تجهیزات سالن کنفرانس

05137024

فن ویدئو پروژکتور

فن ویدئو پروژکتور

فن ویدئو پروژکتور

پروژکتور دستگاه های الکترونیکی پیچیده هستند که در طول ده سال گذشته تاکنون بهبود یافته اند و همچنان در حال توسعه هستند. شرکت های تولیدکننده پروژکتور دائما در تلاش برای بهبود فن آوری، کاهش دما، کاهش هزینه ها، افزایش ویژگی ها و افزایش قابلیت ها هستند.

با وجود همه پیشرفت ها در تکنولوژی پروژکتورها هنوز هم گرما یکی از مشکلات ساخت پروژکتورها می باشد. نزدیک به ۹۸ درصد از پروژکتورهای بازار از لامپ های سنتی به عنوان منابع نور استفاده می کنند که این منابع نور مقدار زیادی گرما منتشر می کنند. دمای این لامپ ها به راحتی به دمای ۲۰۰ درجه یا ۳۰۰ درجه می رسد. از آنجا که این مقدار حرارت تولید شده برای قطعات الکترونیکی پروژکتور، محیط اطراف آن و داخل پروژکتور نامناسب است با جریان هوا در دستگاه آن را خنک می کنند.
دو نیاز اصلی یک پروژکتور برای کار ثابت، دائمی و طولانی مدت؛ جریان برق ثابت و پایدار و خنک کننده مناسب است. مطالعات نشان می دهد که نارسایی در منبع تغذیه باعث کاهش چشم گیر و زودرس عمر پروژکتورها می گردد. منبع تغذیه معیوب و یا ناسازگار می تواند باعث گرمای بیش از حد لامپ پروژکتور شود که در نتیجه به شدت عمر لامپ را کوتاه تر می کند.

fan projector

عنصر دوم و مهم در حفظ پروژکتور یک فن خنک کننده با کیفیت بالا است. در صورت مناسب نبودن فن ویدئو پروژکتور اگر دمای پروژکتور بیش از حد بالا برود در چند دقیقه و یا چند ثانیه پروژکتور خاموش می شود. با توجه به گرمای شدید تولید شده توسط لامپ پروژکتور، پروژکتور باید به طور فعال به منظور جلوگیری از گرم شدن از یک فن ویدئو پروژکتور خوب بهره ببرد و سرد شود. برای نگه داشتن فن ویئو پروژکتور در حداکثر بهره وری، از تمیزی، نظافت گرد و غبار و جلوگیری از تجمع خاک اطمینان حاصل شود. برخی موارد تمیز کردن فن ویدئو پروژکتور نمی تواند باعث بهبود عملکرد خنک کنندگی فن ویدئو پروژکتور گردد بلکه نیاز است فن ویدئو پروژکتور را تعویض نمایید. در صورتی که لامپ پروژکتور شما به سرعت می سوزد یا عمر آن کاهش یافته است موارد زیر را بررسی کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که جریان هوا برای پروژکتور مسدود نشده است و بصورت مناسب خنک می گردد.
  • فن ویدئو پروژکتور به درستی کار می کند و روشن می گردد.
  • فیلتر پروژکتور تمیز باشد و یا تعویض گردد. (فیلتر پروژکتور هر سه ماه باید تمیز گردد.)
  • هرگز لامپ پروژکتور را لمس نکنید؛ لامپ را فقط از بخش فلزی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه