نقد و بررسی دیتا پروژکتور NEC M311X به دلیل حجم زیاد در نوشته قرار داده شده. شما در حال حاضر در حال مطالعه بخش چهارم آن هستید. برای مطالعه دیگر بخش ها از لینک های زیر استفاده کنید :

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش دوم )

نقد و بررسی پروژکتور NECM311X ( بخش سوم )

روشنایی NEC M311X

توجه داشته باشید به جز زمانی که اشاره شود، اندازه گیری ها در حالت غیر فعال بودن مود Eco صورت گرفته اند. این پروژکتور روشنایی ۳۱۰۰ لومن را ارائه می کند، اما در تست هایی که انجام شد حداکثر روشنایی این پروژکتور در حالت High Bright که روشن ترین حالت تصویری در دسترس می باشد، در کمترین میزان بزرگنمایی روشنایی ۲۵۴۵ لومن را به ثبت رساند. معمولا اکثر پروژکتورها از میزان روشنایی که سازنده ادعا می کند عدد کمتری را به ثبت می رساند و اگر این عدد ۱۰ درصد کمتر از رقم ادعا شده باشد عملکرد پروژکتور را عالی ارزیابی می کنیم. M311X تقریبا ۲۰ درصد کمتر از رقم ادعا شده را ثبت نمود. در میزان بزرگنمایی متوسط با کمی تغییر روشنایی ۲۴۰۵ ثبت شد و در حداکثر زوم با کاهشی بیشتر به ۲۱۰۹ لومن رسید. اما بطور کلی تغییرات روشنایی در تصویر کامل خیلی محسوس نبود. همچنین مود High Bright در این پروژکتور به خوبی مود Presentation در سایر پروژکتورها می باشد، بنابراین  شما می توانید از میزان روشنایی موجود برای تقریبا هر نوع ارائه ای استفاده کنید.

استفاده از مود Presentation، روشنایی خروجی را به ۲۱۴۴ لومن می رساند. حالت Movie که بهترین تعادل رنگ ها را برای نمایش ویدیو  ارائه می کند، عدد ۱۷۹۲ لومن را به ثبت رساند. مود Graphic 1690 لومن را نتیجه داد در حالی که sRGB رقم ۱۷۶۹ لومن را ارائه کرد. در نهایت مود Dicom Sim با رقم ۱۶۹۰ و مود Video با شدیدترین کاهش عدد ۱۵۰۹ لومن را نشان دادند.

چهار تنظیم مختلف برای حالت Eco وجود دارد: Off، Auto، Normal و Eco. در حالت خودکار، پروژکتور بر اساس سطح روشنایی تصویر میزان روشنایی بین Off و نرمال را ارائه می کند. با تغییر دادن Off به نرمال، با کاهش ۲۴٫۵ درصدی در روشنایی، خروجی ۱۸۱۵ لومن در مود High Bright اندازه گیری شد. با فعال کردن مود Eco، میزان روشنایی خروجی به عدد ۱۳۰۴ لومن کاهش پیدا کرد. البته همین میزان روشنایی نیز برای اکثر ارائه ها حتی در محیطی که کنترل کاملی بر روی نور آن وجود ندارد، کافی می باشد و همچنین به کاربر اجازه می دهد تا از مزیت عمر ۱۰۰۰۰ ساعت لامپ پروژکتور نیز بهره ببرد.

NEC M311X- پروژکتور بی سر و صدا

به عنوان یک پروژکتور کوچک، سبک و با روشنایی خروجی بالا، NEC M311X در مودهای اکو (نرمال ۳۳ دسی بل، اکو ۲۶ دسی بل) واقعا کم سر و صدا ارزیابی می شود. مخاطبین به راحتی می توانند صدای ارائه دهنده را بدون نیاز به آمپلی فایر و سیستم صوتی جداگانه نیز بشنوند. با غیر فعال کردن حالت Eco، تفاوت زیادی با مود نرمال ندارد و اگر کاهش ۴۵٫۷ درصد در میزان روشنایی حالت Eco قابل قبول باشد، M311X به اندازه ای ساکت هست که برای تماشای ویدئو و فیلم مناسب باشد. در واقع میزان نویز ۲۶ دسی بل در حالت اکو با بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی رقابت می کند و این در حالی است که آن پروژکتورها قادر به ارائه روشنایی بالاتر از ۱۳۰۰ لومن در این میزان سر و صدا نیستند. بطور کلی بدون توجه به حالت های مختلف لامپ (اکو، نرمال و …)، میزان سر و صدای این پروژکتور هیچ گاه مشکل محسوب نمی شود.

NEC M311X – شبکه سیمی و بی سیم

پروژکتور NEC M311X تنها توانایی اتصال به شبکه سیمی و ارائه از این طریق را به شما نمی دهد بلکه با نصب ماژول اختیاری wireless LAN می توانید به صورت بی سیم نیز به شبکه دلخواه خود متصل شوید. با استفاده از نرم افزار عرضه شده همراه پروژکتور می توانید در هر دو حالت اتصال به شبکه، مدیریت ریموت و کنترل پروژکتور را انجام دهید. کاربر می تواند میزان عمر لامپ پروژکتور را مشاهده کند و در شرایط حساس به وی با ایمیل اطلاع داده شود.

استفاده از نرم افزار ارائه شده به همراه پروژکتور، اجازه می دهد تا از یک کامپیوتر متصل به شبکه بطور کامل تصویردهی کنید. M311X از نرم افزار Crestron RoomView برای کنترل چندین پروژکتور متصل به شبکه از طریق یک کامپیوتر یا کنترلر Crestron نیز پشتیبانی می کند.

NEC M311X –  نتیجه گیری

ما عملکرد NEC M311X را به خوبی تحسین می کنیم. کیفیت رنگ ها در روشن ترین مود، برابر یا بهتر از بسیاری از پروژکتورها در مود Presentation می باشد. این باعث می شود تا استفاده از روشن ترین مود برای نمایش تصاویر و سایر ارائه ها که نیازمند دقت بیشتر رنگ ها می باشند، انتخابی مناسب محسوب شود. با تقریبا ۲۶۰۰ لومن در روشن ترین مود (در حداقل میزان بزرگنمایی)، M311X می تواند کارآیی خود را در هر مکانی حتی با کمترین میزان کنترل بر روی نور محیط، حفظ نماید. در هر کدام از مودهای ویدیو، نمایش ها با تولید رنگ های عالی پیوند خورده و این ویدئو پروژکتور را برای نمایش تصاویر به انتخاب مناسبی تبدیل می کنند. علاوه بر این قابلیت های شبکه گسترده ی این پروژکتور نیز تراز اول محسوب می شوند. اگر میزان روشنایی خیلی بالایی مورد نیاز نباشد، استفاده از مود Normal می تواند با توجه به عمر ۵۰۰۰ ساعته لامپ و فیلتر، نیاز به تعمیرات و تعویض این دو قطعه را به حداقل برساند.

NEC M311X ویژگی های بسیار خوبی را در بازه قیمتی مناسب ارائه می کند و خریدارانی که به دنبال پروژکتوری با نیاز به تعمیر حداقل، روشنایی بالا و ابعاد جمع و جور هستند، حتما آن را جذاب می بینند. با توحه به قیمت و کارآیی این پروژکتور می تواند به خوبی با سایر پروژکتورهای LCD حاضر در این کلاس رقابت کند، و در عین حال ویژگی های بیشتری را نسبت به اکثر آنها ارائه دهد. NEC M311X  به عنوان یک پروژکتور عالی تقریبا در هر زمینه ای، هر ارائه دهنده ای که به دنبال عمر لامپ بالا و یا انعطاف پذیری در نمایش از منابع مختلف باشد را راضی نگه می دارد.

نکات مثبت ویدئو پروژکتور NEC M311X:

  • روشنایی خوب و نمایش رنگ های مناسب در ابعادی جمع و جور
  •   شارپنس خوب در هر رزولوشن استاندارد مورد استفاده
  • بلندگوی داخلی کارآمد
  • گارانتی عالی برای لامپ
  • روشن شدن سریع و کشیدن کابل ها سریعا پس از خاموش شدن
  • نمایش تصویر بصورت بی سیم از طریق آیپد
  • قابلیت نمایش از طریق یک کامپیوتر یا حافظه USB

نکات منفی ویدئو پروژکتور NEC M311X:

  • روشنایی کمتر نسبت به رقبا
  • عمر لامپ طولانی تنها با کاهش زیاد در روشنایی میسر می شود
  • فیلتر گرد و غبار که باید تعویض شود (البته هر ۵۰۰۰ ساعت)

 

( برای خرید ویدئو پروژکتور NEC M311XG به این صفحه مراجعه کنید )