تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

PT-AE8000U

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش پنجم)

 نقد و بررسی پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000 شامل ۶ بخش می باشد. در حال حاضر بخش پنجم آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش اول )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش دوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش سوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش ششم )

کیفیت تصویر پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

PT-AE8000 پاناسونیک دارای حالت های رنگی مختلفی می باشد. از نظر من بهترین آن ها برای این ویدئو پروژکتور، حالت REC 709 می باشد (استاندار رسمی HDTV). نوع دیگری که پس از آن قرار می گیرد حالت D-Cinema می باشد، هرچند ممکن است از نظر بسیاری افراد این مورد خیلی تاریک به نظر برسد.

حالت های سینما ۱، ۲ و معمولی خوب به نظر می رسند، ولی هرکدام نسبت به حالت قبلی خود از نظر غنای رنگ سردتر یا به بیان بهتر بی روح می باشند، و میزان سفیدی آن ها در حدود ۷۵۰۰K تا ۹۰۰۰K+ می باشد. در همین حال، این میزان برای D-Cinema و REC 709 به همان مقداری است که انتظار میرود، در حدود ۶۵۰۰K.

به طور کلی، عملکرد این ویدئو پروژکتور در نمایش تصاویر با کیفیت خیلی خوب می باشد. فقط باید حالت مناسب را برای آن چه که می خواهید تماشا کنید انتخاب نمایید.

کیفیت رنگ پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

رنگ ها پس از کالیبراسیون بسیار طبیعی به نظر می رسند. ایرادها و معایب آشکاری در آن دیده نمی شوند، در واقع اگر بسیاری از افراد معمولی آن را ببینند خواهند گفت که کیفیت تصویر فوق العاده است. ولی برای افرادی مثل ما کوچکترین جزئیات نیز بسیار با اهمیت می باشند.

کیفیت تصویر مناسب می باشد. ولی همیشه کیفیت بهتری نیز وجود دارد، ولی این ویدئو پروژکتور اگر در اتاقی مناسب با میزان نور محیطی ایده آل قرار بگیرد شما و دوستانتان را شگفت زده خواهد کرد. به یاد داشته باشید، رنگ ها زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کنند که تصاویری پر از رنگ های مختلف را تماشا می کنید، مانند تصاویر یک جشنواره ی بالن ها، برای این منظور باید ویدئو پروژکتوری داشته باشید که بتواند از پس این همه رنگ بر بیاید، و مطمئناً این پروژکتور قادر به انجام این کار خواهد بود.

عملکرد HDTV و تصاویر ورزشی و سه بعدی با پاناسونیک PT-AE8000

با کمک این ویدئو پروژکتور می توانید از تماشای یک مسابقه ی فوتبال با کیفیت عالی در کنار دوستانتان لذت ببرید. همان گونه که این اتفاق برای من افتاد. در اتاقی که ما این بازی را تماشا می کردیم، توسط پرده ها جلوی نور ورودی از پنجره ها را گرفته بودیم.

اتاقی که ما برای تست از آن استفاده  دارای هفت عدد چراغ رو به پایین بود که اکثر آن ها از نوع LED 50 تا ۶۵ وات بودند. ما از قسمت جلویی و کناری اتاق استفاده کردیم.

ترکیب کلی نسبتا خوب به نظر می رسد، اتاقی پر از افراد مختلف که کاملاً تاریک نشده است. سطوح تیره مطمئنا نقشی اساسی در کیفیت کلیارائه تصاویر ایفا می کنند، ولی این را باید در نظر داشته باشید که این ویدئو پروژکتور در هنگام نیاز بیش از ۲۰۰۰ لومن نور ارسال می کند، که حدودا دو برابر پروژکتورهای معمولی می باشد، و به ما اجازه می دهد تا از تصاویری با روشنایی بالا لذت ببریم.

برای تماشای برنامه های این چنینی چیزی بهتر از یک ویدئو پروژکتور با روشنایی بالا و کیفیت رنگ خوب وجود ندارد. برای تماشای برنامه های ورزشی قابلیت CFI نیز وجود دارد، من آن را روی حالت کم قرار داده بود.

اگر جنبه ای دیگر از تماشای برنامه های ورزشی و HDTV وجود داشته باشد که پاناسونیک در آن بی نقص عمل میکند، وضوح تصویر است. در مطالب دیجیتال، نسبت به فیلم وضوح تصویر اهمیت بیشتری پیدا می کند. هیچ کدام از پروژکتورهای LCD یا LCoS با سه چیپ نمی توانند در این زمینه عملکرد خیلی خوبی داشته باشند، ولی پروژکتورهای دارای یک چیپ وضوح به مراتب بهتری دارند. این ویدئو پروژکتور پاناسونیک عملکرد خوبی در این زمینه دارد، ولی چندین پروژکتور DLP با وضوح فوق العاده بالا در این محدوده ی قیمت وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه