05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu

بلندگوهای لاین اری

بلندگوهای لاین اری

بلندگوهای لاین اری (Line Array) متشکل از مجموعه ای متصل از بلندگوهای عمدتا هم سایز و ذوزنقه ای شکل می باشد.
سیستم لاین اری (Line Array) با آرایشی خاص و به صورت خطی (عمودی) به یکدیگر متصل می شوند.

بلندگو لاین اری که از تعدادی عنصر بلندگو به طور کلی یکسان ساخته شده است که به صورت خطی سوار شده و به صورت فازی تغذیه می شوند تا منبع صوتی نزدیک به خط ایجاد کند.
 فاصله بلندگوهای مجاور به اندازه کافی نزدیک است که آنها به طور سازنده با یکدیگر تداخل می کنند تا امواج صوتی را نسبت به بلندگوهای سنتی بوق تر ، و با یک الگوی خروجی صدا به طور مساوی تر توزیع کنند .

بلندگو های لاین اری ، مانند سیستم Shure Vocal Master 1967 که دارای ستون بلندگو VA300-S بود ، یک رادیاتور “بسیار جهت دار ، با دامنه وسیع ، رادیاتور” (مطابق با کتابچه راهنمای شور) در ابتدا مورد استفاده قرار نگرفت ، اما آنها طی چند دهه گذشته به طور مداوم در برنامه های بزرگ تقویت صدا که در آن دستیابی به پوشش متعادل یک چالش قابل توجه است محبوبیت پیدا کرد. این یک سری بلندگوها است که همان دامنه فرکانس را پوشش می دهد و بالای هم قرار گرفته است.

نکته مهم بلندگو های لاین اری  این است که بلندگوها با زاویه عمودی کمی متفاوت، روبرو هستند و به آنها امکان می دهد عمق میدان بیشتری نسبت به یک بلندگوی PA را پوشش دهند.
تأثیر این است که افراد صداهای مشابه را در ردیف های عقب ، میانی یا جلوی محل برگزاری تجربه می کنند و تجربه بهتری را برای همه افراد در محل ارائه می دهند. اگر در فضاهای بزرگتر کار می کنید و به میزان قابل توجهی SPL (سطح فشار صدا) و وضوح نیاز دارید ، این یکی از گزینه هایی است که قطعاً باید در نظر بگیرید.

 

     

مزایای سیستم صوتی لاین اری

  1. این سیستم ها جزو جدیدترین سیستم های پخش صدا در دنیا محسوب می‌شوند.
  2. در این سیستم های صوتی معمولاً از بلندگو هایی هم سایز استفاده می شود تا بتوانند صدای یکسان را تولید نمایند.
  3. از این بلندگو ها معمولا در محیط های بزرگ با وسعت زیاد مانند سالن های همایش و آمفی تئاتر و … استفاده می کنند.
  4. این بلندگو ها معمولا به صورت عمودی طراحی و نصب می شود.
  5. در این سیستم ها صدا به صورت یکنواخت در محیط پخش می شود، در نتیجه کسانی که در صف اول، میانی و صفر آخر هستند، صدا را با یک کیفیت دریافت می کنند.
 

بهترین بلندگوهای آرایه خط کدام است؟

 

  • بلندگوی آرایه فعال دو طرفه QSC KLA12 12 اینچ. …
  • سیستم بلندگو آرایه ای ۱۲ اینچ JBL VRX932LA-1. …
  • بلندگو آرایه ای با خط ۱۲ اینچ JBL VRX932LAP. …
  • منبع صدای منفعل کواکسیال K-Array KX12 / بلندگوی خطی. …
  • ساب ووفر JBL VLA-C125S Dual 15 “Line Array

 

 
 

بلندگو های لاین اری چگونه کار می کنند؟

قانون مربع معکوس

قانون مربع معکوس به ما می گوید که SPL هر بار ۶ برابر دسی بل کاهش می یابد که فاصله از یک منبع نقطه صدا در یک میدان از شدت آزاد (به معنای بدون مرز) دو برابر می شود. این رفتاری است که به طور معمول با بلندگوها عادت کرده ایم ، اگرچه تفاوت های ظریف زیادی در آن وجود دارد.

قانون مربع معکوس فرض می کند گوینده در حال پرتویی همه جانبه است. بجز در فرکانسهای بسیار کم ، این مورد به ندرت اتفاق می افتد. اما با افزایش فاصله ، حتی یک بلندگوی معمولاً جهت دار (به عنوان مثال ، پراکندگی ۹۰ درجه افقی با پراکندگی عمودی ۹۰ درجه) با توجه به نحوه اجرای قانون مربع معکوس مانند یک منبع نقطه واقعی (یعنی چند جهته) عمل می کند.

بلندگو های لاین اری به عنوان منبع خط شناخته می شود و عمل می کند .

بنابراین هر بار که فاصله دو برابر شود ، ۶ دسی بل در سطح پایین نمی آید. از نظر تئوری ، این میزان فقط در هر دو برابر ۳ برابر کاهش می یابد ، با این حال ، تأثیر کلی بلندگوهای دارای پراکندگی منبع خط این است که شما می توانید صدای بیشتری را در پشت سالن یا فضای بیرونی قرار دهید ، بدون اینکه به سطح خروجی بالا در جلو بلندگوی خانه نیاز داشته باشید که با PA تنها نیاز دارید بلندگوهایی با الگوهای پراکندگی گسترده تر که به بلندگوهای منبع نقطه واقعی نزدیکتر هستند.

گرچه بلندگو های لاین اری می توانند در حل مشکلات فضاهای خاص مفید باشند ، اما محدودیت های پیچیده ای دارند

بلندگو های لاین اری به یک روش دقیق مکانیکی و الکترونیکی نیاز دارد. به دلیل فعل و انفعالات پیچیده ، همه چیز مهم است – زاویه دقیق هر کابینت ، نقاط کراس اوور دقیق ، تاخیرهای جداگانه درایور ، و حتی گاهی اوقات تنظیمات فیلتر برای رسیدن به بهترین عملکرد باید دقیق باشد.

بلندگوی لاین اری در حرم

طراحی

بلندگوی لاین اری با قالب بزرگ برای مکان های بزرگ یا جشنواره های بیرونی طراحی شده اند. این جعبه ها معمولاً شامل چندین درایو فشرده سازی با فرکانس بالا به صورت عمودی و چند درایور میان رده و پایین هستند که به طور متقارن در اطراف درایور فشرده سازی قرار گرفته اند. قطر درایور فرکانس پایین معمولاً ۱۵ یا ۱۸ اینچ است.

فرکانس

سیستم های صوتی لاین اری فقط در فرکانس های پایین و متوسط ​​به عنوان منابع خط عمل می کنند. برای فرکانس های بالا ، برای دستیابی به ویژگی های جهت متناسب با پایین و متوسط ​​، باید از روش دیگری استفاده شود.

وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگو ستونی

خرید بلندگوی ستونی بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

آشنایی با کالاهای استوک

آشنایی با کالاهای استوک کالای استوک استوک کلمه ای است که در زبان لاتین به اجناسی گفته می شود که در انبار ذخیره می شوند

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند. بلندگوهای

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالنهای کنفرانس و آمفی

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

فناوری Revoluto بیرداینامیک

اصل Revoluto اصل بر اساس فناوری آرایه میکروفون ثبت اختراع شده است ، جایی که کپسول های میکروفون در یک ردیف عمودی مرتب می شوند.

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

میکروفون دستی

میکروفون دستی چیست؟ میکروفون های دستی به گونه ای طراحی شده اند که در دست نگه داشته می شوند ، اما می توان آنها را

Read More »
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید