تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

BenQ GP10

نقد و بررسی پروژکتور بنکیو GP10 ( بخش سوم )

 نقد و بررسی کامل پروژکتور بنکیو GP10 در ۳ بخش ارائه میشود. شما در حال حاضر در حال مطالعه بخش سوم و پایانی این مطلب هستید، برای مطالعه دیگر بخش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

نقد و بررسی پروژکتور بنکیو GP10 ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور بنکیو GP10 ( بخش دوم )

درجه ای از ظرافت و ریزبینی رنگ ها که  این پروژکتور بنکیو حتی در صحنه های تیره و تاریک ارائه می کند شگفت انگیز است، این ویژگی امیدوار کننده ای است که به طور فزاینده آخرین نسل پروژکتورهای LED-lit ارائه می کنند.

این هم خوب است که می بینیم سیستم نوری LED نشانه های علنی ساختار پیکسل  ایجاد نمی کند مگر این که شما سعی کنید تا تصاویر را فراتر از آن اندازه ی مناسب خود بزرگتر کنید. حرکت تصاویر نیز به خوبی و بدون حداقل تیرگی و یا لرزش شدید به نمایش در می آیند و تصویر هیچ گونه افت کیفیتی به خود نمی بیند که این برای پروژکتوری با این قیمت بسیار مناسب می باشد.

BenQGP10-back-10584

تنها نشانه ی تعصب کامپیوتری در GP10 این است که زمانی که تنظیمات پیشفرض کامپیوتر و گیم نیازی به هیچ نوع تنظیم و دستکاری ندارند، حالت سینما برای تبدیل شدن به بهترین حالت خود نیاز به کمی دستکاری دارد. مشکل این است که احتمالا در پیشنهاد خود برای رسیدن به بهترین درجه درخشش رنگ، تصویر فاقد مقدار بسیار زیادی از شفافیت و کنتراست است، که باعث میشود تصویر صاف و خاکستری نمایش داده شود. شخصاً من کمی روشنایی تصویر را از حالت پیشفرض سینما حتی در داخل اتاق تاریک برای تماشای فیلم کمی بیشتر کردم.

تنها یک ویژگی تصویر GP10 هست که جلوگیری می کند از این که GP10 در سطح خود یک موفقیت سریع باشد و بتواند سهمی از بازار را در اختیار خود بگیرد؛ و آن واکنش تراز سیاه آن می باشد. بدون توجه به هر تنظیمی که ما امتحان کردیم، صحنه های تاریک همواره مانند این است که پشت سر یک غبار متمایل به سبز ظاهر می شوند، که واقعا تاثیر واکنش سطح سیاه پروژکتور را به حداقل می رساند و شدت رنگ های تیره را کاهش می دهد و به اندازه ی کافی جزئیات سایه ها را پنهان می کند تا صحنه های تاریک تخت و توخالی به نظر بیایند.

اگر منصف باشیم، اگر شما از این پروژکتور در یک اتاق روشن  استفاده کنید این مشکل زیاد اهمیت نخواهد داشت ، اما این که GP10 انعطاف پذیری لازم را برای هماهنگ شدن با محیط های تاریک را ندارد ناراحت کننده است

BenQ GP10 –  کیفیت تصویر سه بعدی

با کمال تعجب GP10 قابلیت پخش ۳D را دارد. جای تعجب کمی دارد که هیچ عینک سه بعدی همراه آن نیست. همچنین اهمیت دارد این نکته ذکر شود که گستردگی پشتیبانی ۳D به شدت محدود است؛ فقط فایل های سه بعدی ۱۲۰ هرتز برای رزولوشنهای تا WXGA، فایل های top-bottom 3D برای رزولوشنهای تا SXGA، و فایلهای ویدیوی ۶۰ هرتز برای رزولوشن های تا ۴۸۰i را پشتیبانی می کند. این بدین معناست، البته که این دستگاه فایلهای سه بعدی اچ دی بلوری را پخش نمی کند، در واقع، بلوری پلیر ما نمی تواند تشخیص بدهد که این پروژکتور قابلیت پخش سه بعدی دارد.

 BenQ GP10 –  کیفیت صدا

عجیب به نظر می رسد که در مورد کیفیت صدای یک پروژکتور صحبت کنیم. در هر حال، داشتن صدا برای تصاویر بزرگی که تماشا می کنید که این صداها  از اسپیکرهای کوچکی که در فاصله ای نسبتا دور از شما قرار گرفته اند هیچ وقت نمی تواند شما را راضی کند.

در هر حال، جدا از آن محدودیتی که وجود دارد صدای GP10 در واقع بد نیست. اسپیکرها قدرتمندتر، تمیز و واضح تر از آن هایی که ما از بعضی پروژکتورهای بزرگتر و گرانتر شنیده ایم هستند. به نظر من پشتیبانی از تصاویر با صدا در این پروژکتور حداقل قابل تحمل هست. مخصوصا اگر فقط به دنبال کمی موسیقی و گویندگی هنگام ارائه ی مطالب هستید.

بزرگترین نکته در مورد صدا این است که در لحظات ساکت تر  شما می توانید بسیار واضح صدای همهمه ی فنهای خنک کننده ی GP10 را بشنوید.

projector-BenQGP10-Front-204487

آیا باید یک BenQ GP10 خریداری کنم؟

اگر به دنبال یک پروژکتور قابل حمل با شفافیت کافی برای هم مکان های روشن و اتاق های نشیمن با روشنایی کمتر می گردید، GP10 حداقل شنوایی را تضمین می کند. رنگ های فوق العاده و درجات روشنایی بالا که تولید می کند در واقع از یک پروژکتور قابل انتظار نمی رود، و انعطاف پذیری اتصالات آن فوق العاده است.

در کل ما می گوییم که GP10 به دلیل مشکل آن در تولید تصاویر تاریک بیشتر به درد استفاده ی کاری و بیزینس می خورد تا استفاده در منزل. اما اگر به دنبال پروژکتوری برای استفاده در محیط کسب و کار خود و سپس در درجه ی دوم استفاده در منزل هستید بنکیو GP10 گرینه ی مناسبی می تواند باشد.

نظر نهایی

در مورد وضوح، روشنایی و واکنش رنگی که BenQ توانسته است از یک پروژکتور کوچک و مقرون به صرفه مانند GP10 بدست بیاورد بسیار خوب و  قابل تحسین است. در نهایت، با توجه به کنتراست دستگاه،  GP10به اندازه ای خوب نیست که یک نشان “توصیه شده” بدست بیاورد.

جهت خرید پروژکتور بنکیو GP10 اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه