05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu

بلک باکس ( Black Box Theater )

بلک باکس ( Black Box Theater ) عبارت است از یک سالن اجرای نمایش مکعب شکل که دیواره های آن به رنگ سیاه رنگ آمیزی شده باشد. تمامی امکانات این سالن نظیر صحنه، نور پردازی، محل قرار گیری تماشاگران و … بایستی پرتابل و قابل حرکت باشند .

اصلی ترین خصوصیت سالن های بلک باکس که به آن ها سالن های همه کاره نیز اطلاق میشود این است که کارگردان نمایش  با هیچ پیش فرض و یا باید و نبایدی روبرو نخواهد بود و به طور کاملا آزادانه و فارغ از معماری کلیشه ای سالن های تئاتر به طراحی خود میپردازد.

Gateway Theatre’s Black Box فضایی برای تصور شماست. این یک فضای صمیمی و منحصر به فرد است که نوآورانه ترین و جذاب ترین نوع نمایش ها دقیقاً در مقابل چشمان شما ظاهر می شود. Black Box ما از تنظیمات صحنه و نور انعطاف پذیر متناسب با طیف گسترده ای از رویدادها برخوردار است و فضای مناسبی برای کنسرت ها ، نمایشگاه ها ، حتی فیلمبرداری فیلم است. یک ویژگی اصلی دیوار LED به ارتفاع سه متر است که می تواند عمق جدیدی به عملکرد یا کنفرانس شما بدهد.

تئاتر جعبه سیاه یک فضای نمایش ساده است ، که در اندازه متفاوت است و معمولاً یک اتاق مربع شکل با دیوارهای سیاه و کف صاف است. از سادگی فضا برای ایجاد یک مرحله انعطاف پذیر و تعامل مخاطبان استفاده می شود. جعبه سیاه یک نوآوری نسبتاً اخیر در تئاتر است.

چنین فضاهایی به راحتی ساخته و نگهداری می شوند. تئاترهای جعبه سیاه معمولاً خانه نمایش ها یا نمایش های دیگری هستند که به تنظیمات فنی بسیار اساسی مانند ساخت مجموعه محدود احتیاج دارند. نقشه های معمول کف شامل مرحله رانش ، مرحله رانش اصلاح شده و تئاتر در دور است.
در یک سالن نمایش ، یک جعبه ، لوگ یا جعبه اپرا یک مکان نشیمن کوچک و جدا شده در سالن تماشاگران یا مخاطبان برای تعداد محدودی از افراد برای مشاهده خصوصی یک اجرا یا یک رویداد است.
در علم ، محاسبات و مهندسی ، جعبه سیاه یک دستگاه ، سیستم یا شی است که می تواند از نظر ورودی و خروجی بدون هیچ گونه آگاهی از عملکرد داخلی آن مشاهده شود.

تئاتر جعبه سیاه یک فضای نمایش ساده است ، که در اندازه متفاوت است و معمولاً یک اتاق مربع شکل با دیوارهای سیاه و کف صاف است. از سادگی فضا برای ایجاد یک مرحله انعطاف پذیر و تعامل مخاطبان استفاده می شود. جعبه سیاه یک نوآوری نسبتاً اخیر در تئاتر است.

از همه مهمتر ، تئاتر بلک باکس هدف بیشتری از اتصال مخاطب به مجریان به روشی هدفمند و بدون وقفه را دارد. در ابتدایی ترین توصیف خود ، تئاتر بلک باکس یک فضای باز و ساده است که از چهار دیوار ، یک کف و سقف تشکیل شده است که همگی به رنگ سیاه رنگ آمیزی شده اند. استفاده از صحنه پردازی و نورپردازی در تئاترهای Black Box بسته به نوع عملکرد ، از بسیار کم تا بسیار مفصل متفاوت است.

تاریخچه

مفهوم ساختمانی را که برای تکنیک های صحنه انعطاف پذیر طراحی شده است می توان به طراح سوئیسی Adolphe Appia ، حدود سال ۱۹۲۱ نسبت داد. اختراع چنین مرحله ای باعث ایجاد نیم قرن نوآوری در روابط بین مخاطبان و مجریان شد.
آنتونین آرتو نیز ایده هایی از این مرحله داشت.
اولین مرحله انعطاف پذیر در آمریکا در اتاق نشیمن خانه بازیگر / مدیر گیلمور براون در پاسادنا ، کالیفرنیا واقع شد. در حالی که تزئینات داخلی به این معنی بود که صحنه براون یک جعبه سیاه مناسب نیست ، اما این ایده هنوز یک ایده انقلابی بود. این مکان و دو جایگزین بعدی ، به عنوان تئاتر Playbox شناخته می شوند ، و به عنوان یک فضای آزمایشی برای مکان بزرگتر براون ، Pasadena Playhouse عمل می کرد.

تئاترهای جعبه سیاه به عنوان فضاهای تمرین در دهه ۱۹۶۰ محبوبیت و گسترش بیشتری پیدا کردند.  تقریباً هر اتاق بزرگی را می توان با کمک رنگ یا پرده به یک «جعبه سیاه» تبدیل کرد و تئاترهای جعبه سیاه را به عنوان گزینه ای به راحتی در دسترس هنرمندان تئاتر قرار داد. مجموعه ها ساده و کم است و هزینه های آنها پایین تر است ، برای هنرمندان / شرکت های غیرانتفاعی و کم درآمد جذاب است.
بسیاری جعبه سیاه را محلی برای جستجوی تئاتر “ناب” می دانند که بیشترین عناصر انسانی و انسانی را مورد توجه قرار می دهد.

بلک باکس در جشنواره ها

فضاهای جعبه سیاه در جشنواره های تئاتر حاشیه ای نیز محبوب هستند. به دلیل طراحی و تجهیزات ساده آنها می توانند هر روز برای بسیاری از اجراها استفاده شوند.
این سادگی همچنین به این معنی است که یک تئاتر جعبه سیاه می تواند از سایر فضاها مانند اتاق های کنفرانس هتل اقتباس شود. این امر در جشنواره Edinburgh Fringe رایج است که در آن مکانهای بزرگ کل ساختمانها را استخدام کرده و هر اتاق را برای اجاره به چندین شرکت تئاتر تقسیم می کنند. “تئاتر جعبه سیاه” در اسلو ، نروژ ،  و استودیوی آلوینا کراوز در دانشگاه نورث وسترن] تئاترهایی از این نوع هستند.

   مزایای بلک باکس:

  • انعطاف پذیر و همه کاره
  •  به مخاطب کمک می کند تا روی بازیگران تمرکز کند.
  •  جو صمیمی ایجاد می کند.

    معایب:

اگر گزینه های زیادی وجود داشته باشد ممکن است ناامید کننده باشد

  •  باید از بالا روشن شود
  • بازیگران می توانند احساس ترس و وحشت کنند
  •  مخاطبان می توانند همه چیز را ببینند – حتی در زمان خاموشی ها

طراحی

بسیاری از تئاترهای بلک باکس انتخاب صحنه ای برای بازیگران و همچنین سیستم برخاستن صندلی برای تماشاگران برای اجرای نمایش را دارند. از آنجا که تئاترهای Black Box بسیار قابل تنظیم هستند ، بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند چندین پیکربندی متفاوت برای فضای خود داشته باشند. اغلب اوقات ، مشتریان دارای یک صحنه در مرکز خود هستند ، همراه با صندلی در هر ۴ طرف ، معروف به “تئاتر در دور”.

برخی از اجراها به طرح های جایگزین احتیاج دارند و اگر مجهز به صندلی های قابل حمل و صحنه سازی باشد ، می توان از طریق تئاتر جعبه سیاه آن را جایگزین کرد. برخی از این طرح های جایگزین می توانند به سادگی نیاز به یک مرحله در اندازه متفاوت یا پیچیده تر مانند تنظیم مجدد صحنه و صندلی ها برای ایجاد یک تئاتر در دور مانند تصویر زیر باشند.

سالن های نمایش جعبه سیاه عموماً با رنگ مشکی ساخته می شوند که تمرکز خود را بر روی عملکرد نشان می دهد.
از آنجا که این تولیدات با وسایل محدودی انجام می شود ، اتاق تاریک به هاله شدن مکان های مختلف کمک می کند. حتی با استفاده محدود از جلوه ها ، حمل مخاطب به مکان دیگری آسان است.

وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگو ستونی

خرید بلندگوی ستونی بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

آشنایی با کالاهای استوک

آشنایی با کالاهای استوک کالای استوک استوک کلمه ای است که در زبان لاتین به اجناسی گفته می شود که در انبار ذخیره می شوند

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند. بلندگوهای

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالنهای کنفرانس و آمفی

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

فناوری Revoluto بیرداینامیک

اصل Revoluto اصل بر اساس فناوری آرایه میکروفون ثبت اختراع شده است ، جایی که کپسول های میکروفون در یک ردیف عمودی مرتب می شوند.

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

میکروفون دستی

میکروفون دستی چیست؟ میکروفون های دستی به گونه ای طراحی شده اند که در دست نگه داشته می شوند ، اما می توان آنها را

Read More »
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید