تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

معرفی بهترین اسپلیتر

معرفی بهترین اسپلیتر

معرفی بهترین اسپلیتر , اگر بر روی خط تلفن ثابت خود اینترنت خریداری کرده‌اید و قصد استفاده از تلفن و اینترنت را به صورت همزمان دارید، از دستگاه اسپلیتر غافل نشوید. اسپلیتر دستگاهی است که به شما کمک می‌کند تا کیفیت ارتباطات خود را ارتقاء ببخشید. درواقع به کمک اسپلیتر می‌توان میزان نویز موجود در صدا را هنگام مکالمه حذف کرد. به عبارتی دیگر Splitter با جدا کردن سیگنال‌های مربوط به صدا و دیتا، نقش مهمی در بهبود کیفیت ارتباطات شما دارد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است ادامه این مطلب را مطالعه کنید؛ چراکه ما، شما را در انتخاب و خرید بهترین اسپلیتر روز راهنمایی خواهیم کرد.

بررسی مدار داخلی اسپلیتر

اگر اسپلیتر را باز کنید، سه پورت و یک مدار الکتریکی که مقاومت، خازن و سلف روی آن لحیم شده است را مشاهده خواهید کرد. در برخی از اسپیالتورها، مقاومت وجود ندارد و تنها یک خازن و سلف مشاهده می‌شود. نقش سلف یا سیم پیچ در اسپلیتر خیلی مهم است و کیفیت این دستگاه کوچک را نشان می‌دهد. سیم پیچ ها در بعضی از اسپلیترها قوی و محکم و در برخی دیگر ساده و بی کیفیت هستند. درواقع به کمک المان‌های الکتریکی داخل اسپلیاتور، می‌توان بهترین اسپلیاتور با بهترین کارایی را شناسایی کرد. پس از بررسی سلف یا سیم پیچ باید به نوع آرایش این المان با خازن دقت کرد. آرایش خازن و سلف و هماهنگی این دو باهم، فیلتر پایین گذر را ایجاد می‌کند. همان‌طور که در مقالات قبلی اشاره شد، فیلتر پایین گذر، وظیفه عبور سیگنال‌های پایین مکالمه را دارد و به سیگنال‌های بالا اجازه عبور نمی‌دهد. بنابراین شما با تشریح مدار داخلی اسپلیتر می‌توانید تا حدودی از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید؛ اما همان‌طور که می‌دانید این راه‌حل، کمی چالش برانگیز است و استفاده از آن خیلی توصیه نمی‌شود. پس بهتر است برای انتخاب بهترین اسپلیاتور به برند و شرکت سازنده آن توجه کنید.

نحوه اتصال اسپلیتر به مودم و تلفن

اتصال اسپلیتر به مودم و تلفن اصلا کار پیچیده‌ای نیست و تنها با کمی دقت به سادگی امکان‌پذیر است. دقت داشته باشید که هر Splitter از دو پورت خروجی و یک پورت ورودی تشکیل شده است؛ بنابراین هر بخش باید به دستگاه مربوط به خودش متصل شود. همان‌طور که گفته شد اسپیلاتورها دارای سه پورت هستند که در کنار هریک، نام مربوط به آن‌ها نوشته شده است. کافی است هر پورت را به دستگاه مشخص شده متصل کنید. به‌طور مثال، پورت Modem، باید به دستگاه مودم متصل شود و پورت Phone باید به دستگاه تلفن اتصال یابد. توجه داشته باشید جابجایی این پورت‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد اسپلیتر می‌شود؛ پس در هنگام اتصال آن‌ها دقت کافی داشته باشید.

انتخاب بهترین اسپلیتر

برای انتخاب بهترین Splitter لازم است به اصل بودن آن توجه کنید. متاسفانه تعداد اسپلیترهای تقلبی موجود در بازار امروز بسیار زیاد است. اسپلیترهایی که هیچ برند و ضمانتی ندارند و با قیمت خیلی کم به بازار عرضه شده‌اند. توجه داشته باشید که این دستگاه‌های بی‌کیفیت عمر بسیار پایینی دارند و نباید از آن‌ها انتظار کیفیت بالایی را داشت. در برخی از مواقع بی‌کیفیتی دستگاه خریداری شده، می‌تواند باعث آسیب به تلفن و یا مودم شما شود؛ بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی بهتر است پیش از خرید اسپلیتر، به برندها و کیفیت محصولات ارائه شده توسط آن‌ها توجه کنید.

درحال حاضر شرکت‌های بسیاری مشغول به فعالیت در حوزه تجهیزات کامپیوتری هستند؛ که شرکت آتن (aten)  را می‌توان یکی از بهترین شرکت‌های فعال در این حوزه معرفی کرد.

تعمیر یا تعویض اسپلیتر؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که بیشتر افراد با آن سروکار دارند، موضوع تعمیر اسپلیترهایی است که خراب شده‌اند. با توجه به قیمت و سادگی این محصول، توصیه می‌شود در صورت خرابی اسپلیتر مودم، تحت هیچ شرایطی به تعمیر آن فکر نکنید و حتما به‌دنبال جایگزینی برای آن باشید؛ چراکه تعمیر این دستگاه مقرون به‌صرفه نیست و پس از تعمیر کارایی سابق را نخواهد داشت. تاکنون برندها و کیفیت‌های مختلفی از اسپلیتر به بازار عرضه شده است که اگرچه کارایی آن‌ها با یکدیگر یکسان است اما میزان اثربخشی آن‌ها کاملا متفاوت و منحصر به فرد می‌باشد؛ از همین‌رو شما می‌توانید جهت شناخت بهتر و بیشتر این محصول، به وب سایت صدرا مراجعه کرده و ضمن سرچ برند موردنظر خود، نسبت به کیفیت و کارایی محصول مورد نیازتان اطلاع کسب نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی