05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu

میکروفون دستی

میکروفون دستی چیست؟

میکروفون های دستی به گونه ای طراحی شده اند که در دست نگه داشته می شوند ، اما می توان آنها را بر روی پایه میکروفون قرار داد در حالی که کسی آواز می خواند ، سخنرانی می کند ، گیتار می نوازد و غیره به مقدار کافی تکنیک میکروفون نیاز دارد.

نکته ای که اغلب هنگامی که کسی برای اولین بار از میکروفون دستی استفاده می کند اتفاق می افتد ، این است که هنگامی که بلندگوها صدای خود را تقویت می کنند ، از بلندگوهای محلی شروع به شنیدن می کنند ، آن را کمی ناراحت کننده می دانند و سپس شروع به کشیدن میکروفون از آن می کنند خودشان در این مرحله سطح صدا را افزایش می دهد تا شخص دیگر بتواند دوباره خودش را بشنود که یک بار دیگر منجر به کشیدن میکروفون می شود. اگر این چرخه بارها و بارها تکرار شود ، می توانید یک حلقه بازخورد دریافت کنید – آن صدای تیز سوراخ کننده که در یک سیستم صوتی دریافت می کنید. همچنین اگر میکروفون را به چپ و راست در مقابل صورت خود حرکت دهید ، صدا توسط میکروفون به درستی بلند نمی شود. بنابراین به درجه بالایی از تکنیک میکروفون نیاز دارد.

میکروفن دستی سیمی چیست؟

میکروفون های سیمی صدا را به سیگنال صوتی الکتریکی تبدیل می کنند که از طریق کابل به سیستم صوتی ارسال می شود. میکروفون سیمی به معنای راه اندازی بدون دردسر است ، اما طول کابلی که میکروفون به آن متصل است محدود می شود.

میکروفن دستی بی سیم چیست؟

میکروفون های بی سیم صدا را به سیگنال های رادیویی تبدیل می کنند که از فرستنده به گیرنده ارسال می شود و سپس آن را به سیستم صوتی می فرستد. میکروفون بی سیم انعطاف پذیری و تحرک بیشتری را به شما می دهد ، اما هزینه آن معمولاً بیشتر از سیم کشی است.

میکروفون بی سیم

میکروفونی است که بدون کابل فیزیکی به تجهیزات ضبط صدا و تقویت کننده‌ها به صورت مستقیم وصل می‌شود و با آن در ارتباط است. یکی از پرکاربردترین آنها میکروفن های یقه ای یا هاچ اف ها هستند.

اجزای اصلی میکروفن دستی بی سیم

اجزای اصلی سیستم میکروفون بی سیم عبارتند از:

 • میکروفون
 • فرستنده
 • گیرنده

میکروفون های بی سیم در سبک های مختلفی ارائه می شوند که هرکدام هدف خاصی دارند. با این وجود رایج ترین آن میکروفن دستی است.

برای کار کردن میکروفون بی سیم ، فرستنده ها باید سیگنال صوتی را ارسال کنند تا به عنوان صدای زنده خارج شود. با این وجود میکروفون های بی سیم دستی به فرستنده جداگانه ای احتیاج ندارند زیرا دستگاه داخلی در آن وجود دارد.
وهمچنین فرستنده گیرنده جز a اصلی مورد نیاز در سیستم میکروفون بی سیم است. گیرنده ها دستگاه های الکترونیکی هستند که سیگنال رادیویی را از فرستنده دریافت کرده و آن را به صدای زنده تبدیل می کنند که از طریق سیستم صوتی می شنوید. آنها یا گیرنده های تک یا چند کاناله هستند ، این امر به تعداد همزمان میکروفن بی سیم شما بستگی دارد.

مزایای میکروفون های بی سیم با سیم بیشتر:

 بارزترین مزیت بی سیم انعطاف پذیری در حرکت بدون نگرانی از قطع شدن سیم و میکروفن میکروفن است. از دیگر مزایای آن ها این است که صدای بسیار تمیز تری نسبت به میکروفون های سیمی فراهم می کنند.

 

برای طراحی سیستم صوتی میکروفون ها کمک می خواهید؟

CIE یکی از پیشروترین و نوآورترین توزیع کنندگان حرفه ای AV در انگلیس است و پیشرو در ارائه سیستم ها و دستگاه های حرفه ای AV است.

با بیش از ۵۰ سال تجربه در زمینه تهیه و طراحی سیستم برای بسیاری از بزرگترین پروژه های صوتی با کیفیت بالا در انگلیس ، متخصصان AV ما سطح پشتیبانی منحصر به فرد و خدمات مشتری منحصر به فرد را ارائه می دهند.

 

    قرار گیری میکروفون

محکم میکروفن را در یک دست نگه دارید تا از دست زدن بیش از حد جلوگیری کنید

MICS و MIC CORDS اغلب از طریق لمس ، خم شدن و لرزش صدا منتقل می شود. بیش از نیاز آنها را اداره نکنید. اگر میکروفن در دست است ، آن را ثابت نگه دارید. اگر دست خود را روی میکروفون یا کمانچه با سیم بالا و پایین بکشید ، شنوندگان شما خط و خطوط بسیار آزار دهنده ای می شنوند.

     چگونه میکروفون خوبی انتخاب کنم؟

پاسخ فرکانس میکروفن به دامنه فرکانس هایی از پایین تا زیاد که میکروفن انتخاب می کند ، اشاره دارد. به این محدوده با کمترین و بالاترین فرکانس های خود ، که در هرتز اندازه گیری می شود ، اشاره می شود. میکروفونی با دامنه پاسخ فرکانسی حدود ۸۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز انتخاب خوبی برای میکروفون صوتی است.

      چهار نوع میکروفون کدامند؟

 • میکروفون های پویا.
 • میکروفون های کندانسور دیافراگم بزرگ.
 • میکروفون های کندانسور دیافراگم کوچک.
 • میکروفون های روبان

در زیر برخی از قوانین کلی روش میکروفون ذکر شده است. ما از مثال مجری تلویزیون در حال مصاحبه استفاده کرده ایم ، اما این قوانین را می توان در بیشتر شرایط اعمال کرد.

توجه داشته باشید که از چه میکروفونی استفاده می کنید. به طور خاص ، شما باید در مورد ویژگی های جهت آن بدانید.

 1. قبل از مصاحبه مطمئن شوید که خودتان صوتی چک کرده اید. خود و میکروفون را قرار دهید و دقیقاً همانطور که قصد مصاحبه را دارید صحبت کنید.
 2. اگر میکروفن دارای کلید روشن / خاموش است ، آن را تحت نظر داشته باشید. اگر میکروفن از طریق باتری کار می کند ، مطمئن شوید که پس از پایان کار آن را خاموش می کنید.
 3. میکروفن را محکم نگه دارید. به یاد داشته باشید که میکروفون هرگونه نویز کنترل را دریافت می کند ، بنابراین مراقب باشید که دست خود را روی محفظه میکروفون حرکت ندهید و میکروفن را به جایی نکشید.
 4. اگر در معرض باد هستید ، سعی کنید به میکروفن سرپناهی بدهید.
 5. میکروفن را با فاصله و زاویه ثابت دهان (یا دهان سوژه) نگه دارید. حدود ۱۵-۲۰ سانتی متر از دهان باید خوب باشد.
 6. بیش از این ، و نه تنها صدا ضعیف می شود ، بلکه سایر صداها برجسته تر می شوند.
 7. نزدیکتر از این ، شما جلوه های صوتی ناخوشایند مختلف (مانند “ظاهر شدن”) دریافت خواهید کرد.
 8. (توجه داشته باشید که نوازندگان مجموعه خاصی از قوانین را برای فاصله میکروفن تنظیم می کنند. اکثر خوانندگان موسیقی را تقریباً نزدیک دهان خود نگه می دارند).
 9. همیشه میکروفن را به سمت شخصی که صحبت می کند هدایت کنید. برای هدایت سوژه های خود می توانید از اشاره گر میکروفون نیز استفاده کنید. وقتی آن را به سمت خودتان نشان می دهید ، صحبت می کنید. وقتی آن را به سمت موضوع نشانه می گیرید ، می گویید “حالا نوبت شماست که صحبت کنید”. اگر بیش از یک موضوع دارید ، می توانید با استفاده از میکروفون به سمت شخصی که می خواهید صحبت کنید اشاره کنید.
 10. بسته به روشهای مختلفی که برای ضبط فیلم و مصاحبه انجام می دهید ، ممکن است انواع مختلفی از میکروفون برای پروژه مستند یا فیلم شما مورد نیاز باشد.
 11. اهمیت ضبط صدا بزرگ را نمی توان بیش از حد بیان کرد. من شنیده ام که گفته می شود مردم تمایل بیشتری دارند که تصاویر بد را تحمل کنند قبل از اینکه صدای بد را تحمل کنند.

میکروفون برای گوشی های هوشمند

اگر مانند بسیاری از فیلمسازان آینده دار هستید ، با تلفن هوشمند یا آیفون خود عکس می گیرید. استفاده از آن آسان است. همیشه با شما هستیم و می توانید ویدیوی مناسب و بسیار خوبی بگیرید.

اما صدا از میکروفون داخل تلفن از بسیاری جهات محدود است و صدای با کیفیت پخش را برای شما فراهم نمی کند.

وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگو ستونی

خرید بلندگوی ستونی بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

آشنایی با کالاهای استوک

آشنایی با کالاهای استوک کالای استوک استوک کلمه ای است که در زبان لاتین به اجناسی گفته می شود که در انبار ذخیره می شوند

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند. بلندگوهای

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالنهای کنفرانس و آمفی

Read More »
۵/۵
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید