سال نو پیشاپیش مبارک

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

زمان باقی مانده

کد تخفیف 25 هزار تومانی : SADR-OFF

05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

افزایش عمر لامپ پروژکتور

عمر لامپ پروژکتور خود را افزایش دهید: اجازه دهید لامپ خنک شود

با رعایت چند نکته کلیدی میتوان عمر لامپ پروژکتور را تا حد زیادی افزایش داد و حتی از آن بیشتر از زمانیکه که کارخانه سازنده ادعا کرده استفاده کرد.

اگر استفاده دائمی از پروژکتور دارید لازم است بدانید گرمای زیاد لامپ اصلی ترین دلیل کم شدن عمر و یا سوختن آن است. پروژکتور با یک فن قدرتمند دمای لامپ را پایین نگه میدارد. گاهی اوقات حتی دو مدل پروژکتور از برند های مختلف در حالیکه از یک نوع لامپ استفاده میکنند اما یکی از دیگری عمر لامپ بیشتری دارد، دلیل آن هم فن قوی تر و دل کل سیستم خنک کنندگی بهتر است.

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از پروژکتور این است که افراد بلافاصله پس از اتمام استفاده از دستگاه آن را از برق میکشند. پروژکتورها این قابلیت را دارند که حتی پس از خاموش شدن توسط فن لامپ را خنک کنند، اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.

پروژکتور های قدیمی این امکان را ندارند ولی به عنوان راه جایگزین ۲ دکمه خاموش و روشن روی دستگاه قرار داده اند. یکی برای کل دستگاه و دیگری تنها لامپ. اگر هنوز پروژکتورهای قدیمی استفاده میکنید بعد از اتمام کار ابتدا دکمه خاموش شدن لامپ را بزنید و بعد از چند دقیقه کل دستگاه را خاموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه