راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور از یک مـنـبع ویدئویی اسـتفاده می کند تا در فاصله ای مـشخص تصویر را برروی یک سطح نمایش دهد امروزه بیشتر پـروژکتور ها  پـروژکتورهای دیـجـیتال مـی باشند ، فـنـآوری که مـعـمولا در پروژکتورهای امـروزی مـورد اسـتفاده قرار می گیرد عبارتند از : DLP  و۳LCD  که با استفاده از منابع نوری مختلف مانند لامپ جیوه با فشار بالا، دیود ساطع کننده نور LED و دیودهای لیرز تصویر را بر روی سطح مورد نظر پخش میکنند . نکته ای که در خرید یک پروژکتور باید دانست میزان روشنایی ، کنتراست و طول عمر لامپ آن است.

خرید ویدئو پروژکتور

بـیشترین استفاده ویدئو پروژکتور در کشور ما مربوط به آموزشگاه ها و دانشگاه ها می باشد به گـونه ای که پروژکتورها ، معلمان را قادر می سازد که برای ارائه برنامه های درسی و پاورپوینت ها یا سـایر یادداشت ها برای کـلاس اسـتفاده نـمایند. همچنین ویدیو پروژکتورها در محیط های بسـیار مـتفاوتی مـورد استفاده قرار می گیرند از قـبیل : سینماها ، آموزشگاه ها ، ادارجات منازل و …. حـتی تـوسط باشـگاهها و سازمانها . برای مثال همچنین در مسابقات شطرنج ، از ویدیو پروژکتورها جهت تعیین موقعیت بازی و هـمچنین تعیین زمان باقـی مانده به مخاطبان استفاده می شود.

خرید مناسب ترین ویدئو پروژکتور برای شما

چه شما فصد تماشای فیلم را در منزل خود دارید و چه قصد برگزاری سمینار تجاری را دارید ، یک نمایش صفحه بزرگ جلوه ای ماندگار می دهد. یک ویدیو پروژکتور برای همه ی افراد فیلم دوست و گیمرها ، اندازه صفحه نمایش بیشتری نسبت به تلویزیون در اختیار قرار می دهد. همچنین برای کسب و کار شما ویدئو پروژکتور یک روش انعطاف پذیر برای به اشتراک گذاشتن و ارائه مطالب شما می باشد. از راهنمای های برای خرید و یادگیری انواع مختلف پروژکتورها و یافتن متناسب ترین ویدیو پروژکتور با نیازهایتان استفاده کنید.

انتخاب بهترین ویدیو پروژکتور برای شما

ممکن است خواه در حال تماشای یک فیلم HD در خانه باشید یا ارائه پاورپوینت در محل کار باشید ، به یک نوع مناسبی  از ویدیو پروژکتور برای برای کار خود نیازمند هستید. اگرچه تمامی ویدئو پروژکتورها می توانند از هر نوع رسانه ای را پخش کنند ، اما معمولاً یک ویدیو پروژکتور متناسب با شرایط خاص، نیاز شما را به بهترین وجه انجام می دهند ، خواه این محتوا مبتنی بر سرگرمی مانند فیلم و نمایش تلویزیونی باشد یا محتوا مبتنی بر داده مانند صفحات گسترده و نمایش اسلاید باشد.
یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی به شما این امکان را می دهد تا هر بازی فوتبال ، تماشای فیلم را با لذت انجام دهید. در ویدیو پروژکتور سینمای خانگی بر کیفیت تصویر و کنتراست بالا تأکید می شود. رنگ های عمیق و اشباع رنگی ، از آنجا که ویدئو پروژکتور سینما خانگی یک محیط سینما تاریک را شبیه سازی می کند و باید در یک اتاق اختصاصی نصب گردد. میزان نوری را که از بیرون یا سایر نقاط خانه وارد می شود باید دارای مقدار مناسبی باشد و به گونه ای باشد که فضای شما روشن نباشد که در تصویر ویدیو پروژکتور شما تداخل به وجود نیاورد.

آشنایی با انواع ویدیو پروژکتور

بیشتر پروژکتورها تصاویر را بر اساس فناوری DLP (پردازش نور دیجیتال) یا LCD (صفحه نمایش کریستال مایع) نمایش می دهند. در حالی که هر دو نوع ویدئو پروژکتور از کیفیت تصویری بسیار مناسبی دارند و هر کدام مزایای خاص خود را دارند. به صورت مختصر برخی از مزایای این ویدئو پروژکتور ها را بیان می کنیم.

مزایای ویدیو پروژکتور DLP

مزایای ویدیو پروژکتور LCD

فناوری روشنایی ویدیو پروژکتور ها

لامپ استاندارد : این مدل از لامپ ویدئو پروژکتور می تواند ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت عمر کندد (حداکثر ۵۰۰۰ ساعت در حالت eco) که می توان گفت بیشتر ویدیو پروژکتور های موجود در بازار فروش از این لامپ استفاده می کنند. پس اگر قصد خرید یک ویدیو پروژکتور را دارید انتخاب این مدل از ویدئو پروژکتور ها بهترین گزینه می باشد. زیرا اگر قصد تعویض این مدا لامپ ها را در آینده داشته باشید راحت تر و سریع تر پیدا می شود. مزایای این مدل لامپ ها :خروجی نور روشن و  ارزان ترین گزینه

لیزر : نیازی به تعویض لامپ نیست ،  به طور قابل ملاحظه ای روشن تر از سایر منابع نوری است ، کنتراست بهتر از لامپ های استاندارد ، دامنه رنگ گسترده تر از لامپ های استاندارد و انرژی کارآمد

 لامپ ال ای دی : لامپ تا ۲۰،۰۰۰ ساعت طول عمر دارد در برخی مدل ها ، کنترل رنگ بهتر از لامپ های استاندارد ، عملکرد سریع نسبت به ویدیو پروژکتور ها با لامپ های استاندارد ، از آنجا که LED ها گرمای زیادی ایجاد نمی کنند به طور کلی به خنک کننده های زیاد نیاز ندارند و به طور گسترده ای در پروژکتورهای کوچک استفاده می شود

نحوه برگزاری آموزش مجازی

نحوه برگزاری کلاس آموزش مجازی و کلاس مجازی وضعیت بهداشت جهانی کنونی نشان می دهد که مدرسان می توانند مدتی برای دوربین سخنرانی کنند(آموزش مجازی ، تدریس آنلاین). زمان خوبی است که به جلو نگاه کنیم و برنامه ریزی کنیم

بیشتر بدانید »

چگونه یک کلاس هوشمند داشته باشیم ؟

برای راه اندازی یک کلاس هوشمند ما نیاز به چند قطعه سخت افزاری و چندین نرم افزار کمک آموزشی داریم قطعات سخت افزاری که برای یک کلاس هوشمند ما نیاز داریم شامل موارد ذیل میباشد بازدیدها: ۲۴

بیشتر بدانید »

ریست کردن تایمر لامپ انواع ویدئو پروژکتورها

زمانیکه لامپ ویدئو پروژکتور را تعویض میکنید در اکثر مواقع نیاز است قبل از فعال شدن لامپ از طریق تنظیمات پروژکتور ساعت مصرف لامپ را ریست کنید. این موضوع در مورد اکثر برندهای ویدئو پروژکتور صدق میکند، از این رو

بیشتر بدانید »

شرایط محیطی نصب پروژکتور

پیش از این در نوشته ای نحوه نصب اتصالات و راه اندازی پروژکتور را توضیح دادم، همانطور که آن زمان قولش را داده بودم اینبار راهنمای انتخاب محیط و نصب پروژکتور با توجه به اندازه صفحه نمایش را موضوع نوشته

بیشتر بدانید »

نسبت کنتراست ویدیو پروژکتور

کنتراست میزان تفاوت بین تاریک ترین و روشن ترین نقطه در یک تصویر است. یک پروژکتور با نسبت کنتراست بالا به شما این امکان را می دهد جزئیات سایه و سطوح عمیق سیاه را به وضوح تماشا کنید.

از آنجا که مقدار بیشتری از نور در اتاق می تواند تفاوت تضاد بین پروژکتورها را از بین ببرد ، توجه به نسبت کنتراست برای پروژکتورهای سینمای خانگی نسبت به پروژکتورهای تجاری اهمیت بیشتری دارد. در اتاق های تاریک ، مانند یک محیط خانه ، کنتراست بسیار مورد توجه قرار می گیرد. از طرف دیگر ، پروژکتورهای تجاری اغلب در اتاقهایی با نور کم استفاده می شوند ، جایی که کنتراست به دلیل این نور کم زیاد مورد بحث قرار نمی گیرد.

میزان روشنایی ویدیو پروژکتور

اگر قصد خرید ویدیو پروژکتور را دارید ، و یک دستگاه با روشنایی بالا می خواهید ، بنابراین باید به دنبال یک ویدئو پروژکتور با میزان لومن بالاتر در هر دو رنگ سفید و روشنایی رنگ باشید. از آنجا که به احتمال زیاد از آن در یک اتاق روشن استفاده خواهید کرد، لامپ ویدیو پروژکتور باید بتواند با منابع دیگر رقابت کند و تصویری را به نمایش بگذارد که خوب به نظر برسد. هرچه اتاق بزرگتر باشد و یا نور بیشتری وارد اتاق شود ، به ویدئو پروزکتور با تصویر مناسب و روشنایی بالاتری نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر در حال خرید یک پروژکتور سینمای خانگی هستید ، لزوماً دیتا پوژکتور روشن تر بهتر نیست. درعوض ، شما می خواهید از روشنایی کافی برای کنتراست رنگ غنی استفاده کنید اما نه به اندازه ای که در جزئیات صحنه از بین ببرد یا خستگی چشم ایجاد کند. بیشتر پروژکتورهای سینمای خانگی برای اتاقهایی طراحی شده اند که کنترل کاملی بر روشنایی دارند. اما اگر در اتاق نورپردازی وجود داشته باشد ، به یک ویدیو پروژکتور با روشنایی بیشتری نیاز دارید.

ابعاد تصویر یک ویدئو پروژکتور: تعداد پیکسلی هایی که یک ویدئو پروژکتور قادر به نمایش دارد وضوح بومی پروژکتور تعریف می کند. هرچه تعداد پیکسل بیشتری در صفحه نمایش وجود داشته باشد ، تصویر شما واضح تر و دقیق تر می باشد. وضوح بالاتر برای دیتا پروژکتورهای سینمای خانگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

وضوح تصویر از ۴۸۰p شروع می شود که در حد پایینی است و ۷۲۰p و ۱۰۸۰p برای مشاهده HD و حداکثر ۴K Ultra HD برای فیلم ها و نمایش های بسیار با کیفیت می باشند.

با مطابقت با وضوح ویدیو پروژکتور با وضوح منبع ویدیویی که قصد استفاده از آن را دارید ، بهترین کیفیت تصویر را بدست خواهید آورد. به عنوان مثال ، اگر می خواهید فیلم ها را در پخش کننده Blu-ray خود مشاهده کنید ، به پروژکتور ۱۰۸۰p نیاز دارید تا فیلم ها را با وضوح کامل مشاهده کنید.

استاندارد (نسبت ابعاد ۴:۳) : فرمت هایی مانند SVGA (800 x 600 پیکسل) و XGA (1024 x 768 پیکسل) برای ارائه های پاورپوینت و تماشای ویدئو و سینما خانگی مناسب هستند و جزئیات بیشتر در قالب XGA وضوح بالاتر مانند SXGA + (1400 x 1050 پیکسل) برای نمایش دقیق و تصاویر گرافیکی مناسب هستند ، صفحه گسترده (نسبت ابعاد ۱۶:۹) : WXGA (800 x 1280) برای لپ تاپ ها و دستگاه هایی که دارای صفحات عریض می باشند توصیه می شود

خرید ویدیو پروژکتور

انواع لنز ویدیو پروژکتور: اگر قصد خرید ویدیو پروژکتور را دارید ، محاسبه نسبت پرتاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر به دلیل محدودیت فضا نمی توانید پروژکتور را به اندازه کافی دور از صفحه نمایش نصب کنید ، به یک ویدیو پروژکتور پرتاب کوتاه نیاز دارید. یک ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه به شما این امکان را می دهد تا پروژکتور را بسیار نزدیک به صفحه نمایش نصب کنید.

اگر پروژکتور قابل حمل خود را در مکان های مختلفی استفاده می کنید ، می توانید از زوم لنز برای تنظیم اندازه تصویر استفاده کنید. با تنظیم بزرگنمایی لنز ، به منظور تنظیم اندازه تصویر ، لازم نیست پروژکتور را نزدیکتر یا دورتر از صفحه نمایش قرار دهید.

هرچه نسبت زوم بیشتر باشد ، می توانید تصویر را بزرگتر کنید. همه ویدیو پروژکتور ها دارای بزرگنمایی لنز نیستند. برای مثال ، پروژکتورهای کوچک اغلب بزرگنمایی لنزها را حذف می کنند تا پروژکتور تا حد امکان جمع و جور شود.

انواع ورودی های ویدئو پروژکتور

پروژکتورهای سینمای خانگی

پروژکتورهای سینمای خانگی تقریباً همیشه شامل یک یا چند ورودی HDMI ، پخش کننده Blu-ray  کنسول بازی و سایر دستگاه ها هستند. ویدیو پروژکتور سینمای خانگی شما همچنین ممکن است درگاه های دیگری مانند کامپوننت ، VGA ، یک اسلات کارت SD و USB را نیز داشته باشد. خروجی های صوتی به شما این امکان را می دهد به سیستم صوتی خود متصل شوید.

اطمینان حاصل کنید که از نوع مناسب و تعداد مناسب اتصالات در دستگاه وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک پخش کننده Blu-ray ، کنسول بازی را به ویدئو پروژکتور سینمای خانگی خود وصل کنید ، به یک پروژکتور با حداقل دو ورودی HDMI احتیاج دارید.

پروژکتورهای تجاری

ویدیو پروژکتورهای تجاری معمولاً ورودیهای VGA و USB را شامل می شوند. برخی شامل ورودی DVI یا HDMI نیز هستند. وجود وایرلس به شما این امکان را می دهد تا بدون دردسر وصل کردن کابل ها ، با اطمینان داشتن اتصال مناسب ، مطالب خود را به اشتراک بگذارید. اگرچه برخی از پروژکتورهای تجاری دارای صدای داخلی هستند ، اما کیفیت صدا به طور کلی در ویدئو پروژکتور ها ضعیف است. برای صدای بهتر ، از پورت های صوتی برای اتصال به بلندگوهای خارجی استفاده کنید.

چرا از پرده نمایش استفاده می کنید؟ اگرچه می توانید از یک دیوار سفید به عنوان صفحه نمایش در نمایش تصویر استفاده کنید ، اما یک صفحه نمایش با کیفیت بالا باعث می شود تصویر بهتر و روشن تر نمایش داده شود. هر صفحه با توجه به ضریب افزایش آن با اینکه چگونه نور را منعکس می کند ، رتبه بندی می شود. هرچه صفحه نمایش مات تر باشد ، تصویر بر روی صفحه روشن تر خواهد بود.

صفحه های سفید باعث افزایش روشنایی می شوند ، که به ویژه برای استفاده در اتاق ها مفید است ، جایی که می توانید تصاویر را در یک اتاق روشن ببینید و اسناد و نمودارهایی با پس زمینه سفید ارائه دهید. صفحه های خاکستری کنتراست رنگ را تقویت می کنند و باعث می شوند تصاویر سه بعدی تر شود و همین امر باعث می شود اتاق شما کمی سینمایی تر جلوه دهد.

ویدیو پروژکتور

انواع صفحه نمایش ویدئو پروژکتور

۱. صفحه های موتوری (یا برقی): این پرده نمایش ویدیو پروژکتور به وسیله کنترل قابلیت پایین و بالا را دارند. علاوه بر این ، مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار می دهد.

۲. صفحه های ثابت بر روی دیوار نصب می شوند و به فضای اختصاصی نیاز دارند اما هیچگونه پایین یا بالا بردن آن وجود ندارد.

۳. صفحه های کشویی (یا دستی): با با استفاده از این صفحه نمایش ویدئو پروژکتور می توانید فضایخود را ذخیره کنید.

۴. یک صفحه نمایش قابل حمل: این صفحه نمایش ویدیو پروژکتور برای دستگاه های قابل حمل بهترین گزینه می باشند.در صورتی که قصد جابجایی دستگاه خود را دارید این پرده های بهترین برای شما هستند.

قطعات ویدئو پروژکتور
قطعات ویدئو پروژکتور صدرا

قطعات ویدئو پروژکتور

گـاهی اوقـات بر اثـر اسـتفـاده بـیـش حـد از دسـتگـاه یـا بر اثر عـواملی مانند نـوسـان بـرق یا آب خـوردگـی و دیـگـر عوامل خرابی ، قطعه ای یا قـطعـاتی از ویـدئو پـروژکتور شـما دچـار آسـیب دیدگی می شود و امکان تعمیر آن هم وجود ندارد یا تـوجـیـح پـذیر نـمی باشـد و بــرای راه انـدازی مـجـدد دسـتگـاه خود نیازمند قــطعه مـی بـاشـید باز هـم شرکت صـدرا ایــرانـیان با فـراهـم نـمودن کـلـیه قـطـعات ویـدئو پـروژکتور مـانند پـاور ، مـین بـرد ، لامپ و دیگر قطعات مـهـم خیال شما عزیزان را از ایـن موضوع راحت می کند!  همچنین گروه بازرگانی شرکت صدرا ایرانیان توانسته با ارتباط با شرکت ها و کارخانه های مطرح و به نام تـامـین کننده  قـطعـات دیتا پـروژکـتور در کـشور چـین و سایر کـشورها مـنطقه مـانند امارت متحده عربی کلیه نیاز مشتریان عزیز را تامین کند

اجاره ویدئو پروژکتور

خـرید یک ویدیو پروژکتور شـاید امری ضروری بـرای شـما نباشد و استفاده روزمره ای از آن نـداشـته باشید امـا ممکـن است گاهی اوقات نیاز مبرمی به استفاده از ویدئو پروژکتور داشته باشید بنابر همین موضوع با اجاره ویدئو پروژکتور در تعداد روزهای مـختلف مـی توانید نیاز خـود را تامین نمایید . از ایـن رو صـدرا ایرانیان با توجه به نیاز مـشـتریان این امـکـان را فـراهم نموده تا مـشـتریان عزیز امـکان اجـاره دسـتگاه ویدیو پروژکتور را در روزهای مختلف داشته باشند.
در صورت نیاز به تعمیرات ویدئو پروژکتور مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید

تماس بگیرید...

واحد فنی و تعمیرات ویدیو پروژکتور صدرا ایرانیان  با سابقه ی درخشان و مـوفق در تـعمیرات ویدیو پـروژکـتور توانسته مشتریان متعددی از مناطق مختلف کشور جذب نموده و با ارائه خـدمات و تعمیرات به صورت حرفه ای و پیشرفته توانسته جـایگاه بسـیار ویژه ای در کشور جذب نماید که رضایت مشتریان ما گواهی این موضوع می باشد.

Share on google
اشتراک گذاری
Share on telegram
اشترک گذاری
Share on print
پرینت بگیرید
قطعات و لامپ ویدئو پروژکتور

بازدیدها: ۲۵۵