌ها و یا پخش یک صدای خاص در سوله‌ای که دارای نویز زیاد است توسط سیستم پیجینگ، ضروریست. تصور کنید در نبودن سیستم پیجینگ، پیدا کردن یک نفر خاص در شرایطی که آنتن تلفن همراه در آن منطقه ضعیف است، چقدر می تواند سخت باشد.

اما سیستم پیجینگ برای چنین مکان‌های خاص صنعتی راه حل‌های ویژه دارد.استانداردهایی که مختص مکان‌های صنعتی هستند؛ می بایست در ساخت و طراحی آن پیش بینی شده باشند. بنابراین به سیستم های پیجینگ صنعتی معروفند.

چرا باید از سیستم پیجینگ با کیفیت استفاده کنیم؟ 

در بسیاری از مجتمع های تجاری شاهد کیفیت نامطلوب سیستم صوتی هستیم. کیفیت صدای پیجینگ بسیار کم است و باعث دلخوری شنونده می شود. اما راه حل چیست و چه کارهایی می توان انجام داد؟

برای طراحی سیستم پیجینگ باید به نکات زیر توجه کرد:

۱– صدای یکنواخت: چیدمان صحیح بلندگو از نکات حائز اهمیت برای دستیابی به صدای یکنواخت است. سیستم صوتی باید به گونه ای باشد که صدای مناسب (به اندازه کافی بلند) در تمام محیط به صورت یکنواخت شنیده شود.

۲- انتخاب تجهیزات مناسب : تجهیزات گوناگونی تشکیل دهنده سیستم پیچینگ می باشند.

ترمینال پیجینگ :

ترمینال پیجینگ درواقع یک یا چند ترمینال رادیویی با واسطه ی ورودی برای دریافت پیام های فراخوانی مشترکین از شبکه های PSTN و PSPDN و اعمال مدیریت لازم بر روی آنها از نظر مشترکین و نهایتا انتقال پیام های اولیه به طبقه بعدی یعنی واحد پردازنده سیستم می باشد.

     انواع سیستم پیجر

 •  سیستم پیجر دستی:
 • سیستم پیجرخودکار:

در سیستم پیجینگ دستی، یک تماس به وسیله اپراتور مربوطه، ارسال می شود و سپس در مرحله بعد، پیام توسط اپراتور به شبکه پیجینگ ارسال می شود.

سیستم پیجینگ خودکار، درخواست های ورودی به صورت کاملا خودکار توسط ترمینال های مربوطه پیجینگ پردازش شده و در پایان؛ اطلاعات مربوطه به پیجینگ ارسال می شوند.

در حال حاضر نیز، در اکثر مکان های عمومی و شرکت ها، به علت کاربرد آسان، از سیستم پیجینگ خودکار استفاده می کنند.

شبکه اصلی سیستم پیجینگ شامل شش عنصر اصلی است:

 1. تجهیزات ترمینال کاربر (دستگاه های ورودی)
 2. ترمینال پیمایش
 3. مرکز عملیات و نگهداری OMC
 4. کنترل کننده ایستگاه پایه BSC
 5. ایستگاه پایه BS
 6. پیجر

تعدادی از مزایای استفاده از سیستم پیجینگ یک طرفه در مقایسه با سایر ابزارهای ارتباط جمعی وجود دارد:

سیستم پیجینگ به سختی به زیرساخت های ساختمان می رود و امکان ارتباط جمعی قابل اعتماد را فراهم می کند.

شبکه ای از بلندگوها اطمینان می دهد که یک پیام به طور همزمان به هر منطقه از یک ساختمان منتقل می شود. در صورت لزوم می توان صفحات را به مناطق خاص ساختمان نیز ارسال کرد.

 

سیستم کنفرانس

با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات سیستم کنفرانس نیز به میزان قابل توجهی ارتقا یافته و امکانات منحصر به فردی را در اختیار مدیر و شرکت کنندگان در جلسه قرار می دهد.

برگزاری یک جلسه هوشمند با امکاناتی از جمله تصویر برداری و ذخیره سازی خودکار، رای گیری، ترجمه همزمان، مدیریت جلسات با استفاده از نرم افزارهای تخصصی و… فصل جدیدی را جهت استفاده از سیستم کنفرانس های دیجیتال گشوده است..

سیستم صوتی اتاق کنفرانس یکی از تجهیزات ضروری اتاق جلسات هستند به طوریکه هرچه کیفیت و کارایی آن بالاتر باشد، تصمیم گیری در خصوص موضوعات مهم و حیاتی یک شرکت یا سازمان نیز سریعتر و آسان تر انجام می گیرد.

در گذشته سیستم صوتی اتاق کنفرانس تنها از چند دستگاه ساده شامل منبع تغذیه، میکروفون و کابل ها تشکیل می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات جانبی بسیار زیادی جهت سهولت برگزاری جلسات به آن اضافه شده است.

 سیستم پیجینگ از ورودی میکروفون شروع به سرور مرکزی یا آمپلی فایر و در آخر به بلندگوهای خروجی خواهد رسید که طبق مطالب قید شده این ساختار بنا به محیط مورد نظر طراحی می گردد.

بلندگوها

بطور کلی در بلندگو ها دو مدل  ولتی و اهمی وجود دارد که در بلندگوهای ولتی برای خارج کردن امواج صوتی باید جریان برق را بصورت مستقیم به بلندگوها متصل کرده باشیم. اما شما در بلندگوهای اهمی نیاز ندارید تا بصورت مستقیم این کار را انجام داده باشید.

جالب است بدانید که جریان برق از سیم پیجینگ مرکزی تامین می شود و به دلیل طول زیاد سیم این انرژی مصرف شده است.

بلندگو ها بصورت کلی نمی توانند از دستگاه پیجینگ بیش از ۱۵ متر دور باشند، به دلیل داشتن سیم کشی طولانی این امکان شدنی نیست.
شما می توانید بلندگو های این سیتسم را در اشکال مختلف تهییه نمایید و آنها را بر روی دیوار و سقف وصل کرده باشید.

آمپلی فایر

یکی از کاربرد های اصلی استفاده از آمپلی فایر در تقویت صدا در شبکه مورد استفاده است.

اما در سیستم پیجینگ تحت آی پی تنظیمات تحت وب بوده و پروتکل نیز SIP خواهد بود. شما به هرکدام از این اجزا بصورت جداگانه نیازمند هستید پس کیفیت هریک از این اجزا بسیار حائز اهمیت است زیرا کارکرد درست از این سیستم در کنار یکدیگر تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

پس توجه داشته باشید که اگر تنها یک بخش شما دچار آسیب دیدگی شود ممکن است کل سیستم پیجینگ شما دچار اختلال در شبکه سیستمی شود.

امکان مدیریت از راه دور

ویژگی مهم دیگری که یک سیستم پیجینگ مطلوب و کارآمد را متمایز می‌کند امکان مدیریت سیستم پیجینگ از راه دور است. اگر سیستم پیجینگ شما این قابلیت را داشته باشد نیازی به حضور فیزیکی در محیط سیستم پیجینگ نخواهید داشت و می‌توانید از طریق اتصال از راه دور (ریموت کنترل) به هدایت و پیکربندی تنظیمات سیستم بپردازید.

مزایای داشتن پیجر

۱) داشتن پیجر به شما آزادی حرکت می دهد. کافیست به مردم بگویید « اگر با من کاری دارید کافیست با پیجر من تماس بگیرید»

۲) کسانی که برای شما مهم هستند می توانند در هر زمان به شما دسترسی پیدا نمایند. پیجر وسیله ای است مطمئن – فوری و اختصاصی

۳) اگر بنا به مناسبت شغلی  برای مدت کوتاهی باید در حال حرکت و دور از محل کارتان باشید، داشتن پیجر به شما این امکان را می دهد که همیشه در دسترس باشید.

۴) داشتن پیجر به شما استفاده مادی نیز می رساند. همیشه در دسترس بودن یعنی ارائه سرویس خوب به مشتریها و سرویس خوب به مشتریها یعنی در آمد بیشتر.

۵) همیشه مشتریها نیستند که نیاز به تماس با شما را دارند.با داشتن پیجر؛افراد خانواده فرزندان و دوستان شما نیز می توانند به راحتی با شما تماس بگیرند.

۶) پیجر باعث صرفه جویی در وقت و پول نیز هست. در شهرهای پر جمعیت امروزی داشتن پیجر بهترین راه صرفه جویی در وقت و پول است.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید