آشنایی با طراحی سالن کنفرانس

همانطور که می دانید طراحی سالن کنفرانس برای مشاغل بزرگ و کوچک که منجر به ساخت سالن کنفرانس می شود بسیار مهم است. برای همه موارد از جلسات هیئت مدیره گرفته تا برگزاری مهمانی حتی تولد استفاده می شود! باید طوری طراحی شود که انواع و اقسام اجتماعات را در خود جای دهد. به همین دلیل، با در نظر گرفتن عواملی مانند فناوری ، ظرفیت سالن ، ساختار شرکت و موارد دیگر باید به طراحی سالن کنفرانس و زیر ساخت سالن کنفرانس توجه زیادی شود. اگر وقت آن رسیده باشد که سالن کنفرانس ساخته شود ، ایده های بسیار خوبی برای کمک به موسسات و سازمان ها در ایجاد طرحی زیبا ارائه شده است تا هرکسی را بتواند به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

طراحی سالن کنفرانس
اجاره تجهیزات سالن همایش
طراحی سالن کنفرانس
طراحی سالن کنفرانس

سالن کنفرانس یا اتاق کنفرانس مکانی است که گروهی از افراد با یکدیگر موضوعی را شروع به گفتگو و بحث می نمایند. تا تصمیماتی مهمی بگیرند که اگر به خوبی برنامه ریزی نشود ، تأثیر عمده ای را به همراه خواهد داشت.  بنابراین طراحی اتاق کنفرانس یا طراحی سالن کنفرانس و ساخت سالن کنفرانس و اجتماعات باید شامل مواردی باشد که ذهنیت کاملاً شفافی را برای افراد سخنران به ارمغان می آورد. و به آنها کمک کند تا بدون هیچ گونه حواس پرتی بتوانند نظر خود را راجب به موضوع مورد بحث ارائه دهند. بگذارید برخی از تکنیک های معماری که در طراحی سالن کنفرانس استفاده می شود ، به شما  ارائه دهیم.

در این صفحه به بررسی می پردازیم

ساخت سالن کنفرانس

ساخت سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس

انواع میز کنفرانس

صندلی کنفرانس

انواع صندلی کنفرانس

آینه سالن کنفرانس :

آینه ای که در سالن جلسات قرار داده شده است برای جذب نور است و منعکس کننده آن است به گونه ای که می تواند تاریکی را جلوه دهد و همچنین جلوه ای روشن و غیر درخشان به تالار جلسات شما می بخشد و ایده ای تازه ای برای متخصصان طراحی ایجاد می کند.

نورپردازی سالن کنفرانس :

در ابتدای طراحی سالن کنفرانس نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نور می باشد ، نورپردازی سالن کنفرانس باید روشنایی گرم را ایجاد کند. بدون اینکه باعث ایجاد فشار چشم و اذیت چشم شود.

اکوستیک بودن سالن کنفرانس :

وقتی صحبت از سالن کنفرانس می شود ، واضح بودن صدا مهمترین چیز است. به طوری که شنود صدا برای شنوندگان واضح تر و پخش صدا برای بلندگوهای سالنی آسان تر می شود. بنابراین نصب پنل های آکوستیک از اساسی ترین موارد و موردها در طراحی اتاق کنفرانس و ساخت اتاق کنفرانس شما  می باشد ، به طوری که باعث جذب صدا و کاهش اکو می شود.

رابطه طراحی سالن کنفرانس و صندلی کنفرانس

چه در خانه کار کنید و چه یک دفتر جداگانه ، یک صندلی اداری با کیفیت بالا یکی از مهم ترین موضوعات برای محل کار شما است. اگرچه برخی از صندلی های کنفرانس هزینه بالایی دارند ، اما یک صندلی کنفرانس مناسب با ارائه مزایای بی شماری ، هزینه های شما را جبران می کند. عاقلانه است که هنگام خرید صندلی کنفرانسی برای سالن کنفرانس خود صندلی انتخاب کنید که بیشترین مقدار راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد.

مهمترین فایده یک صندلی کنفرانسی خوب در سالن کنفرانس شما متحده سلامتی شما و راحتی شما هنگام برگذاری جلسه است. گزارشی وجود دارد که می گوید ، حدود ۵۰ درصد از کل افراد شاغل از درد کمر خود شکایت دارند و این دومین دلیل شایع مراجعه به پزشک است. دلیل شیوع کمردرد وضعیت نادرست نشستن در حین کار یا جلسات است. صندلی کنفرانس با ویژگی های ارگونومیک و پشتیبانی مناسب از کمر می تواند با پشتیبانی از وضعیت صحیح نشستن در طول جلسه از خستگی کمر حاضرین جلوگیری کند.

صندلی سالن کنفرانس

صندلی کنفرانسی را بهتر بشناسید!

سرانجام ، موضوع پرستیژ یک از مسایلی می باشد که باید برای انتخاب صندلی کنفرانس خود در نظر بگیرید. اگر یک مدیر اجرایی هستید یا در یک دفتر شخصی کار می کنید که با افراد مختلف ملاقات می کنید ، باید یک صندلی کنفرانسی داشته باشید که وضعیت شما را منعکس کند. یک صندلی ارزان قیمت این تصور را ایجاد می کند که تجارت شما رونق ندارد و بودجه لازم برای گرفتن یک صندلی خوب را ندارید. از طرف دیگر ، یک صندلی کنفرانس با سطح بالا به تحت تاثیر قرار دادن افراد کمک خواهد کرد و باعث می شود که آنها احتمالاً پیشنهادهای تجاری و سایر پیشنهادات شما را بپذیرند.

اتاق کنفرانس چیزی بیش از طرح رنگ و سبک طراحی نیازمند است. این امر همچنین در مورد راحتی و دوام هم صدق می کند. در اصل ، بهترین صندلی های اتاق کنفرانس به همان اندازه که به نظر می رسند زیبا می باشند باید راحتی هم داشته باشند. آنها به همان اندازه که از در دکوراسیون و طراحی سالن کنفرانس شما مورد استفاده قرار می گیرند باید نیاز حاضرین را رعایت کنند تا مورد استقبال قرار گیرند. به این دلیل است که ، وقتی همکاران ، مشتری ها و کارمندان شما در اتاق کنفرانس شما می نشینند ، شما می خواهید که آنها متمرکز شوند ، در مقابل حواس پرتی در برابر ایجاد جلسه مفید قرار می گیرد – و صندلی کنفرانس روی همه این عناصر تأثیر می گذارد. باور کنید یا نه ، مبلمان اتاق کنفرانس یا صندلی سالن کنفرانس که شما انتخاب می کنید نقش مهمی در چگونگی اجرای جلسات ، چگونگی کارآمد بودن جلسات بر روی افراد و سایر موارد دارد.

مطالب مرتبط

وبینار یا سمینار آنلاین

وبینار یا سمینار آنلاین

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته میشه که تو محیط وب و با

مانیتور آسانسوری

مانیتور آسانسوری و لیفت

امروزه تمام سالن های کنفرانس برای انتقال اطلاعات و داده های خود و همچنین برای برقراری ارتباطات تصویری و صوتی و نیز نمایش ویدیوهای خود

ویدیو وال

ویدیو وال چیست

در این مقاله اطلاعاتی از ویدئو وال ها ارائه شده است – ویدیو وال ها ، فناوری جدیدی می باشند که شاید خیلی ها با

اتوترکینگ

سیستم تصویر برداری اتوترکینگ

سیستم تصویر برداری اتوترکینگ چگونه کار می کند؟ برخی از دوربین های پیشرفته اتوترکینگ می توانند عملکرد ردیابی خودکار در محیط های شما انجام دهند 

چطور یک صندلی کنفرانس متناسب با میز کنفرانس خود انتخاب کنیم؟ چه ویژگی هایی را باید در صندلی اتاق کنفرانس و صندلی سالن کنفرانس جستجو کرد؟ برای کمک به پاسخگویی به این سؤالات ، در اینجا چگونگی انتخاب بهترین صندلی اتاق کنفرانس مدرن را برای شما گرد آورده ایم:

آیا صندلی کنفرانس قابل تنظیم است؟

یک مؤلفه بزرگ در ارگونومی قابل تنظیم بودن است. شما صندلی کنفرانسی می خواهید که قابل تنظیم باشد که متناسب با انواع و اندازه های مختلف بدن متناسب باشد. این امر در یک اتاق کنفرانس بسیار مهم است که افراد زیادی وارد و خارج می شوند و به دنبال مکانی برای نشستن هستند. صندلی هایی پیدا کنید که دارای ارتفاع قابل تنظیم باشدن و متناسب با افراد مختلف باشند.

چه مدل صندلی کنفرانس راحت تر است؟

حتماً از قبل می دانید که صندلی های ارگونومیک می توانند در کار افراد در دفتر تحول ایجاد کنند. با این حال ، آیا شما هم می دانید که این شامل سالن های کنفرانس است؟ از آنجا که صندلی کنفرانس ارگونومیک راحتی را افزایش می دهند ، باعث استقرار وضعیت مناسب و کاهش درد و درد می شود و می توانند به افراد کمک کنند تا در جلسات و ارائه های طولانی مدت متمرکز شوند.

صندلی سالن کنفرانس

چه صندلی کنفرانس خوب به نظر می رسد؟ زیبایی شناسی تنها عامل تعیین کننده در خرید صندلی های کنفرانسی نیست ، بلکه موضوع راحتی و آرگونومیک بودن صندلی کنفرانس باید عامل اصلی و تعیین کننده باشد. شما صندلی هایی می خواهید که متناسب با سبک اداری و طراحی سالن کنفرانس شما باشد. به همین ترتیب ، شما مبلمان و صندلی هایی می خواهید که اتاق کنفرانس شما را به مکانی جذاب و دلپذیرتر برای جلسالت تبدیل کند. در مورد رنگ ها ، سبک ، مواد صندلی کنفرانس اگر دچار سردرگمی شده اید کافیست فقط با ما تماس بگیرید تا بهترین مشاوره ها را به شما بدهیم. صندلی کنفرانس چقد دوام می آورد؟ در حالی که مواد با کیفیت ممکن است مقرون به صرفه تر باشد و نیاز به هزینه ی زیادی هم داشته باشند اما نیازی به تعویض آنها در هر چند سال آینده دیگر نیست. وقتی گزینه های خرید را جستجو می کنید ، به دنبال جنسی باشید که تمیز کردن آنها آسان باشد و به مدت طولانی دوام  داشته باشد و هم راحت و هم جذاب باشد.

صندلی سالن کنفرانس خود را از ما بخواهید - فراهم کردن سفارشی شدن صندلی مورد نظر شما:

رنگ مورد نظر شما

گزینه های بسیار متفاوت

سبک های گوناگون

الیاف و پارچه های سفارشی

آرگونومیک بودن صندلی ها

گارانتی مادم العمر

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس مدل ارس

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس مدل لاوا

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس مدل ثمین

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس مدل ثامن

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس مدل ارج

صندلی کنفرانس

میز و صندلی سالن کنفرانس و طراحی آن

آیا تاکنون تصوری از هزینه ساخت سالن کنفرانس داشته اید. خدمات الهام بخش طراحی داخلی سالن کنفرانس با فن آوری های نوین تجهیزات به شما امکان می دهد تا مدرن ترین طراحی سالن کنفرانس را با بهترین قیمت انجام دهید. این امر شما این امکان را می دهد تا جلسات شرکت خود را با سبکی عالی ترتیب دهید. به این دلیل است که طراحان دانش عمیقی در مورد طراحی سالن کنفرانس داشته تا حداکثر کارایی را با حداقل هزینه ساخت سالن کنفرانس ارائه دهند بدون اینکه از ظواهر هنری کار اندکی گذشته باشند. خدمات طراحی سالن کنفرانس قطعاً جذابیت و پختگی را به سالن کنفرانس شرکت شما اضافه می کند.

آیا صندلی سالن کنفرانس شما می تواند به راحتی حرکت کند؟ وقتی شرکت کنندگان باید صندلی سالن کنفرانس خود را محکم کنند تا از میکروفون کنفرانس خود استفاده کنند  ویا فرد کنار دست خود همکاری کنند یا در برخی از جلسه های استراتژی گروهی شرکت کنند ، داشتن صندلی های اتاق کنفرانس با چرخ ها بسیار مفید خواهد بود. آنها به جای اینکه نیاز به بلند کردن و جابجایی صندلی ها به قسمت های دیگر اتاق داشته باشند ، می توانند به سادگی در جایی بروند ، حرکت کنند. اگر انعطاف پذیری برای شما در سالن کنفرانس مهم است ، به دنبال صندلی سالن کنفرانس چرخ دار باشید.

انواع صندلی کنفرانس
انواع صندلی کنفرانس
انواع صندلی کنفرانس
صندلی کنفرانس

کاربرد های طراحی سالن کنفرانس

این که آیا شما خود از سالن کنفرانس استفاده می کنید یا افرادی از دیگر شرکت ها در جلسات شما شرکت می کنند، بسیار مهم است. زیرا می توانید تصویر دقیقی که می خواهید از شرکت خود انتقال دهید را بهتر بشناسید. در ساخت سالن کنفرانس از طراحی تجاری مبتنی بر فعالیت در فضای کاری خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر صاحب یک شرکت کوچک اما معروف و با مد روز هماهنگی دارید، میتوان از دکوراسیون مدرن و برجسته ای استفاده کنید. برای رسیدن به این هدف ، از رنگ های جسورانه، آثار هنری غیر معمول و صندلی هایی استفاده کنید که دارای اشکال و اندازه های مختلف هستند. در عین حال با استفاده از میز و صندلی های سنتی نشان می دهید همچنان به گذشته با دیده احترام می نگرید.

خدمات الهام بخش طراحی داخلی صدرا ایرانیان این امکان را به شما می دهد تا مدرن ترین طراحی اتاق کنفرانس را با بهترین قیمت انجام دهید. این امر نه تنها به شما و اعضای شما لمس معاصر را ارائه می دهد ، بلکه به شما این امکان را می دهد تا جلسات شرکت خود را با سبکی عالی ترتیب دهید. این به این دلیل است که ما دانش عمیقی در مورد طراحی اتاق کنفرانس و طراحی سالن همایش و جلسات داریم تا حداکثر کارایی را با حداقل هزینه ارائه دهیم بدون اینکه از ظاهر هنری کاسته کنیم. خدمات طراحی اتاق کنفرانس ما قطعاً جذابیت و پختگی را به اتاق جلسات وکنفرانس شما می بخشد.

صدرا ایرانیان با تیم طراحی قوی در مشهد ، طیف وسیعی از برنامه طراحی حرفه ای و کارآمد سالن کنفرانس را با توجه به نیازهای تزئینی شما در بهترین معاملات به مشتریان ارائه می دهد. ما ارائه دهنده خدمات پیشرو در مشهد هستیم که خدمات ما را با بالاترین حد حرفه ای ارائه می دهیم. خدمات متنوع ما قطعاً با توجه به بودجه شما نیازهای متنوع شما را برآورده می کند.

طراحی سالن کنفرانس

به دنبال ایجاد یک اتاق کنفرانس جدید هستید؟

در این صورت باید یک میز کنفرانس مدرن و شیک را انتخاب کنید. موضوع اصلی وجود دارد که سبک کلی و ظاهر اتاق کنفرانس شما کاملاً به میز کنفرانس شما بستگی دارد. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که میز کنفرانس بر اساس آن اندازه گیری می شود ، از جمله اندازه اتاق کنفرانس ، شکل میز کنفرانس ، قیمت میز کنفرانسی. میزهای کنفرانس بسیار متنوع بوده که انتخاب آن برای سالن کنفرانس شما بسیار سخت می شود.

طراحی میز همایش یا میز کنفرانس  بر پایه مواردی مختلف می باشد. پس از انتخاب طرح ، مرحله بعدی انتخاب رنگ است. می توانید یک میز کنفرانس را با رنگ تیره یا یک میز شیشه ای انتخاب کنید. اگر اتاق کنفرانس شما به اندازه کافی بزرگ نباشد ، ما ترجیح می دهم میز کنفرانس با رنگ روشن را انتخاب کنید. می توانید با مراجعه حضوری به صدرا ایرانیان موارد محتلف میز همایش یا میز کنفرانس را مورد بررسی قرار دهید. تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارد ، بنابراین شما در یافتن میز کنفرانس خود برای شرکت خود مشکلی نخواهید داشت.

هر فرد چقدر فضا نیاز دارد؟

به طور کلی ، در هر ۳۶ اینچ یک نفر راحت است و برای یک جلسه مناسب است و فاصله مناسب تر  ۴۲ اینچ برای هر شخص می باشد وقتی که تعداد اسناد و لپ تاپ های زیادی روی میز  وجود دارد.

یک میز کنفرانس چقدر گسترده است؟

بیشتر میزهای کنفرانس بین ۳۶ و ۴۸ اینچ عرض دارند. برخی از تولید کنندگان هر سبک میز اتاق کنفرانس را با طول و عرض های مختلف مختلف ارائه می دهند.

ارتفاع استاندارد یک میز کنفرانس چقدر است؟

ارتفاع استاندارد برای میزهای کنفرانس ۳۰ اینچ و ضخامت میز کنفرانس ۱.۲۵ اینچ است. اگر به یک میز کنفرانس با ارتفاع مشخص نیاز دارید ، با ما تماس بگیرید.

میز کنفرانس
میز کنفرانس

هنگام برگزاری کنفرانس خود ، گزینه های زیادی راجع به انواع سالن ها کنفرانس وجود دارد. برخی از این سالن ها برای یادگیری یا بجث و گفتگو شاید مناسب نباشند در حالی که برخی دیگر از سالن های کنفرانس با تجهیزات صوت مناسب و طراحی سالن کنفرانس مناسب برای بحث گروهی و تعامل عالی هستند.بیایید به شش نوع از رایج ترین دیزاین ها و چیدمان میز کنفرانس سالن های کنفرانس نگاهی بیندازیم و در مورد مناسب بودن آنها برای نیازهای کنفرانس خود صحبت کنیم.

سالن کنفرانس با یک سبک کلاسیک!

 راه اندازی یک اتاق کنفرانس به سبک اتاق هیئت مدیره بسیار مرسوم می باشد. این یک سبک کلاسیک از اتاق جلسه است که شما در فیلم ها و محیط های بی شماری دیده اید ، جایی که مدیران ارشد در یک میز مرکزی برای بحث در مورد مسائل مهم جمع می شوند.
این میز کنفرانس یک میز مستطیل یا بیضی در مرکز است که صندلی های کنفرانس در اطراف آن قرار دارند. این میز کنفرانس اغلب برای جلسات متمرکز یا ویدیو کنفرانس ها استفاده می شود. شبک اتاق جلسات کم جمعیت با به عبارت دیگر سالن کنفرانس ساده معمولاً می تواند حداکثر ۲۵ نفر را در خود جای دهند.

بهترین نتیجه: اگر جلسات کوتاه و شلوغی نمی خواهید در سالن کنفرانس خود دایر نمایید این سبک طراحی سالن کنفرانس و میز کنفرانس برای بحث گروهی در سالن شما مناسب است. همچنین اگر کنفرانس شما جلسات کارگاهی دارد که به یک گروه متوسط از افراد در حال بحث و گفتگو هستند بستگی دارد ، ممکن است این سبک میز کنفرانس برای اتاق کنفرانس بسیار ارزشمند باشد.

یک میز مربع شکل چگونه است؟

همچنین ممکن است به عنوان  U بسته شناخته شود ، که معمولا میز کنفرانس شما دارای چهار چوب می باشد.
آنچه این سبک اتاق جلسات یا میز کنفرانس را از یک اتاق هیئت مدیره متمایز می کند فضای خالی وسط آن است که به شخص امکان می دهد برای تسهیل مباحث یا ارائه مفهومی به حاضرین در سالن کنفرانس ، بین چهار میز سالن کنفرانس حرکت کند. این سبک میز کنفرانس یا ساخت سالن کنفرانس برای یک گروه کمتر از ۲۰ نفر ایده آل و مناسب است.

بهترین نتیجه: تعامل بین اعضای شرکت کننده در جلسه شما بهترین خروجی رو در انتهای جلسه شما به ارمغان می آورد. مجری مرکزی یا مجری کارگاه می تواند آزادانه بین میز کنفرانس حرکت کند و مشاوره دهد و پیشرفت هر تیم را بررسی کند و به آنها کمک کند.

چینش مرسوم U شکل :

این اتاق کنفرانس به شکل زیبایی چینده می شود و در این سالن کنفرانس از میز کنفرانسی u شکل استفاده می شود. همچنین از این میز کنفرانس در جلسات ویدیو کنفرانس هم استفاده می شود و این میز کنفرانس u  شکل یک میز کنفرانسی مرسوم است که در طراحی بیشتر سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین با استفاده از این میز کنفرانس u  شکل می توانید به راحتی صندلی کنفرانس یا صندلی سالن کنفرانس خود را انتخاب کنید .و به راحتی این صندلی کنفرانس را چینش نمایید. این چینش امر بسیار مهمی می باشد چون که این چینش صندلی کنفرانس در اطراف میز کنفرانس شما باید میزان مناسبی از راحتی را برای حضار فراهم نماید. این سبک چیدمان از میز کنفرانسی u  شکل می تواند به راحتی ۲۵ نفر را در اطراف خود جای دهد.

بهترین نتیجه: این یک سبک اتاق کنفرانس بسیار متنوع است. این میز کنفرانس می تواند برای ارائه یک جلسه بسیار بر انرژی مورد استفاده قرار گیرد که بر اساس میز کنفرانس شما باید چندین بلندگو سالنی در بشت افراد نصب گردد. در عین حال ، شرکت کنندگان در صورت یادداشت گرفتن و در تعامل با یکدیگر آزاد هستند.
میز سالن کنفرانس

مطالب مرتبط

سیستم تصویری اتاق کنفرانس

سیستم تصویری در اتاق کنفرانس  به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می گیرد. در سیستم تصویری اتاق کنفرانس دستی (manual) دوربین های نصب شده در

سیستم کنفرانس

آشنایی با سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون توجه

میز سالن کنفرانس
میز سالن کنفرانس
طراحی سالن کنفرانس یه سبک یک ضیافت :

وقتی کلمه “ضیافت یا مهمانی ” را می شنوید ، به احتمال زیاد از قبل تصویری مناسب در ذهن خود دارید. در این سبک طراحی اتاق کنفرانس میز های متعدد دایره ای شکل در فاصله مناسب نسبت به هم قرار داده شده اند. بسته به هدف جلسات و تعامل بین شرکت کنندگان ، این میزهای کنفرانس در فاصله های مختلف قرار گرفته و یا حداکثر ۸ صندلی کنفرانس در اطراف این میز کنفرانس خواهد بود.

بهترین نتیجه: احتمالاً در هنگام استراحت در برنامه های خود از اتاق ضیافت برای ناهار یا سایر موضوعات استفاده می کنید. این سبک از اتاق کنفرانس همچنین برای جلسات شبکه بسیار عالی است که افراد در گروه های کوچک اطراف میز کنفرانس مختلف قرار می گیرند و آزادانه بین این میز های کنفرانسی حرکت می کنند.
سبک سالن اجتماعات یا همایشات :

این سبکی است که هنگام تصور به یک سالن کنفرانس کلاسیک به آن فکر می کنید. بیشتر گفتگوهای آموزشی یا مضوعات خبری در سالن کنفرانس به سبک تئاتر برگزار می شود. با وجود این ، یک فضای اصلی و یا میز مخصوصی برای سخنران وجود دارد که مخاطبان می توانند به صورت مستقیم آن را تماشا کند. این سبک سالن کنفرانس یا همایش فقط برای به اشتراک گذاری دانش یک طرفه یا در زمینه های شنیداری و تصویری مناسب است و در این سبک معمولا از میز کنفرانس مخصوصی مورد استفاده نمی شود.

به سبک یک کلاس درسی!

اگر یاد دوران تحصیلی خود بیافتید این  سبک طراحی سالن کنفرانس را می شناسید. اتاق جلسات به سبک کلاس درس از چندین عناصر جهت ارایه موضوعات به مخاطبت کمک می کند.  مخاطب در ردیفها و بشت یک میز کنفرانس نشسته و با یک بلندگو سالنی مرکزی روبرو است ، همچنین جلوی آنها جداولی قرار گرفته است تا امکان یادداشت برداری و سایر کارها را داشته باشند.

بهترین نتیجه : اگر سخنرانان شما هنگام حضور می خواهند بر حاضرین خود تأکید کنند ، این سبک از طراحی سالن کنفرانس وچینش میز کنفرانس شما بهترین مورد می باشد. به عنوان مثال ، ممکن است زمانی سخنران اصلی شما بخواهد از حاضرین جنبه های خاصی از یک موضوع را تحلیل کنند یا با کنار دستی خود مورد بحث قرار دهند یا موضوعات دیگری را با استفاده از میزهایی که جلوی آنها قرار داده شده است ، انجام دهند.

صندلی سالن کنفرانس و کفپوش سالن کنفرانس

فرش یا موکت راحتی بیشتری به پا می بخشد. ارتفاع میز سالن کنفرانس باید با صندلی های سالن کنفرانس تعادل داشته باشد تا سخنران بتواند راحت تر با میکروفون کنفرانس خود ارتباط برقرار کند. رنگ مبلمان و صندلی سالن کنفرانس مهمترین مورد در طراحی سالن کنفرانس است که باید مطابق با پارچه هایی باشد که برای کمک اکو و میزان روشنایی سطح سالن کنفرانس شما مورد استفاده قرار می گرفت.

موکت سالن کنفرانس

اگر می خواهید تصویری به دیگران ارائه دهید که شرکت شما را در حال پیشرفت نشان دهد. حتماً درهای سالن کنفرانس را شیشه ای مدرن و پارتیشن های دیواری شیشه ای را به عنوان بخشی از طراحی اتاق کنفرانس خود بگنجانید. در عین حال یک طراحی موفق در شرکت ها به غیر از طرح اولیه افراد دیگری از جمله طراح و مجری سالن کنفرانس و طراح داخلی سالن کنفرانس را در گرفته و هزینه های دیگری برای نصب و ساخت میز کنفرانس، صندلی کنفرانس، انواع میز سالن کنفرانس، انواع صندلی کنفرانس را شامل خواهد شد.

در کنار درهای کشویی داخلی ساخته شده از شیشه علاوه بر اینکه عالی به نظر می رسند باعث می شود سالن بزرگتر به نظر رسیده. و در عین حال اجازه می دهد در معرض نور طبیعی نیز قرار بگیرد. مطالعات بسیاری در مورد کارمندان نشان داده است که وقتی آنها قادر به گذراندن بیشتر وقت خود در معرض نور طبیعی باشند. بهره وری اداری بسیار زیاد می شود. با پارتیشن های دیواری شیشه ای و درهای شیشه ای مدرن، مطمئناً سالن کنفرانسی ایجاد خواهد شد که عالی به نظر برسد. 

طراح و مجری سالن کنفرانس
طراح و مجری سالن کنفرانس
طراح و مجری سالن کنفرانس

میز و صندلی سالن کنفرانس و طراحی آن

از بین تمام تصمیماتی که در طراحی سالن کنفرانس اتخاذ خواهید کرد، نحوه قرارگیری میزها (میز کنفرانس، میز سالن کنفرانس، انواع صندلی کنفرانس و صندلی کنفرانس) خود یکی از مهمترین موارد خواهد بود. در حالی که بسیاری از شرکت ها یک میز کنفرانس مستطیلی و استاندارد را ترجیح می دهند که دارای صندلی هایی در پیرامون آن باشد.

برخی دیگر ممکن است سبک های مختلف دیگری را انتخاب کنند. یکی از محبوب ترین سبک ها در طراحی سالن کنفرانس امروزه مدل کلاسیک است که دارای میزهای مستطیل شکل کوچک زیادی است و به گونه ای قرار گرفته است تا همه با ورودی سالن روبـرو شوند. با داشتن دو یا ســه نــفر در هــر مـــیز سالن کنفرانس (میز کنفرانس) این امکان را به همه می دهد که به هنگام سخنرانی توجه خود را به ارائه دهنده متمرکز کنند. در ضمن این موقعیت امکان رفت و آمد افراد را تسهیل می کند.

میز کنفرانس
صدا و سیمای خراسان رضوی تجهیز سالن کنفرانس و همایش
موسسه تحقیقات واکسن
استان قدس رضوی در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
پارک علم و فناوری در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
سازمان صنایع
بانک آینده
سازمان فرهنگی کشور
سینما پردیس اطلس
دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
شرکت مخابرات ایران
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
دانشگاه فردوسی مشهد
هواپیمایی چمهوری اسلامی
راه آهن جمهوری اسلامی
تجهیزات سالن کنفرانس بانک پاسارگاد
بانک مهر اقتصاد
وزارت کشور استانداری خراسان رضوی
شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی
اتاق بازرگانی صنایع

همانطور که همه ما می دانیم ، بیشتر جلساتی که در سالن های کنفرانس برگزار می شود. در نهایت مستلزم اختصاص زمان استراحت برای صرف میان وعده است. بنابراین ، به همراه میز سالن کنفرانس و صندلی سالن کنفرانس ، حتما کابینت های شیک را در خود جای دهید که فضای کافی برای نگهداری ظروف ، ظروف شیشه ای و کارد و چنگال به شما می دهد. و البته برای ذخیره سازی مواد غذایی و نوشیدنی ، یخچالی در فضای فشرده با ظاهری مدرن و براق جای گذاری کنید.

تکنولوژی طراحی سالن کنفرانس

نیازی به گفتن نیست که امروزه همه شرکت ها به طراحی سالن کنفرانس نیاز دارند که هرچه بیشتر از فناوری نوین در محیط آن به کار رفته باشد. در سطح سالن باید درگاه های تلفن و داده قرار داشته باشد و افراد را قادر به متصل شدن به خطوط داده یا شارژ دستگاه های مختلف تلفن همراه کنند. درکنار آن ها، به جای تخته وایت برد و تخته پاک کن از یک تابلوی هوشمند که باعث می شود اطلاعات قرار داده شده روی برد در پرونده های دیجیتال ذخیره شود بهره جوئید. هم چنین در طراحی سالن کنفرانس اطمینان حاصل کنید که با نصب مواد جاذب صدا در سقف ، دیوارها و کف سر و صدایی از خارج سالن شنیده نمی شود.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت ها هنگام طراحی سالن کنفرانس مرتکب می شوند ، نادیده گرفتن حداکثر ظرفیت است. هنگامی که این اتفاق رخ دهد. نتیجه معمولاً تعداد مبلمان زیادی است که  در سالن قرار می گیرد و افراد برای رفت و آمد اجبارا باید از میان صندلی ها به صورت چرخشی عبور کنند. بنابراین ، همیشه از حداکثر ظرفیت سالن اطلاع داشته باشید. به یاد داشته باشیم که یک طراحی خوب شامل یک گروه به عنوان طراح و مجری سالن کنفرانس گروهی دیگر برای انواع صندلی کنفرانس و صندلی کنفرانس، ایجاد زیر ساخت سالن کنفرانس، طراح داخلی سالن کنفرانس و ساخت و نصب انواع میز سالن کنفرانس، انواع صندلی سالن کنفرانس می شود.

طراحی سالن کنفرانس
همانطور که همه ما می دانیم ، بیشتر جلساتی که در سالن های کنفرانس برگزار می شود، در نهایت مستلزم اختصاص زمان استراحت برای صرف میان وعده است. بنابراین ، به همراه میز سالن کنفرانس و صندلی سالن کنفرانس ، حتما کابینت های شیک را در خود جای دهید که فضای کافی برای نگهداری ظروف ، ظروف شیشه ای و کارد و چنگال به شما می دهد. و البته برای ذخیره سازی مواد غذایی و نوشیدنی ، یخچالی در فضای فشرده با ظاهری مدرن و براق جای گذاری کنید.

ارتــبـــاط بــــا مـــا

در صورت نیاز به مشاوره و بررسی پروژه ی خود پیامی ارسال کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم

سیستم در سالن کنفرانس
تجهیزات در سیستم کنفرانس

همچنان همگام شما هستیم

شـرکت صـدرا ایـرانیان با استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در تجهیز و ساخت سالن همایش و کنفرانس همواره در تلاش بوده هـم قـدم فـناوری های جدید و مدرن باشد. در صـورتی کـه با مراجـعه به مطالب درج شده در این صفحه همچنان سوالات متفاوتی در ذهن شما می باشد کـه جـواب مـحکمی بـرای آن ها پیدا نکرده اید حـتـما درخـواسـت مـا را قـبول کرده و در اولـین فـرصت با ما تماس بگیرید تا توانسته باشیم نیاز شما را به بهترین نحو رفع نماییم.