تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

NEC M311X

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور NEC M311X ( بخش سوم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور NEC M311X به دلیل حجم زیاد در نوشته قرار داده شده. شما در حال حاضر در حال مطالعه بخش سوم آن هستید. برای مطالعه دیگر بخش ها از لینک های زیر استفاده کنید :

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش دوم )

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش چهارم )

کیفیت رنگ و تصویر NEC M311X

این پروژکتور NEC  تقریبا تمام تصاویر با هر محتوایی را بسیار خوب نمایش می دهد. شارپنس تصاویر بالا بوده و درخشندگی رنگ ها در اکثر مودها رضایت بخش است. رنگ ها در هر حالت تصویری بسیار دقیق می باشند البته به جز ته رنگ سبز متمایل به سفید در روشن ترین حالت های تصویری یعنی High Bright و Presentation. تفاوت کمی بین این دو حالت در زمینه تعادل رنگ ها دیده می شود. رنگ ها ظاهری طبیعی دارند و رنگ های زرد و قرمز نرمال بوده و در هیچ کدام از دو حالت مذکور تاریک نمی باشند. فعال کردن مودهای Movie و sRGB، باعث بهبود نمایش رنگ ها نسبت به دو مود قبلی می شود البته با کمی از دست دادن روشنایی خروجی. در واقع اگر ارائه های شما حاوی تصاویری با دقت رنگ و روشنایی بالا نباشند، حالت High Bright به خوبی نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

با توجه رنگ های خوب، تصاویری که در دو حالت Movie  و sRGB  نمایش داده می شوند عالی می باشند. علاوه بر این چندین تنظیم مختلف برای بهبود کیفیت تصویر وجود دارد. اگر شما میزان کنتراست را افزایش دهید، تنظیم کننده گاما به شما اجازه می دهد تا رنگ های مشکی را از خاکستری شدن حفظ کنید و بالعکس. یک قابلیت برای بزرگنمایی الکترونیک قابل حرکت نیز وجود دارد تا بتوان در قسمت مشخصی از تصویر بزرگنمایی کرد.

خوانایی NEC M311X

M311X تصویری شارپ را در هر رزولوشن و نسبت تصویری ارائه می دهد. نمایش صفحات گسترده به همراه متن و رنگ های مختلف بر روی یک تصویر به ابعاد ۶۰ اینچ هیچ مشکلی نداشت. سطح خوانایی متون در حالت های مختلفی با رنگ متن و پس زمینه ی متفاوت نیز اندازه گیری شد که تفاوتی نداشت.

با رزولوشن بالاتر از رزولوشن اصلی آن یعنی ۱۰۲۴ x 768، این پروژکتور شارپنس و خوانایی خود را حفظ می کند. ما رزولوشن ۱۲۸۰ x 800 و حتی ۱۹۲۰ x 1080 را نیز تست کردیم تا توانایی بزرگ سازی و تغییر ابعاد این پروژکتور را اندازه بگیریم که تفاوت کمی در این قسمت مشاهده شد و مشکلی نداشت. فقط در رزولوشن ۱۹۲۰ x 1080 کمی تارشدگی و رنگ رفتگی در بعضی از سایز فونت ها (۸ و ۱۲) مشاهده شد، البته باز هم متون نمایش داده شده همانند حالتی بود که پروژکتور با رزولوشن اصلی خود نمایش می داد. برخلاف پروژکتورهای DLP که از یک پنل بهره می برند و رنگ ها بصورت مجزا از طریق یک چرخ رنگ به پنل تابانده می شوند، پروژکتورهای LCD (که از پنل های جداگانه برای رنگ های قرمز، آبی و سبز استفاده می کنند و پیکسل ها از بین منشور و لنز همگرا می شوند) می توانند اغلب تمایل به مشکل حاشیه رنگی در حروف کوچکتر داشته باشند. این موضوع در M311X مشاهده نشد و حروف کوچک نیز به خوبی خوانایی داشتند و مشکلات رنگی (که در بالا اشاره شد، مرتبط به نوع تکنولوژی پروژکتور) دیگر نیز به اندازه ی بسیار کمی مشاهده می شدند.

بر اساس تست های انجام شده، NEC M311X با تردید بسیار کمی می تواند عملکرد بسیار خوبی را در حفظ خوانایی در هر رزولوشنی، خصوصا رزولوشن های استاندارد در لپ تاپ ها، از خود به نمایش بگذارد.

کارآیی NEC M311X در پخش ویدئو

برای اینکه عملکرد NEC M311X در پخش ویدئو را بررسی کنیم، یک فایل با کیفیت DVD را از طریق لپ تاپ در حالت اتصال با HDMI اجرا کردیم. در حالت Movie صحنه هایی از فیلم کازینو رویال را تماشا کردیم که مطابق انتظار ما و با توجه به عملکرد خوب پروژکتور در نمایش رنگ و کیفیت تصویر، کیفیت تصاویر خوبی را ارائه کرد. رنگ پوست کاملا طبیعی بوده و عمق رنگ ها نیز در سطحی بود که از یک پروزکتور LCD انتظار داشتیم. روشنایی خروجی نسبتا بالا به همراه نرخ کنتراست پایین M311X، تماشای صحنه های تاریک تر را کم لذت تر کرده بود، اما به هر حال این یک پروکتور سینمای خانگی نیست. میزان عمق رنگ های مشکی نیز به راحتی با اکثر رقبا برابری می کند.

برای تماشای ویدئو در یک اتاق با نور متوسط، تولید رنگ ها توسط ویدئو پروژکتور در سطوح بالاتر از روشنایی دلچسب تر بود و آن را برای استفاده در کلاس های درسی برای نمایش ارائه های ویدیوئی ایده آل می کند.

همچنین باید ذکر کنیم که بلندگوی داخلی ۱۰ وات این پروژکتور برای یک اتاق استاندارد کاملا کافی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه