تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

پروژکتور سونی VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش دوم )

نقد و بررسی پروژکتور VPL-FHZ55 در قالب پنج نوشته در وبلاگ قرار داده شده است که شما در حال حاضر بخش دوم آن را مطالعه میکنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش اول )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش سوم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش چهارم )

  نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش پنجم )

حالت ECO با روشنایی ثابت در ویدئو پروژکتور سونی

زمانی که این حالت فعال شود، میزان نور خروجی اگر در حالت زیاد قرار داشته باشد به میزان ۲۵ درصد، و در صورتی که در حالت استاندارد باشد به میزان ۴۵ درصد کاهش می دهد. این قابلیت به ویدئو پروژکتور اجازه می دهد تا روشنایی خود را در طول عمر سیستم نوری خود حفظ کند، که در نتیجه ی با افزایش طول عمر آن میزان نور خروجی کاهش پیدا می کند. این قابلیت در مواردی که سطح روشنایی پایدار مورد نیاز است می تواند بسیار مفید باشد.

قابلیت اصلاح خودکار زاویه ی نمایش تصویر

علاوه بر قابلیت اصلاح زاویه های نمایش تصویر افقی و عمودی، این پروژکتور دارای امکان اصلاح تمامی گوشه های تصویر ارسال شده می باشد، همچنین امکان اصلاح نقطه ی وسط هر طرف تصویر نیز وجود دارد که در کل می توان با کمک آن زاویه ی هشت نقطه ی مختلف تصویر را اصلاح کرد. این مورد در مواقعی که ویدئو پروژکتور به صورت زاویه دار یا کج نصب شده است (نهایتا تا ۳۰ درجه) می تواند بسیار مفید باشد. محدود کردن محدوده ی اصلاح تصویر می تواند از کاهش کیفیت آن در مقایسه با اصلاح زاویه ی نمایش معمولی جلوگیری نماید. در این صورت، این قابلیت در مواقعی که پروژکتور به صورت غیر دائمی نصب می شود می تواند بسیار مفید باشد. هر چند، اگر پروژکتور به صورت دائمی در یک مکان مشخص نصب خواهد شد، بهتر است تا نصب آن به گونه ای باشد که نیازی به استفاده از این قابلیت ها وجود نداشته باشد.

حالت شبیه سازیDICOM GSDF

هنگام ارسال تصاویر از یک منبع کامپیوتری، سونی یک حالت با میزان گامای ویژه را به این ویدئو پروژکتور اضافه کرده است تا با استفاده از استاندارد های DICOM (تصویر برداری و ارتباطات دیجیتال در پزشکی) GSDF (تابع نمایش استاندارد سطوح خاکستری) تصاویر پزشکی B/W مانند تصاویر اشعه ایکس را نمایش می دهد. این حالت جزئیات رنگ های سیاه، خاکستری و سفید را با ارائه ی یک منحنی گامای سفارشی تغییر می دهد. همانند سایر پروژکتورهایی که مجهز به این حالت می باشد، این قابلیت برای تشخیص های واقعی پزشکی مناسب نمی باشد، ولی امکان آموزش دقیق تر برای دانشجویان و همچنین ارائه ی مطالب پزشکی با جزئیات زیاد را فراهم می نماید.

SONY VPL-FHZ55

طراحی ظاهری

ویدئو پروژکتور VPL-FHZ55 دارای یک طراحی تمیز و صنعتی با بدنه ی سفید یا سیاه پلاستیکی می باشد. طراحی آن متفاوت از طراحی های معمولی می باشد که دکمه های کنترل در بالای پروژکتور قرار می گیرند (آن ها در سمت چپ قرار گرفته اند) و تمامی اتصالات آن در پنل جلویی پروژکتور قرار گرفته اند. در پنل جلویی ویدئو پروژکتور، لنز در مرکز آن قرارگرفته است که دکمه های تغییر عمودی و افقی لنز در کنار آن قرار گرفته اند. یک حلقه در اطراف لنز برای فوکوس و یک اهرم در کنار آن نیز برای بزرگنمایی لنز قرار گرفته اند. تنظیمات ارتفاع لنز را به کمک دو پیچ که در دو گوشه ی پروژکتور قرار گرفته اند می توان انجام داد. در سمت چپ لنز نیز یک گیرنده ی مادون قرمز برای کنترل از راه دور پروژکتور و چراغ های روشن بودن و وضعیت لامپ نیز در لبه ی بالای جلویی آن قرار گرفته اند.

کنترل پنل

در سمت چپ پروژکتور، در نزدیکی قسمت جلویی آن کنترل پنل و در عقب آن یک ورودی هوای بزرگ قرار گرفته اند. کنترل پنل شامل یک دکمه ی خاموش و روشن، دکمه ی انتخاب منبع ورودی، دکمه ی منو و دکمه های جهت یابی آن، دکمه ی Enter و یک دکمه برای قرار دادن ویدئو پروژکتور در حالت ECO وجود دارند. در سمت راست آن یک ورودی قفل Kensington، یک نوار قفل ضد دزدی و یک ورودی هوای بزرگ دیگر وجود دارد و در نهایت در عقب پروژکتور، یک خروجی گرم هوا و یک گیرنده ی مادون قرمز دوم و کاور جدا شونده به منظور خارج کردن فیلتر هوا وجود دارد.

sony-video-projector-vpl-fhz55-3

ورودی ها

تمامی اتصالات این ویدئو پروژکتور به صورت مجموعه ای از جک ها در بخش زیرین پنل جلویی قرار گرفته اند. مهم ترین بخش آن پورت HDMI است.

sony-video-projector-vpl-fhz55-4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه