تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

benq-w770st

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور بنکیو W770ST ( بخش دوم )

( این نقد و بررسی شامل ۳ بخش است، شما در حال حاضر بخش دوم آن را مطالعه میکنید.)

برای دسترسی به بخش اول اینجا را کلیک کنید

برای دسترسی به بخش سوم اینجا را کلیک کنید

ویژگی های کلیدی W770ST

قابل حمل :  با وزن سه کیلویی، ویدئو پروژکتور W770ST ممکن برای استفاده ی تجاری کسی که زیاد سفر میکند مناسب نباشد، ولی  برای انتقال به خانه ی یک دوست برای تماشای فیلم یا بازی کردن به اندازه ی کافی قابل حمل می باشد. کیف همراه پروژکتور به خوبی محکم است، در حالی که اسپیکرهای آن  زمانی که هیچ گزینه ی دیگری وجود نداشته باشد خروجی صدای خوبی را فراهم می کند.

پرتاب کوتاه : لنز پرتاب کوتاه بنکیو  W770ST آن را برای نصب در اتاق های کوچک مناسب می کند. پروژکتور می تواند از فاصله ای در حدود یک متر تصویری ۶۰ اینچی را ایجاد کند. این قابلیت به پروژکتور امکان می دهد تا بتوان آن را  روی یک میزپیشدستی درجلوی اتاق به جای وسط اتاق قرار داد، که به موجب آن فضای بیشتری را در اتاق برای مخاطبان فراهم می کند.

Full HDMI 3D : در حالیکه بنکیو W770ST یک پروژکتور ۱۰۸۰p نیست بنابراین نمی توان آن را Full HD 3D نامید، ولی این پروژکتور کاملاً با فرمت های انتقال سه بعدی تعیین شده در معیارهای HDMI 1.4 سازگاری دارد. به عبارت دیگر، با اتصال یک بلوری پلیر یا ست تاپ باکس می توانید به تماشای فیلم های سه بعدی بنشینید.

W770ST از تکنولوژی DLP Link برای هماهنگ سازی عینک ها استفاده می کند، بنابراین کاری که شما باید انجام دهید خرید عینک های ۱۴۴ هرتز و اتصال پروژکتور به یک منبع سه پخش سه بعدی می باشد. تنوع گسترده ای از عینک های ۱۴۴ هرتز در بازار وجود دارد، و بعضی از آن ها به قیمت ارزان از کامپیوتر صدرا قابل خریداری هستند.

این ویدئو پروژکتور بنکیو از SmartEco برای افزایش کنتراست و کاهش مصرف برق استفاده می کند. SmartEco یک تنظیم برای لامپ سوم می باشد ( تنظیم دو لامپ دیگر معمولی و Eco هستند) که با تحلیل روشنایی مطالب روی صفحه ی نمایش میزان برق مصرفی لامپ را به مقدار مناسب تنظیم می کند. این اثری مانند روشن تر کردن نقاط پررنگ در صحنه های روشن و عمیق تر کردن سایه ها در صحنه های تاریک می باشد که مصرف برق پروژکتور را نیز کاهش می دهد. بر خلاف پروسه های قبلی کنترل روشنایی مبتنی بر لامپ، SmartEco تاثیر قابل ملاحظه ای بر صدای فن پروژکتور ندارد.

اسپیکر داخلی  : یک اسپیکر ۱۰ وات مونو قابلیت صدای سیار و بدون زحمت بنکیو W770ST است. این اسپیکر برای مخاطبان کم در حد ۴ تا ۶ نفر در یک اتاق ساکت مناسب می باشد، و صدای آن از میزان مورد نیاز برای غلبه بر صدای فن پروژکتور بیشتر است. در حالت سه بعدی، وقتی که صدای فن بالاست، به منظور جبران آن  مجبور خواهید بود تا صدای اسپیکرها را به حداکثر افزایش دهید.

طول عمر بالای لامپ – از لامپ ۲۱۰ وات بنکیو W770ST انتظار می رود بالای ۴۰۰۰ ساعت در حداکثر قدرت و ۵۰۰۰ ساعت در در حالت سازگار با محیط زیست طول عمر داشته باشد. هرچند، حالت SmartEco می تواند طول عمر لامپ را به ۶۵۰۰ ساعت افزایش دهد، اگرچه این موضوع نیز به نوع محتوایی که تماشا می کنید بستگی خواهد داشت.

عملکرد ویدئو پروژکتور W770ST

خروجی نور : حالت دینامیک روشن ترین تنظیم از پیش درجه بندی شده ی پروژکتور W770ST است، که در نمونه ی تست ما ۲۴۷۹ لومن نور تولید کرد. حالت دینامیک به دلیل دمای رنگ ناب از پیش تنظیم شده ی  لامپ رنگ سبزی قوی دارد. در نتیجه، اشباع رنگ از بقیه ی حالت ها کمتر بوده و رنگ ها به اندازه ی آن ها دقیق نیستند. ولی زمانی که نیاز دارید تا حداکثر نور را بر روی صفحه ی نمایش ارسال کنید، حالت دینامیک این کار را برای شما انجام خواهد داد.

دومین حالت از پیش تنظیم شده ی پروژکتور حالت استاندارد می باشد، که با میزان نور ۱۸۰۰ لومن نسبت به حالت دینامیک تعادل، اشباع رنگ، دقت رنگ، و کنتراست بالاتری دارد. حالت استاندارد به رنگ آبی تمایل دارد، و نمونه ی تست ما در حدود ۷۶۰۰K اندازه گیری شد. در رقابت با نور محیطی این میزان چیز بدی نیست، و به این دلایل حالت استاندارد انتخابی مناسب برای استفاده در اتاق نشیمن با نور محیطی بالا می باشد.

حالت سینما همان ۱۸۰۰ لومن حالت استاندارد را تولید می کند، ولی دمای رنگ به استاندارد ۶۵۰۰K نزدیکتر می شود و دقت رنگ تا حدی افزایش می یابد. در حالت Eco، پیش فرض سینما ۱۳۷۹ لومن یا به عبارتی دیگر ۷۶ درصد از قدرت کامل خروجی خود نور تولید کرد. این حالت، برای فضاهای تاریک سینمای خانگی ایده آل می باشد.

SmartEco، سیستم هوشمند برق لامپ پروژکتور، همان ۱۸۰۰ لومن نور حالت سینما را بر روی یک صفحه ی سفید تست تولید می کند. از آن جایی که SmartEco مصرف برق را کاهش داده و کنتراست تصویر را بدون تاثیر بر حداکثر خروجی نور ارتقا می بخشد، حالت پیشنهادی ما برای اتاق هایی با نور محیطی ملایم می باشد.

( جهت خرید اینترنتی این ویدئو پروژکتور اینجا را کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه