تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش دوم)

نقد و بررسی پروژکتورشرکت پاناسونیک، پروژکتور PT-AE8000U شامل ۶ بخش می باشد. در حال حاضر بخش دوم آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش اول )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش سوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش ششم )

حافظه ی لنز و امکانات آن در ویدئو پروژکتور PT-AE8000U

حافظه ی لنز پاناسونیک چیست؟ با کمک آن می توانید بدون نیاز به خرید یک لنز آنامورفیک تصویری سینمایی با ابعاد ۲٫۳۵:۱ به جای ۱۶:۹ داشته باشید. در حالی که این قابلیت را برای اولین بار پاناسونیک در بین پروژکتورهای سینمای خانگی ارائه کرد، چندین برند دیگر نیز در حال حاضر وجود دارند که همان توانایی را با استفاده از صفحه ی نمایش عریض ارائه می کنند. از آن جایی که بزرگنمایی لنز این در این پروسه دخیل است، فقط پروژکتورهای با بزرگنمایی مکانیزه می توانند این کار را انجام دهند.

ویدئو پروژکتور PT-AE8000U، تقریبا همانند تمامی پروژکتورهای سینمای خانگی، نسبت ابعادی معادل ۱۶:۹ دارد. ولی فیلم ها اکثراً در فرمت ۲٫۳۵:۱ (یا مشابه آن) می باشند که از آن ها با نام های سینما اسکوپ یا آنامورفیک یاد میشود. زمانی که یک فیلم با ابعاد نا متناسب را تماشا می کنید، تصویر شما دارای آن حاشیه های مشکی آزاردهنده در بالا و پایین تصویر در یک صفحه ی نمایش ۱۶:۹ می باشد. حافظه ی لنز به شما اجازه می دهد تا بجای صفحه ی نمایش ۱۶:۹ فرمتی را انتخاب کنید که شکل آن مشابه فیلم ها می باشد. اگر یک صفحه ی نمایش با فرمت آنامورفیک خریداری کنید، از تمام صفحه ی نمایش برای خود فیلم استفاده می کنید. مشکل اینجاست، زمانی که بخواهید از فرمت HDTV استفاده نمایید، چون این فرمت ارتفاع بیشتری دارد، ۱۰ در صد از بالا و پایین تصویر از صفحه ی نمایش خارج خواهند شد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-2

به صورت دستی، می توانید بزرگنمایی را کمتر کنید، و در نتیجه تصویری را بدست آورید که از نظر افقی در صفحه ی نمایش جا می شود، ولی از نظر عمودی سازگاری نخواهد داشت. کاری که پاناسونیک انجام داده است، خودکار کردن این پروسه می باشد. به طور کلی انجام دادن این کار به صورت دستی بسیار سخت می باشد.صفحه نمایش عریض برای فیلم ها، کاهش دادن بزرگ نمایی برای HDTV، عقب و جلو کردن؛ همچنین شما مجبور خواهید بود تا موقعیت لنز را نیز تغییر دهید.

پس از راه اندازی ویدئو پروژکتور، با کمک پاناسونیک به سادگی فشار دادن یک دکمه می توانید تمامی این کارها را انجام دهید.

به عنوان نظر نهایی من، حافظه ی لنز به خوبی کار می کند. با داشتن آن دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی اضافی و خرید صفحه های نمایش ۲٫۳۵:۱ نخواهید داشت.

یک ایراد که برای حافظه ی لنز مطرح می شود این است که وقتی از آن استفاده می کنید؛ بیش از نیمی از محدوده ی نصب ویدئو پروژکتور را از دست می دهید، زیرا باید از فاصله ای دور از دو تنظیم بزرگنمایی متفاوت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه