چرا به میکروفن کنفرانس نیاز دارم؟

بسته به اندازه اتاق کنفرانس ، اندازه میز کنفرانس یا حتی چیدمان های صندلی کنفرانس ، نیازهای کاملاً متفاوتی نسبت به میکروفن کنفرانسی خواهید داشت. البته ، یک اتاق کنفرانس کوچک نیاز به راه اندازی میکروفون کنفرانس بی سیم گران قیمت یا میکروفن های مخصوص گردن غاز برای هر بلندگو کنفرانس مجزا احتیاج ندارد.
اما در آن طرف موضوع ، سالن کنفرانس های عظیم با چندین میز کنفرانس و با چندین صندلی کنفرانس چینده می شوند. در چنین سالن های کنفرانسی به میکروفون های بی سیم به شدت نیاز می شود و باید تهیه یک میکروفون کنفرانس مناسب برای سالن کنفرانس خود را در بالاترین سطح انتخاب سیستم صوت کنفرانس خود قرار دهید.

برای هر نوع سالن کنفرانس ، کیفیت میکروفون کنفرانس در شفافیت سخنرانی موضوعی بسیار مهم می باشد. از این رو انتخاب یک میکروفون کنفرانسی مناسب با سالن کنفرانس شما در موفقیت به اجرای یک جلسه ی مفید بسیار کمک می کند. میکروفون کنفرانسی سیگنال های خود را توسط واحد کنترل تبادل می کند ، ودر این بین گاهی تقویت کننده های جهت تقویت کننده صدا در میکروفون کنفرانسی به خوبی انجام شود. میکروفون سالن کنفرانس را می توان به دو نوع ، میکروفون کنفرانس سیمی و میکروفون کنفرانس بی سیم تقسیم کرد.

بوش در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
یاماها در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
بهرینگر در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
جی تی اس در تجهیز سالن کنفرانس و همایش

میکروفون کنفرانس بی سیم : این مدل از میکروفون کنفرانس برای برقراری ارتباط از فناوری Wifi یا Infrared استفاده می کند. مزیت میکروفون کنفرانس بی سیم ، آزادی جهت جابجا کردن و جلوگیری از بروز مشکلات کابل است. به عنوان مثال ، اگر کابل به دلیل دست خوردگی یا کشیدی معیوب شود و قصد تعویض کابل میکروفن کنفرانسی خود را بکنید ممکن است این یک روند طولانی برای شما باشد. مضرات میکروفون کنفرانس بی سیم این است که مشخصات خاصی در مورد دامنه میکروفون و واحد کنترل دارد. همچنین مدت زمان استفاده از میکروفون کنفرانس بی سیم در محدودیت عمر باتری آن است. همچنین ممکن است از سایر تجهیزات رادیویی در میکروفون های کنفرانسی بی سیم شما تداخلی به وجود آورد ، اگرچه مدل هایی از این میکروفون کنفرانس بی سیم وجود دارد با دارا بودن کانال هایی انتخاب سوئیچ را فراهم کرده  تا فرکانس میکروفون ها بدون هیچ مشکلی انتقال یابد. به طور معمول ، برای تجهیزات صوت کنفرانس ، بیشتر از میکروفون بی سیم کنفرانس از میکروفون های سیمی استفاده می شود.

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس سیمی : این میکروفون کنفرانسی از کابل برای انتقال سیگنال برای کارهای ارتباطی استفاده می کند. از مزایای میکروفون کنفرانس سیمی این است که به طور کلی ارزان تر و قابل اطمینان تر است. به گونه ای که دیگر نیازی به نگرانی در مورد مشکلات مربوط به فرکانس یا باتری را ندارید. موضوعی که می تواند شما را آزار دهد وجود کابل های بسیار در سالن شما باشد و وجود مقداری از کابل میکروفون کنفرانسی شما برروی میز کنفرانس شما باشد. در صورت برخورد افراد با کابل ممکن است موجب قطع شدن میکروفون کنفرانس شما شود

میکروفون کنفرانس

میکروفون های کنفرانس چندرسانه ای : نه تنها کارکردهای میکروفون کنفرانس معمولی را دارند بلکه دارای امتیازات بیشتری نسبت به میکروفون کنفرانس معمولی دارند. این میکروفون سالن کنفرانس با دارا بودن صفحه نمایش بزرگ برای سایر عملکردها مورد استفاده قرار می گیرد. از سایر عملکردهای دیگر این میکروفون کنفرانس می توان به انتقال فیلم و دریافت فایل های تصویری ، اشتراک صفحه یا مطالب که سخنران قصد توزیع بین حاضرین را دارد و امکان را گیری را اشاره کرد.

میکروفون های چندرسانه ای معمولاً از قدرت و سرعت شبکه بالاتری نسبت به دستگاه های سنتی و قدیمی برخوردار هستند. علاوه بر این ، این میکروفون های کنفرانس نیاز به دانش و تخصص بیشتری برای تنظیم و پیکربندی دارند که این امر توسط واحد پروژه صدرا ایرانیان قابل اجرا می باشد.

میکروفن های یقه ای : میکروفون های Lapel یا میکروفون یقه ای به لباس یا کت شما وصل می شوند و معمولاً به فرستنده یک دستگاه بی سیم متصل می شوند. این میکروفون یقه ای به سخنران اجازه می دهد تا از دست ها آزادانه استفاده کند و انتقال صوت به صورت بی سیم این امکان را مهیا می کند تا سخنران به صورت آزاد در صحنه حرکت می کند. برای اطمینان از انتقال صوت باکیفیت ، میکروفن یقه ای باید در جای مناسب روی بدن قرار گیرد. علاوه بر این ، باید صدا را از سیستم صوت کنفرانس تنظیم کرد تا از انتقال صوتی صحیح اطمینان حاصل شود.

میکروفون یقه ای
میکروفون یقه ای
میکروفون یقه ای

میکروفون کنفرانس Gooseneck  یا میکروفون گردن غازی یکی ازاصلی ترین مدل های مورد استفاده در سیستم صوت کنفرانس شما می باشند. این میکروفون های کنفرانس با استفاده های گوناگون در بیشتر سالن های کنفرانس توانستند بهترین راه برای بدست آوردن صوت کنفرانس با کیفیت و عالی باشند. استفاده از میکروفن کنفرانس گردن غازی به معنای سرمایه گذاری و حفظ منابع مالی شما می باشد. این مدل میکروفون کنفرانس با چرخش گردن خود می تواند چندین حضار شما را که در چند صندلی کنفرانس نزدیک به هم نشستند تحت پوشش قرار دهد و فراهم کردن یک میکروفون کنفرانس برای هر صندلی کنفرانس را برای شما کاهش دهد.

میکروفن کنفرانسی گردن غازی این اطمینان را به شما می دهد چندین نفر بتوانند از یک میکروفون کنفرانسی به خوبی استفاده کنند. حتی برخی از میکروفون های کنفرانسی محدود به بلندگو مجزا نمی باشند و خود میکروفون کنفرانس دارای اسپیکر داخلی می باشند . این میکروفون های کنفرانسی معمولاً صدای پس زمینه را انتخاب نمی کنند و این به این معناست که شما فقط صدای سخنگو رو خواهید شنید و صداهای اضافی را توسط میکروفون کنفرانسی خود از بین می برید.

نکات مثبت میکروفون کنفرانس گردن غازی

  • میکروفن کنفرانسی یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از شنیدن صدا تک تک حاضرین سالن شما می باشد.در نتیجه با استفاده از میکروفون کنفرانسی این امتیاز را در سالن شما ایجاد میکند که هر فردی که دور میز کنفرانس نشسته باشد و بخواهد شروع به صحبت کند به جای استفاده از یک میکروفون دستی که در سالن کنفرانس و اتاق کنفرانس شما جابه جا  شود می تواند با استفاده از میکروفون کنفرانس خود مطالب را به راحتی  برای کل اتاق به اشتراک بگذارد.
  • این میکروفون های کنفرانس می تواند با محدود کردن و حذف صداهای اضافی و جلوگیری از نویز پس زمینه ، صدای سخنران را به بهترین نحوه به بلندگو سالن کنفرانس شما برسانند.
مدیریت و اجرای کنفرانس

مطالب مرتبط

قیمت اسپلیتر و بررسی مشخصات آن

قیمت اسپلیتر و بررسی مشخصات آن ، اگر در گذشته از اینترنت دیال‌­آپ استفاده کرده باشید؛ به یاد دارید که هنگام استفاده از این اینترنت اگر تلفن زنگ می­خورد اتصال اینترنت قطع می­‌شد. به همین دلیل به سخت افزاری برای

بیشتر بدانید »

معرفی بهترین اسپلیتر

معرفی بهترین اسپلیتر , اگر بر روی خط تلفن ثابت خود اینترنت خریداری کرده‌اید و قصد استفاده از تلفن و اینترنت را به صورت همزمان دارید، از دستگاه اسپلیتر غافل نشوید. اسپلیتر دستگاهی است که به شما کمک می‌کند تا

بیشتر بدانید »

علائم خرابی اسپلیتر

علائم خرابی اسپلیتر ، کاربران خطوط مخابرات، در استفاده از خدمات اینترنت ADSL و یا مکالمات روزانۀ خود گاهی با مشکلاتی از قبیل نویزهای آزاردهنده رو به رو می­شوند و یا در هنگام استفاده از مودم، تلفن­شان قطع می­شود که

بیشتر بدانید »

معرفی بهترین سوئیچ hdmi

معرفی بهترین سوئیچ hdmi ، حتماً برای شما هم پیش آمده است که برای استفاده از درگاه hdmi با مشکلات مختلفی نظیر کمبود درگاه مواجه شده باشید. در این مقاله ضمن تعریف پورت hdmi، به بررسی راه حل این مشکل،

بیشتر بدانید »

سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd

امروز قصد داریم یکی از انواع سوئیچ hdmi که سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd است را به شما معرفی کنیم و درباره ویژگی‌ها و مزایای آن صحبت کنیم. پیش از بررسی این سوئیچ، ابتدا بیایید با خود

بیشتر بدانید »

راهنمای خرید اسپلیتر

راهنمای خرید اسپلیتر , شاید تاکنون اسم اسپلیتر splitter را شنیده و یا آن را دیده باشید، اما به‌طور دقیق از کارایی آن اطلاع نداشته باشید. اسپلیتر یکی از مهم‌ترین ملزومات در هنگام وصل کردن سرویس اینترنت محسوب می‌شود. درواقع

بیشتر بدانید »

چرا برای جلسات خود به یک سیستم صوت کنفرانس نیاز داریم؟

دسترسی به میکروفون کنفرانس

برای گروه یا تعداد زیادی از سخنرانان امکان شرکت در نشست را آسان می کند به گونه ای با استفاده از میکروفون کنفرانسی روبروی خود به راحتی می توانند مطالب را ارائه نمایند و به مخاطبان دیگر هم این امکان را می دهد بدون مشکل جهت سخنرانی به میکروفون کنفرانس دسترسی داشته باشند.

موجب صرفه جویی در وقت ملاقات

استفاده از میکروفون کنفرانس این نیاز را برطرف می کند ، تا هر شخصی بدون جابجایی جهت دریافت میکروفون دستی بی سیم که روش قدیمی و زمان بری هم می باشد با استفاده از میکروفون کنفرانس خود شروع به سخنرانی نمایند. که در غیر این صورت و عدم استفاده از میکروفون کنفرانس موجب می شود به طرز ناخوشایندی سعی کند میکروفون را از سخنران قبلی گرفته و شروع به سخرانی نمایید.

جریان جلسات را بهبود می بخشد

حذف تعدادی از میکروفون های کنفرانس در طی جلسات ، کنترل میزان صدا میکروفون های کنفرانس  و امکان رای گیری را به رئیس می دهد تا جلسات را با احتیاط کنترل کند و شرکت کنندگان را بشناسد و در صورت لزوم فراخوانی کند.

زیبایی شناسی

ظاهر براق و صیقلی سیستم صوت کنفرانس شما نشانگر حرفه ای بودن و احترام همه به شرکت کنندگان است. با دادن یک میکروفون کنفرانس شخصی به هر فرد سخنگو ، شما برای سخنرانان خود ارزش بسیاری قائل می شوید.

واحد کنترل مرکزی؟

این دستگاه تمامی تجهیزات صوتی کنفرانس شما را کنترل می کند به عبارت ساده تر تمامی واحدهای میکروفون کنفرانس شما را جداگانه کنترل می کند. همچنین می تواند تعدادی از میکروفن های کنفرانسی شما را باهم ادقام کند. و در صورت افت کیفیت صدا شما می تواند تا مقادیری کیفیت و قدرت صدا شما را افزایش دهد و حتی برخی از واحد های مرکزی کنترل قابلیت ضبط صدا داخلی را نیز دارند.

میکروفون رییس ؟

این فرد شخصی است که جلسه را اداره مــی کند. او مــی تــواند میکروفون های کنفرانس فعال را تشخیص دهد و حتی هنگام اتمام وقت سخنرانی سخنگو به فرد سخنگو هشدار دهد. همچنین می تواند رای گیری را ترتیب دهد. به همین دلیل ، رئیس دارای میکروفون ویژه ای می باشد.

عواملی که باید هنگام خرید یک سیستم صوت کنفرانس در نظر بگیرید؟

تعداد شرکت کنندگان: برای تعیین تعداد میکروفون های خود ابتدا باید تعداد حاضرین خود در جلسه را به صورت میانگین در نظر بگیرید. اکثر واحدهای کنترل مرکزی ها می توانند ۸۰-۱۲۰ میکروفون را مدیریت نمایند ، بنابراین در موارد گروه های بسیار بزرگ ، افزایش تعداد کاربران می تواند در آینده واحد کنترل مرکزی شما تحت تاثیر قرار دهد پس توصیه می کنیم قبل از تهیه تجهیزات صوت کنفرانس خود نسبت به تعداد میکروفون های خود اطمینان حاصل نمایید.
سهولت استفاده: این سیستم های صوت با هدف افزایش راندمان جلسه شما استفاده می شوند بنابراین تجهیزات باید برای استفاده کنندگان راحت باشد. اگر شرکت کنندگان نتوانند از آن این تجهیزات صوت کنفرانس صوت به راحتی استفاده کنند ، از هزینه ای که در تجهیزات خود صرف کرده اید استفاده مطلوبی نخواهید کرد.
مکان: مکان رویداد شما مشخص خواهد کرد که آیا به سیستم صوت کنفرانس سیمی یا بی سیم نیاز دارید. اگر قصد استفاده از سینگال های مادون قرمز را دارید ، حفظ خط دید بین فرستنده و گیرنده نیز مهم است ، زیرا سیگنال های IR نمی توانند از دیوار های عبور کنند. سایر تجهیزات صوتی (به عنوان مثال تجهیزات ضبط) که در سایت استفاده می کنید نیز می توانند در این تصمیم نقش داشته باشند.
کیفیت صدا و سیگنال: سیستم های صوت کنفرانس قدیمی از سیگنال صوتی آنالوگ استفاده می کنند ، اما بیشتر سیستم های مدرن برای افزایش کیفیت صدا ، کاهش وزن و افزایش گزینه های پردازش و ضبط ، از سیگنال دیجیتالی استفاده می کنند.
ویدئو کنفرانس: برخی از سیستم های صوت کنفرانس برای ادغام با دوربین های کنفرانس ساخته شده اند. آیا این چیزی است که شما به آن نیاز دارید یا می خواهید این گزینه را در آینده داشته باشید

البته باید در نظر داشت که سیستم ویدیو کنفرانس فقط با میکروفون های خاصی قابلیت اجرا را دارد و در صورتی که قصد راه اندازی سیستم تصویر برداری کنفرانس یا ویدئو کنفرانس را دارید باید میکروفون های تهیه کنید که اگر در آینده قصد اجرای سیستم تصویر برداری کنفرانس را داشته اید قابلیت این امر وجود داشته باشد. با این حال ، جلسات می توانند با جابجایی افراد از راه دور کار را برای حاضرین دشوار نمایید. همچنین تماسهای تلفنی سنتی ممکن است دچار اختلال شوند و حتی قطع شوند ، اما هیچ انکاری وجود ندارد که تعامل چهره به چهره منجر به گفتگوهای مشترک و پربارتری شود در نتیجه باید گفت ویدئو کنفرانس فرایند است که می تواند تمام این مباحث را پشت سر بگذارد.

از آنجا که جلسات هرگز قابل اجتناب نیست  ، فناوری کنفرانس ویدیویی یک ضرورت برای اتاق های کنفرانس مدرن در سراسر جهان است. برنامه های نرم افزاری مانند کنفرانس ویدئویی و تخته سیاه تعاملی و تلویزیون های بزرگ لمسی اشتراک گذاری صفحه را ارائه می دهند تا همه کارکنان بتوانند جلسات خود را کارآمدتر کنند. خواه در یک اتاق باشند یا در مناطق زمانی مختلف. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که انواع تجهیزات کنفرانس ویدئویی مورد نیاز شما مانند دوربین ، بلندگو ، میکروفون و موارد دیگر به اندازه اتاق جلسات شما بستگی دارد. و اگر از طراحی اتاقهای منعطف پذیر استفاده می کنید ، قرار دادن دقیق این تجهیزات بسیار مهم است.

میکروفون کنفرانس
سیستم کنفرانس

میکروفن های سخنران

میکروفن های کنفرانس معمولا از یک میکروفن ریاست و چندین میکروفن سخنران تشکیل شده است. که بطور سری به دستگاه مرکزی که وظیفه تغذیه میکروفن ها و کنترل سطح صدای سالن جهت جلوگیری از نویز را دارد متصل شده اند. با توجه به امکانات متنوع این سیستم ، کنترل جلسات بهبود یافته و امکانات متنوعی در اختیار کاربران قرار داده است.سیستم صوت دیجیتال شرکت کننده تمامی شرکت کنندگان نیز مانند رئیس جلسه می توانند از این کنسول برای صحبت کردن و شنیدن صحبتهای سخنران و شرکت در رای گیری از آن استفاده کنند و تفاوتی در ظاهر و کارایی با کنسول ریاست ندارد .

میکروفن کنفرانس ریاست

این میکروفن در اختیار مدیر جلسه قرار می گیرد. از لحاظ امکانات تقریبا تمام ویژگی های میکروفن کنفرانسی سخنران را دارا می باشد به علاوه اینکه مدیر جلسه امکان قطع میکروفن های سخنرانان و محدود کردن تعداد سخنرانان را نیز دارد. همچنین در بعضی از سیستم ها امکان حضور غیاب توسط مدیر جلسه فراهم شده است. سیستم صوت دیجیتال ریاست متشکل از یک میکروفن ، اسپیکر داخلی و کلیدی جهت قطع و وصل صدای میکروفن خود و سایر شرکت کنندگان می باشد. در کنسولهای دیجیتال امکاناتی از قبیل تنظیم صدا، رأی گیری، حضور و غیاب، ترجمه همزمان و صفحه نمایشگر دیجیتال وجود دارد

بررسی قیمت و خرید میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس مدل BD-900 صامع

میکروفون کنفرانس مدل AN 67 صامع

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس مدل ۱۹۰۳GM صامع

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس مدل Kx-D3922 بی کی ار

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس مدل KX-D393 بی کی ار

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس مدل CCS-1000 بوش

میکروفون کنفرانس

بازدیدها: ۱۲۰۸