سیستم کنفرانس چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

سیستم کنفرانس چیست؟ اگر بخواهیم به زبان ساده جواب این سوال را بدهیم، باید بگوییم که منظور از سیستم همان پکیج تجهیزات صوتی و تصویری است که پایه یک سالن کنفرانس و یا سالن همایش را می سازد! در واقع شما هر وقت اراده کنید که یک سالن جلسات، همایش یا کنفرانس داشته باشید، پیش نیاز شما همین سیستم است. امروز با صدرا کامپیوتر همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کاربردی تری در اختیار شما قرار دهیم.

۱.سیستم کنفرانس و استفاده از آن

۲.تجهیزات پیشرفته سالن کنفرانس و سالن همایش را بشناسید

۳.معیارهایی برای مقایسه و اندازه گیری بین تجهیزات سالن کنفرانس

۴.سیستم کنفرانس مهم ترین دستگاهی که باید در سالن کنفرانس وجود داشته باشد

۵.پیشرفت های تکنولوژی بر روی تجهیزات سالن های کنفرانس نیز تاثیر داشته است!

۶.ترجمه های همزمان، نمونه ای از پیشرفت (سیستم کنفرانس)

۷.سخن آخر

سیستم کنفرانس و استفاده از آن

سیستم کنفرانس
Conference System

فواید استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری یک سالن همایش، سالن کنفرانس و یا اتاق جلسات بسیار زیاد است که شاید بهبود کیفیت جلسات از مهم آن‌ها باشد. در این زمینه می‌توانید از کارشناسان ما مشورت بگیرید و یا  از آن‌ها راهنمایی بخواهید. شما اگر به دنبال برگزاری جلساتی هستید که در آن وقت به صورت بهینه استفاده شود، باید تمامی پیش نیاز های لازم در این زمینه را رعایت کنید که مهم ترین آن استفاده از تجهیزاتی به روزی است که در این زمینه وجود دارد و شما می توانید از آن استفاده کنید. تجهیزاتی که بتوانید هزینه، مصرف انرژی و نیروی انسانی را برای شما کاهش دهد.

تجهیزات پیشرفته سالن کنفرانس و سالن همایش را بشناسید

از مهم ترین تجهیزات پیشرفته ای که در تجهیز سالن همایش و کنفرانس وجود دارند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید، تجهیزات صوتی پیشرفته مانند پخش کننده صدا و میکروفن است که جزو مهم ترین تجهیزات درون اتاق محسوب می شود. همچنین تجهیزات تصویری مانند ویدئو کنفرانس و ویدئو پروژکتور هم در این زمینه بسیار کابردی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. بهتر است سالن کنفرانس یا محلی که برای این کار انتخاب می کنید، بتواند تمامی این وسایل را در خود جای دهد.

صدرا کامپیوتر در این زمینه می تواند مشاور خوب و حرفه ای برای شما باشد و کمک کند که سیستم کنفرانس حرفه ای برای خود ببندید. اگر نیاز به یک سالن کنفرانس با تجهیزات پیشرفته دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این زمینه به شما راهنمایی های لازم را ارائه کنند.

معیارهایی برای مقایسه و اندازه گیری بین تجهیزات سالن کنفرانس

سالن کنفرانس
Conference System

برای این که متوجه شوید که پکیج سیستم تصویری و سوتی یا همان سیستم کنفرانس شما به چه صورت است، بهتر است که این معیارها را در نظر داشته باشید. شاید اولین مسئله ای که باید به آن دقت داشته باشید، این باشد که ظرفیت اتصال میکروفون چقدر می تواند باشد! معمولا پایین ترین ظرفیتی که برای یک سالن کنفرانس استفاده می باشد، عدد ۱۰۰ است. از دیگر مواردی که می توانید آن را اندازه گیری کنید، میزان بستر ارتباطی دستگاه است. این که شبکه چیست و یا چند سوکت پین در آن وجود دارد.

وجود امکانات و تجهیزات دیگری مانند رای گیری، امکان نصب سیستم به صورت وایرلس، امکان تعیین تعداد سخنرانان به صورت همزمان و … همه امکاناتی است که در صورت درخواست می توانید در سیستم کنفرانس خود داشته باشید و از آن ها استفاده کنید. همچنین شما می توانید قابلیت مدیریت سخنرانان، قطع میکروفون ها توسط یک شخص به عنوان رئیس، توانایی برقراری تله کنفرانس و … را داشته باشید. کافی است که کار خود را به صدرا کامپیوتر بسپارید.

سیستم کنفرانس مهم ترین دستگاهی که باید در سالن کنفرانس وجود داشته باشد

اگر بخوهیم تنها از یک دستگاه در سالن کنفرانس استفاده کنیم، آن سیستم صوتی است که با استفاده از آن قادر هستیم که سیستم صوتی را بهبود بدهیم. سیستم کنفرانس صوتی که از آن صحبت می کنیم برای سالن های اجتماعات، جلسات، آمفی تئاترها، همایش ها و … مهم و ضروی است، پس حتما به فکر سیستم صوتی حرفه ای باشید.

پیشرفت های تکنولوژی بر روی تجهیزات سالن های کنفرانس نیز تاثیر داشته است!

اگر نگاهی به گذشته تا کنون بیندازیم، متوجه خواهیم شد که پیشرفت های تکنولوژی از گذشته تا کنون بر همه چیز تاثیر گذشته است و در همین زمینه سالن های کنفرانس و جلسات نیز بی تاثیر نبوده است! در گذشته طراحی به صورتی بوده است که صورت از مکان های مختلف به خوبی شنیده شود، اما این روزها با وجود سیستم کنفرانس و تجهیزات صوتی قوی دیگر نیازی به چنین طراحی هایی وجود ندارد و هر کس راحت می تواند از هر جا حرف بزند و یا نظر خود را اعلام کند.

ترجمه های همزمان، نمونه ای از پیشرفت (سیستم کنفرانس)

سیستم کنفرانس
سیستم کنفرانس

سالن های کنفرانسی که در آن قابلیت چند زبانگی و یا ترجمه هم زبان وجود داشته باشد، جزو مسائلی است که باید به آن توجه داشته باشید. این موضوع مخصوصا برای همایش ها و کنفرانس هایی که می خواهد به صورت چند زبانه برگزار شود، بسیار ضروری و لازم به نظر می رسد تا تمامی حضار و شنوندگان متوجه شوند که سخنران در حال صحبت راجع به چه موضوعی است؟ این موضوع کاملا جدید است و کمک می کند که درک معنی و مفهوم سخنرانی به خوبی اتفاق بیفتد، پس حتما در نظر بگیرید که برای سالن های همایشی که می خواهید در آن کنفرانس ها و همایش های بین المللی یا چند زبانه برگزار کنید از تجهیزات مربوط به ترجمه همزمان که صدرا کامپیوتر ارائه می دهد، استفاده کنید.

این دستگاه ها باید کیفیت بالایی داشته باشند و مطابق بالاترین استانداردهای جهانی تولید شده باشند تا صدای تولید شده مخاطب را اذیت نکند و یا باعث اذیت و آزار او نشود. در این زمینه کمک گرفتن از کارشناسان ما می تواند به شما در داشتن خریدی بهتر کمک کند.

سخن آخر

اگر به این نتیجه رسیده اید که به این نوع از سیستم برای سالن خود احتیاج دارید، توصیه می کنم که با کمک مشاورین صدرا کامپیوتر که در این زمینه متخصص هستند به طراحی و تجهیز سالن کنفرانس خود بپردازید. همچنین در این زمینه می توانید به رزرومه و سابقه درخشان ما نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که کار حرفه ای به چه صورت انجام می شود. همچنین می توانید در بخش نظرات با ما تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *