تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش چهارم )

نقد و بررسی پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000 شامل ۶ بخش می باشد. در حال حاضر بخش چهارم آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش اول )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش دوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش سوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش ششم )

ویدئو پروژکتور PT-AE8000: کنترل پنل

کنترل پنل پاناسونیک، که در سمت راست بخش جلویی قرار گرفته است، جمع و جور بوده و به خوبی بر روی پروژکتور جای گرفته است. دکمه ها را به راحتی می توان پیدا کرد و کار کردن با آن ها بسیار آسان می باشد.

در گوشه بالای چپ کنترل پنل دکمه ی پاور قرار گرفته است (با یک بار فشردن روشن و با دوبار فشردن خاموش می شود)، و در سمت راست آن، دکمه ی انتخاب ورودی ویدئو پروژکتور قرار گرفته است.

دکمه های جهت یابی پروژکتور در زیر این دکمه قرار گرفته اند، دکمه ی چهار جهت با ترکیبی دایره ای شکل و با دکمه ی Enter در میان آن ها بر روی کنترل پنل قرار داده شده اند.

در پایان، در قسمت پایین کنترل پنل، دو دکمه وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان فوکوس و بزرگنمایی مکانیزه را کنترل کرد.

ورودی و خروجی های پاناسونیک PT-AE8000U

از سمت چپ، سه ورودی HDMI 1.4a وجود دارند (وجود این ورودی ها برای بلوری سه بعدی ضروری است). همواره وجود اتصال سوم HDMI از نظر من ضروری بوده است. امروزه استفاده از یه منبع HDMI در میان کاربران به امری عادی تبدیل شده است (برای مثال: ماهواره، بلوری یا دی وی دی، کنسول بازی). باید از پاناسونیک برای ورودی HDMI سوم تجلیل کرد.

از سمت راست، اول یک جفت اتصال HD15 وجود دارند. اتصال بالایی ورودی آنالوگ استاندارد کامپیوتر شما می باشد، و در زیر آن، یک ورودی سریال برای فرمان و کنترل قرار داده شده است.

اتصال بعدی کامپوننت ویدئو می باشد (همراه با کانکتورهای سه رنگی RCA).

ورودی S-Video (اتصال DIN) و ویدیو کامپوزیت (جک زرد رنگ RCA) نیز در کنار بقیه وجود دارند. در کنار این اتصالات، منبع ورودی برق، شیار قفل کنزینگتون و دکمه ی اصلی برق نیز در پشت پروژکتور قرار گرفته اند.

۵۰۴۶۵a76a3ea1

پرتاب لنز پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

همان گونه که قبلا گفته شد، این ویدئو پروژکتور دارای بزرگنمایی دستی لنز ۲:۱ می باشد. این موضوع قابلیت انعطاف پذیری زیادی را در انتخاب محل نصب ویدئو پروژکتور به کاربر می دهد. برای داشتن تصویری ۱۰۰ اینچی بر روی صفحه ی نمایش ۱۶:۹، پروژکتور را می توان در فاصله ی نزدیک ۳ متری یا فاصله ی دور ۶ متری قرار داد.

هر چند، برخی افراد صفحه های نمایش ۲٫۳۵:۱ یا ۲٫۴۰:۱ (آنامورفیک یا سینما اسکوپ) خریداری می کنند. با داشتن این صفحات نمایش، فاصله ی قرارگیری ویدئو پروژکتور کمی متفاوت شده و در حدود ۵۰ درصد کاهش می یابد.

به همین دلیل به منظور استفاده از چنین صفحه ی نمایشی برای فیلم های صفحه عریض و ۱۶:۹، مجبور خواهید بود تا تنظیمات بزرگنمایی خود را تغییر دهید. بدین منظور بیش از نصف فاصله ی ویدئو پروژکتور تا صفحه ی نمایش را از دست خواهید داد. در این صورت امکان قرار دادن ویدئو پروژکتور در فاصله ی خیلی نزدیک یا خیلی دور از بین خواهد رفت.

به یاد داشته باشید، دیگر قادر نخواهید بود تا ویدئو پروژکتور را دورتر برده و در نزدیکی دیوار عقب قرار دهید.

تغییر لنز ویدئو پروژکتور PT-AE8000

این ویدئو پروژکتور دارای قابلیت تغییر لنز دستی می باشد. اهرم کنترل کننده به صورت مخفی در داخل یک محفظه دارای درب در کنار لنز قرار گرفته است. محدوده ی تغییر لنز ویدئو پروژکتور PT-AE8000 نسبتاً عالی می باشد. با این که ما انتظار بیشتری از این ویدئو پروژکتور داشتیم، ولی مطمئناً محدوده ی تغییر لنز آن از بسیاری از پروژکتورهای دارای این قابلیت بهتر می باشد.

لامپ ویدئو پروژکتور PT-AE8000

طبق اعلام پاناسونیک، طول عمر لامپ این پروژکتور در حالت معمولی ۴۰۰۰ ساعت، و در حالت اکو ۵۰۰۰ ساعت می باشد. با دانستن این که این ویدئو پروژکتور از لامپ های LED یا منابع نور حالت جامد استفاده نمی کند، این میزان طول عمر بسیار عالی می باشد. بسیاری از پروژکتورهای رقیب PT-AE8000 طول عمری معادل ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ و ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت دارند، هر چند که پروژکتور اپسون که رقیب اصلی این پروژکتور می باشد طول عمری مشابه PT-AE8000 دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه