تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش ششم )

نقد و بررسی پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000 شامل ۶ بخش می باشد. در حال حاضر بخش ششم آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش اول )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش دوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش سوم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک ( بخش پنجم )

روشنایی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 میزان روشنایی این ویدئو پروژکتور را اندازه گیری کردیم. توجه داشته باشید که این تست در حالتی گرفته شد که بزرگنمایی لنز در حالت معمولی قرار داشت. بنابراین میزان لومنی که ما بدست می آوریم به اندازه ی محاسبات کارخانه سازنده نمی باشد، زیرا آن ها محاسبات خود را در زوایایی گسترده و نزدیک که همیشه روشنایی بیشتری از بزرگنمایی معمولی دارد انجام میدهند.

دوباره تکرار می کنم، همانند ویدئو پروژکتور سال گذشته ی پاناسونیک، پروژکتور PT-AE8000  فقط حالت های REC 709 و D-Cinema غنای رنگ مناسب معادل ۶۵۰۰K را دارند. برای آن هایی که با این اصطلاحات آشنا نیستند، REC 709 استاندارد رسمی برای فضای رنگ در HDTV می باشد، و ویدئو پروژکتورهای زیادی از این حالت پشتیبانی می کنند. از نظر من این بهترین حالت این ویدئو پروژکتور برای تماشای برنامه های مختلف می باشد.

روشنایی سه بعدی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

در مقایسه با مدل قبلی خود، افزایش ۴۰۰ لومن روشنایی آن تفاوت قابل توجهی را در تصاویر سه بعدی ایجاد می کند. اگر برای تصاویر سه بعدی از حالت REC 709 استفاده نمایید، تصویر روشنایی کافی را نخواهد داشت، مگر این که صفحه ی نمایش کوچکتری داشته باشید. ممکن است کمی از کیفیت تصویر را از دست بدهید، ولی پاناسونیک روشنایی کافی برای نمایش مطالب سه بعدی با کیفیت را دارد.

پروژکتورهای بسیار کمی با این میزان روشنایی و در این محدوده ی قیمت وجود دارند. اپسون ممکن است چنین روشنایی داشته باشد، ولی سونی روشنایی کمتری در مقایسه با پاناسونیک دارد. من فکر نمی کنم که بنکیو W7000 یا شارپ Z30000 بتوانند شانسی در مقابل این ویدئو پروژکتور داشته باشند.

اگر ویدئو پروژکتور را در نزدیکترین موقعیت از صفحه ی نمایش قرار دهید، حدودا ۱۴% میزان روشنایی افزایش خواهد یافت. در فاصله ی full telephoto پروژکتور ۴۰% روشنایی کمتری در مقایسه با حالت زاویه ی گسترده دارد. این بدین معنی می باشد که اگر آن را در فاصله ای دور نصب کنید پروژکتور را از یک پروژکتور با روشنایی بالا به پروژکتوری با روشنایی معمولی تبدیل می کنید.

بررسی نویز تصویر

ما هنوز تلاش می کنیم تا بدانیم چه میزان عدم وجود نویز تصویر در ویدئو پروژکتورهای سه بعدی می تواند به عنوان قابل قبول، خوب و عالی مطرح شود، ولی هنگام بحث در مورد تصاویر دو بعدی، این ویدئو پروژکتور عملکرد خیلی خوبی از خود نشان می دهد. چندین سال است که پروژکتورهای با قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار عملکرد خیلی خوب تا عالی از نظر پردازش تصویر دارند.

این بدین معنی نیست که ویژگی های دینامیک مانند CFI هیچ مشکلی ندارند، ولی برای تماشای فیلم های معمولی با ۲۴ فریم بر ثانیه، و برنامه های معمولی تلویزیونی و HDTV، میزان نویز تصاویر حداقل می باشند.

در بحث CFI، حالت ۱ این ویدئو پروژکتور یکی از روان ترین تصاویر ممکن را ارائه می کند. این موضوعی کاملا منطقی می باشد، زیرا آن ها برای اولین بار این قابلیت را به پروژکتورها اضافه کردند، و حتی در آن سال ها بهترین عملکرد ممکن را ارائه می دادند.

بررسی نویز شنیداری

این ویدئو پروژکتور یکی از کم سر و صدا ترین پروژکتورهای سینمای خانگی تاکنون می باشد. فکر کنم یک یا دو پروژکتور میتسوبیشی را دیده ام که صدای نسبتا کمتری دارند، ولی این پروژکتور در حالت اوج عملکرد صدای کمتری نسبت به سایر پروژکتورها در حالت ECO خود تولید می کند. مدل قبلی این پروژکتور نیز به همان اندازه آرام و بی صدا بود. PT-AE8000 پاناسونیک به دلیل داشتن لامپی با روشنایی بیشتر، ممکن است صدای فن آن کمی افزایش یافته باشد.

من باور دارم که حتی سخت گیرترین کاربران هم نمی توانند ایرادی از میزان صدای این پروژکتور بگیرند، و حتی ممکن است آن را به همین خاطر تحسین هم بکنند.

مزایای پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 • دارای حالت های با روشنایی بسیار بالا
 • تصاویر سه بعدی با وضوح بسیار زیاد، سه تنظیم روشنایی مختلف
 • عینک های سه بعدی خیلی راحت و با وزن بسیار کم
 • انعطاف پذیری بی نظیر در انتخاب محل نصب
 • حافظه ی لنز، برای تماشای فیلم های صفحه عریض بدون نیاز به لنز آنامورفیک
 • سه ورودی HDMI (سازگار با بلوری سه بعدی)
 • پنل های ۴۸۰ هرتز به منظور زمان پاسخ گویی سریع تر، مخصوص بازی
 • ریموت کنترل کاربردی
 • با عینک های متفرقه و عینک های شرکت هایی مثل اپسون و اپتما کار می کند
 • طول عمر لامپ عالی (۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ساعت)
 • بسیار بی سر و صدا، حتی در اوج عملکرد
 • منوهای گسترده و خوب طراحی شده
 • رنگ مشکی، که برای بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی مناسب می باشد

معایب پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 • مشکل بودن پیدا کردن کنترل روشنایی لامپ در منو
 • سطوح سیاه خوب برای این محدوده ی قیمت (برای پروژکتورهای دو بعدی و سه بعدی) ولی برای رقابت با سایر ویدئو پروژکتور ها می توانست بهتر هم باشد
 • عدم داشتن وضوح فوق العاده مانند بعضی پروژکتورهای رقیب

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه