تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

عمر لامپ پروژکتور خود را افزایش دهید: در فضای خیلی بسته با پروژکتور کار نکنید

یکی از عواملی که باعث کوتاه شدن عمر لامپ پروژکتور میشود داغی بیش از حد آن است. به دلیل اینکه لامپ های پروژکتور شدت نور زیادی دارند بعد از چند دقیقه روشن بودن دمای آنها به شدت بالا میرود. فن پروژکتور در این میان نقش مهمی را در خنک نگه داشتن دمای لامپ و در نتیجه بالا بردن عمر آن ایفا میکند.

همانند کیس کامپیوتر روی بدنه دیتا پروژکتورها هم محفظه ای پنجره ای شکل وجود دارد که هوای داغ داخل پروژکتور را توسط فن به بیرون هدایت میکند. نکته ای که بسیاری از افراد رعایت نمیکنند این است که جلوی محفظه این لامپ را به نحوی میگیرند و در فضای بسیار کوچکی از پروژکتور استفاده میکنند.

منظور از فضای کوچک این نیست که نمیتوان از ویدئو پروژکتور در یک اتاق کوچک استفاده کرد، بلکه توصیه این است که در سمتی که محفظه فن پروژکتور قرار دارد تا ۱ متر فضا خالی باشد. در واقع ۱ متر بهترین حالتی است که ما پیشنهاد میکنیم با این حال دیده شده در شرایطی با فضای بسیار کمتر هم پروژکتور به کار خود ادامه داده. ناگفته نماند رعایت نکردن این اصل در طولانی مدت آسیب خود را به لامپ پروژکتور وارد میکند.

بازدیدها: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه