راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

اگر بخواهیم یک پروژکتور جدید برای یک کلاس درس، اتاق جلسه یا سینمای خانگی خریداری کنیم، تصویری که روی صفحه نمایش می دهید، باید تاثیر زیادی روی مخاطبان خود داشته باشد.تحقیق درباره پروژکتور ها می تواند گیج کننده باشد و با بسیاری از کلمات اختصاری و شرایط فنی مواجه می شوید.

در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور ما در پاسخ به سوالات رایج در مورد اصطلاحات، ویژگی ها و سایر ملاحظات مهم هنگام انتخاب یک پروژکتور کمک زیادی به شما در خرید ویدیو پروژکتور جدید خواهد کرد. پروژکتور ها دارای طیف گسترده ای از روشنایی هستند که در لومن اندازه گیری می شود. هرچه پروژکتور روشن تر باشد امتیاز لومن بالاتر می رود و هرچند که همگی برابر است، احتمال بیشتری خواهد داشت.

روشنایی رنگ و روشنایی سفید (لومن)

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

روشنایی عکس سمت راست

روشنایی رنگ ها : ۲۶۰۰ لومنس
روشنایی رنگ سفید : ۲۶۰۰ لومنس

روشنایی عکس سمت چپ

روشنایی رنگ ها : ۷۵۰ لومنس
روشنایی رنگ سفید : ۲۷۰۰ لومنس

میزان روشنایی پروژکتور در لومن ANSI  اندازه گیری می شود. پروژکتورهای سینمای خانگی عموماً در حدود ۱۰۰۰ لومن شروع می شوند و تا ۲۵۰۰ لومن و بیشتر. محیط مورد استفاده شما یک عامل تعیین کننده در مورد مقدار لومن پروژکتور می باشد.
در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور باید مقدار لومن را به صورت زیر نر نظر گرفت:

 • سینما های خانگی اختصاصی به ۲۰۰۰ لومن یا بیشتر احتیاج دارند.
 • اتاقهایی با نور محیطی زیاد حداقل باید ۱۵۰۰ لومن داشته باشند.
 • فضاهایی با نور زیاد به حدود ۳۰۰۰ لومن احتیاج دارند.نکته: در بسیاری موارد ، تولید کنندگان مقادیر لومن پروژکتور را بر اساس خروجی داده ها ارزیابی می کنند ، نه ویدیو. خروجی لومن برای فیلم معمولاً به اندازه داده ها  نیست. برای کمک به تعیین مناسب بودن پروژکتور برای محیط  خود ، با یکی از کارشناسان پروژکتور ما تماس بگیرید.
راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

در زیر یک مرجع سریع و آسان برای خرید ویدیو پروژکتور و استفاده شما وجود دارد تا بتواند در تعیین مقدار روشنایی پروژکتور برای مشاغل مختلف ، سینمای خانگی ، منازل ، مساجد و محیط های آموزشی کمک کند.

صفحه نمایش اختصاصی Black Diamond SI Screens قادر به بازتاب نور پروژکتور شما با قدرت است و در واقع نسبت کنتراست پروژکتور شما را بیش از ۳۰۰٪ افزایش می دهد و این امکان را برای شما فراهم می کند که از ویدیو پروژکتور در یک نور روشن استفاده کنید.

اما برای کسانی که نیاز به راهنمای خرید ویدیو پروژکتور را دارند لازم است حتما میزان روشنایی دستگاه را در نظر داشته باشند.
اگر قصد دارید از ویدیو پروژکتور خود در اتاقی استفاده کنید که هیچ پنجره ای در آن وجود ندارد ، یا اگر از پروژکتور خود عمدتا در شب استفاده می کنید ، هر یک از پروژکتورهای امروز تصویری روشن ارائه می دهند.

 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – نسبت روشنایی به ابعاد پرده

ابعاد صفحه ۱۴۴*۱۰۹ CM ۲۰۳*۱۵۰CM ۲۴۳*۱۸۲CM ۳۰۰*۲۲۰CM
۲۵۰۰ lumens مناسبLow ambient light ضعیف ضعیف ضعیف
۲۷۰۰ lumens Low ambient lightمناسب مناسب Some ambient lightضعیف ضعیف
۳۰۰۰ lumens مناسب مناسب ضعیف ضعیف
۳۵۰۰ lumens مناسب مناسب مناسب ضعیف
۴۰۰۰ lumens عالی عالی مناسب مناسب
۴۵۰۰ lumens Not recommended عالی مناسب مناسب
۵۰۰۰ lumens Not recommended Not recommended عالی عالی
۵۵۰۰ lumens Not recommended Not recommended عالی عالی
۶۰۰۰ lumens Not recommended Not recommended عالی عالی

چقدر در مورد کیفیت تصویر می دانید؟

سه عامل مهم مؤثر بر کیفیت تصویر شامل وضوح ، منبع تصویر شما و نسبت کنتراست است که در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور امر بسیار مهم است.
در حال حاضر ،  XGA (1280 x 800) و HD (1920 x 1080) رایج ترین ابعاد تصویر برای پروژکتور سینمای خانگی هستند. یک پروژکتور HD (1920 x 1080) تقریباً دو برابر یک پروژکتور  XGA پیکسل دارد. پیکسل های بیشتر به معنای تصویری واضح تر است.

رزولوشن تعداد نقطه یا پیکسل مورد استفاده برای نمایش یک تصویر است. رزولوشن های بالاتر باعث می شود که پیکسل های بیشتری برای ایجاد تصویر استفاده شوند، که باعث می شود تصویر واضح تر و پاک تر شود.

وضوح بالا برای نمایش نمودار و نمودار دقیق، متن و ویدیو با کیفیت بالا مهم است. این رزولوشن با ترکیب چندگانه مانند ۱۲۰۰×۱۹۲۰ نشان داده شده است. این نشان می دهد که ۱۹۲۰ نقطه به صورت افقی در سراسر صفحه نمایش توسط ۱۲۰۰  خط نقطه به صورت عمودی، برابر است با ۲،۳۰۴،۰۰۰ مجموع نقاط که تصویر را بر روی صفحه نمایش تشکیل می دهند.

برای بهترین نتیجه ، شما باید سعی کنید ویدئو پروژکتور را با وضوح بالا انتخاب کنید. پخش کننده Blu-ray ، PlayStation 3 و Xbox 360 به طور معمول سیگنال ۱۰۸۰p را ارائه می دهند. سیگنال های HDTV هنوز کاملاً استاندارد نیستند ، اگرچه به نظر می رسد ۷۲۰p و ۱۰۸۰i رایج ترین هستند. پروژکتورهای گسترده XGA هنگام دریافت سیگنال ۱۰۸۰p ، نتایج بسیار خوبی را ارائه نخواهند داد.

یکی از فاکتورهای مهمی که باید در مقاله راهنمای خرید ویدئو پروژکتور در نظر بگیریم نسبت کنتراست پروژکتور است. نسبت کنتراست به معنای واقعی کلمه به تفاوت بین سیاهترین  و سفیدترین در یک تصویر اشاره دارد. یک ویدئو پروژکتور با نسبت کنتراست ۱۰،۰۰۰:۱ لزوماً پنج برابر بهتر از یک با نسبت ۲۰۰۰: ۱ نیست. نسبت کنتراست مربوط به نحوه نمایش  ویدئو پروژکتور در تمام سایه های خاکستری بین سیاه ترین و سفیدترین نیست.

اگر پروژکتور نتواند سایه هایی از خاکستری را به نمایش بگذارد ، بخش هایی از تصویر خراب می شوند و هنگام نمایش روی صفحه بزرگ ، پیکسل می شوند. به دنبال پروژکتورهایی با تنظیمات کنترل بیشتر باشید. فناوری پردازش چند رنگی مانند حالت های BrilliantColor و sRGB به شما این امکان را می دهد تا صفحه نمایش پروژکتور را به دلخواه خود تغییر دهید.

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – عمر لامپ را باید حتما در نظر گرفت؟

پروژکتورهای LCD و DLP معمولاً بین ۲۰۰۰-۴۰۰۰ ساعت عمر لامپ دارند. این مشخصات در واقع به “نیمه عمر” لامپ اشاره دارد ،لامپ  در نیمه عمر خود کار خواهد کرد ، اما همچنان به تدریج روشنایی خود را از دست می دهد. عمر طولانی تر لامپ به معنای هزینه کمتری در حفظ پروژکتور شما است.

اگر قصد دارید از پروژکتور خود برای جایگزینی تلویزیون فعلی خود استفاده کنید ، هزینه تعویض لامپ باید در خرید دستگاه خود قرار دهید. اگر از پروژکتور شما در درجه اول برای تماشای فیلم و رویدادهای خاص استفاده می شود ، عمر لامپ اهمیت چندانی نخواهد داشت.

نکته : اگر یک لامپ اضافی  با پروژکتور خود خریداری می کنید ، ابتدا آن را در پروژکتور خود چند ساعت قرار دهید ، سپس آن را در جایی خنک و تاریک نگهداری کنید. ضمانت لامپ از روز خرید شروع می شود و نه از روز استفاده. اگر لامپ معیوب باشد ، معمولاً در طی ۴ تا ۱۰ ساعت اول کار خراب می شود.

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – راحتی در استفاده

برای طرح ریزی بدون دردسر، شما می خواهید به دنبال برخی از ویژگی های که راه اندازی سریع را فعال کنید – بنابراین شما می توانید پروژه را فورا. این شامل:

 • HDMI – با دارا بودن ورودی کابل اچ دی ام ای میتوانید اتصال دیجیتال به دستگاه ها را آسان و با کیفیت بالا داشته باشید و همچنین صدا هم از طریق همین کابل انتقال داده میشود.
 • Wireless capability : قابلیت بی سیم – اجازه می دهد تا برای نمایش مطالب بدون کابل و از انواع مختلفی از دستگاه ها در دسترس باشد
 • Vertical and horizontal image correction : تصحیح تصویر عمودی و افقی – اجازه می دهد تا شما به سرعت بتوانید تصویر خودتان را از عمودی و افقی تنظیم کنید
 • Instant on/off : فوری روشن / خاموش – به این معنی است که هیچ انتظاری دیگر برای گرم کردن یا خنک کردن پروژکتور نیست

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – فن آوری های پروجکشن

دو تکنولوژی مورد استفاده در اکثر پروژکتورها وجود دارد:  DLP  و  ۳LCD

همه پروژکتورهایی که تکنولوژی  ۳LCD استفاده می کنند،  آنها طرح های قدرتمندی را ارائه می دهند که تصاویر روشن و واقعی را ارائه می دهند. پروژکتورهای ۳LCD دارای روشنایی رنگی و همچنین روشنایی سفید بالا هستند.تکنولوژی DLP  یک چرخ رنگی چرخدنده را برای ارائه رنگ استفاده می کند که نور خروجی نور کمتری نسبت به تکنولوژی ۳LCD تولید می کند. موتورهای ۳LCD هیچ رنگی ندارند و بنابراین، هیچ مشکلی میان روشنایی سفید و رنگ وجود ندارد.

ویدیو پروژکتور دارای تکنولوژی DLP برای نماایش متون گذینه مناسبی است

ویدیو پروژکتور دارای تکنولوژی ۳LCD برای نمایش فیلم گذینه مناسبی است

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – بی سیم و سیمی پروجکشن

از طریق کامپیوتر شما، بدون نیاز به استفاده از کابل، راه های مختلفی برای ارائه محتوا وجود دارد:

 • پروژکتور هایی که قابلیت اتصال بی سیم را دارند می توانند بدون نیاز به کابل از طریق شبکه وای فای  به کامپیوتر متصل شوند و  محتوا و تصویر را دریافت و پخش کنند
 • در ویدیو پروژکتور هایی که قابلیت اتصال بی سیم را ندارند باید با اتصال کابل شبکه محتوا را برای آن ارسال کنید

هنگامی که پروژکتور شما به صورت بی سیم طراحی شده است، از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

 • نرم افزار EasyMP (مخصوص پروژکتور های اپسون) را بر روی یک کامپیوتر نصب کنید تا محتوای بی سیم از آن کامپیوتر به پروژکتور متصل به شبکه ارسال شود.
 • استفاده از کلید USB بی سیم سریع (به طور جداگانه خریداری می شود) برای جفت سریع و راحت به یک شبکه بدون نیاز به نصب نرم افزار. به سادگی، کلید USB را به پروژکتور بی سیم فعال و سپس کامپیوتر برای جفت گیری بی سیم سریع وصل کنید.
 • از برنامه iProjection رایگان برای iOS و Android برای طراحی محتوای از یک دستگاه هوشمند به صفحه بزرگ استفاده کنید. به سادگی برنامه را بر روی دستگاه هوشمند سازگار خود نصب کنید و دستگاه را به پروژکتور بی سیم متصل کنید.
راهنمای خرید ویدیو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – اتصالات

انواع مختلفی از اتصالات در پروژکتورها موجود است از جمله USB، VGA، Component، HDMI و Port Port که اگر دستگاه شما دارای اتصالات بیشتری باشد کارایی بالاتر و راحتری برای شما دارد.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – پرتاب فاصله و موقعیت

موقعیت پروژکتور و اندازه تصویر به تنظیمات اتاق بستگی دارد. بنابراین، شما باید فاصله دوربرد و ویژگی های ویدیو پروژکتور را که به شما انعطاف پذیری در قرار دادن را در نظر می گیریم، در نظر بگیرید.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور – موقعیت و تنظیم تصویر

یک پروژکتور که به شما امکان کنترل ساده تصویر را می دهد، استفاده از ویدیو پروژکتور را بدون دردسر انجام می دهد. قابلیت اطمینان و هزینه استفاده از پروژکتور شما بستگی به یک عامل اصلی دارد: تعمیر لامپ یک پروژکتور و عمر لامپ آن که حداقل ۳۰۰۰ ساعت ترجیح داده می شود. خدمات پشتیبانی شامل نصب و تعمیر دیتا پروژکتور یکی از اصلی ترین نکات در زمان خرید است

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *