سال نو پیشاپیش مبارک

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

زمان باقی مانده

کد تخفیف 25 هزار تومانی : SADR-OFF

05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

MAINprojector

انتخاب دیتا پروژکتور مناسب برای مدرسه ی هوشمند ( بخش دوم )

( این نوشته شامل ۲ بخش میباشد. شما در حال مطالعه بخش دوم آن هستید، برای مطالعه بخش اول اینجا را کلیک کنید )

بحث تجهیز مدارس به ابزارهای هوشمند از آن دسته مباحثی است که ذهن معلین و مدیران مدارس را همواره به خود مشغول میکند. از آنجائیکه مدارس بودجه بسیار محدودی برای هوشمند سازی دارند همیشه این نگرانی وجود دارد که با مبلغ کم بهترین و به صرفه ترین خرید انجام شود.

خرید ویدئو پروژکتور که یکی از ارکان اصلی داشتن یک مدرسه هوشمند است نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این نوشته به بررسی مواردی پرداختیم که مدیران مدارس قبیل از خرید دیتا پروژکتور میبایست آنها را مد نظر قرار دهند.

choose-data-projector-smart-school-52100-3

قابلیت های “بدون نیاز به رایانه” و” بی سیم” به چه معنایی هستند؟

قابلیت های بدون نیاز به رایانه و وایرلس دو تکنولوژی نسبتاً جدیدی هستند که در مورد پروژکتورهای ارائه ی مطلب مطرح شده اند.

قابلیت بدون نیاز به رایانه به پروژکتور اجازه می دهد که یک مطلب، تصویر یا فایل های ویدئویی را بدون نیاز به اتصال به یک رایانه یا هر دستگاه دیگری را ارسال نماید. فایل های با فرمت صحیح می توانند داخل یک فلش مموری USB یا SD Card بارگزاری شوند، که سپس به صورت مستقیم به پروژکتور متصل می شود. ( لطفاً قبل از خرید ورودی های قابلیت بدون نیاز به رایانه را بررسی نمایید، بعضی از پروژکتورهای بدون نیاز به رایانه فقط ورودی USB دارند و بعضی دیگر آن ها فقط کارت های حافظه را قبول می کنند).

 پروژکتور فقط می تواند چند نوع فایل را بخواند و از این رو یک ارائه مطلب استاندارد پاور پوینت باید به درستی به فرمت مخصوص پروژکتور تبدیل شود. نرم افزاری که همراه با بسیاری از این پروژکتورها عرضه می شوند می توانند این کار را برای شما انجام دهند. قابلیت بدون نیاز به رایانه گزینه ی بسیار مناسبی برای معلمانی است که در طی روز جلسات ارائه ی مطلب فراوانی دارند و نمی خواهند که یک پروژکتور و یک رایانه را همزمان با هم حمل کنند.

 اتصال بی سیم به پروژکتور اجازه می دهد تا بدون نیاز به سیم و کابل به یک رایانه متصل شود. اگر نوت بوک شما قابلیت وایرلس را دارد شما می توانید با استفاده از قابلیت وای فای به پروژکتور متصل شوید. اگر یک اتصال وایرلس LAN موجود دارید دیتا پروژکتور شما می تواند به آن متصل شده و اجازه ی اتصال آسان با تمامی کامپیوترهای موجود در شبکه را به پروژکتور بدهد. اساساً وایرلس با سرعت فریم پایینی انتقال می یابد، در نتیجه این قابلیت فقط برای ارائه مطالب و تصاویر مناسب است، نه برای فایل های ویدئویی و فیلم.

choose-data-projector-smart-school-52100-4

آیا به چیز دیگری نیز باید توجه کنیم؟

اگر قصد نصب پروژکتور بر روی سقف را دارید در این حالت فاصله ی پرتاب عاملی است که باید به آن توجه کنید. در حالی که قانون خاصی در این زمینه و جود ندارد، هر پروژکتور در مورد محدوده ی پرتاب با هم کمی متفاوت می باشند. محدوده ی پرتاب اساساً به فاصله ای که یک پروژکتور باید از صفحه ی نمایش قرار داده شود تا اندازه ی تصویر خاصی بدست بیاید گفته می شود. به عنوان مثال برای یک تصویر با عرض ۲ متر باید پروژکتور را در فاصله ای ۳٫۵ تا ۴ متری از صفحه ی نمایش قرار دهید… این به این معنی است که اگر آن را در فاصله ی ۵ متری نصب کنید تصویر بزرگتر خواهد بود. اگر نگران فاصله ی پرتاب مناسب هستید فقط فاصله ی نصب پروژکتور و اندازه ی دلخواه تصویری که میخواهید داشته باشید را  اندازه گیری کرده و به ما اطلاع دهید، ما  می توانیم ان را برای شما محاسبه کنیم.

 قابلیت دیگری که باید آن را در نظر گرفت اصلاح زاویه ی نمایش تصویر است ( Keystone Correction ) . زمانی که پروژکتور با زاویه ای نسبت به دیوار قرار داده می شود؛ تصویر نمایش داده شده دیگر مربع نخواهد بود. بسیاری از پروژکتورهای قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش تصویر را ارائه می کنند که این موضوع را اصلاح می کنند اگر چه محدودیت هایی در مورد میزان اصلاح وجود دارد. اگر سوالاتی در مورد قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش تصویر دارید حتماً با ما تماس بگیرید.

 قبل از خرید، حتما با ما درباره ی مشورت در مورد پروژکتوری که قصد خرید دارید تماس بگیرید. ما می خواهیم به شما اطمینان دهیم که پروژکتوری که قصد تهیه ی آن را دارید مناسب نیازهای شما باشد. بسیاری از نمایندگی های صوتی تصویری و حتی بعضی از متخصصان پروژکتورها فقط چند مدل خاص را دارند و از این رو برای فروش پروژکتورهای خود تلاش خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه