تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

پروژکتور سونی VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش سوم )

نقد و بررسی پروژکتور سونی VPL-FHZ55 در قالب پنج نوشته در وبلاگ قرار داده شده است که شما در حال حاضر بخش سوم آن را مطالعه میکنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش اول )

 نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش دوم )

 نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش چهارم )

 نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش پنجم )

راه اندازی و منو های سونی VPL-FHZ55

سونی یک قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش چهار گوشه ای را ارائه می کند که کاربر به کمک آن می تواند بدون کاهش کیفیت تصویر، تصویری مربعی را روی صفحه ی نمایش ارسال نماید. به طور ایده آل، شما نباید بیشتر از اصلاح گوشه ها از این قابلیت ها استفاده نمایید، زیرا استفاده ی بیش از اندازه از این قابلیت می توان تاثیری منفی بر روی کیفیت و وضوح تصویر باقی بگذارد. این ویدئو پروژکتور تصویری بسیار واضح ارائه می کند، و این که شما بخواهید وضوح تصویر را با انجام این کار کاهش دهید منطقی به نظر نمی رسد.

زمانی که از قابلیت تغییر لنز برای هماهنگی تصویر با صفحه ی نمایش  استفاده کردید، می توانید با استفاده از منو ها حالت تصویر دلخواه خود را انتخاب کرده و تنظیمات تصویر مختلفی را انجام دهید. یکی از سه حالت مختلف تصویر را انتخاب کنید، با کمک تنظیمات مختلف تصویر را به صورت دلخواه خود تنظیم کنید و همه چیز برای ارسال تصویر روی صفحه ی نمایش آماده خواهد بود.

برای کاربران ماهر، سونی سه حالت تصویر دیگر با غنای رنگ سفارشی را نیز آماده کرده است (کم، معمولی، زیاد). این سه حالت سفارشی با این پیش تنظیم ها شروع می شوند و می توان هر کدام از آن ها را تغییر داد. ویدئو پروژکتور لیزری VPL-FHZ55 با هر کدام از این تنظیمات پیش فرض سریعا روشن می شود و سپس امکان اعمال تنظیمات بیشتر بر روی آن ها فراهم می گردد. این منو برای افرادی که قبلا با پروژکتورهای سونی کار کرده اند آشنا بوده و کار کردن با آن بسیار ساده می باشد. به راحتی یکی از حالت های رنگ موجود را انتخاب کنید، آن را با کمک تنظیمات مختلف روشنایی، کنتراست و وضوح به صورت دلخواه خود درآورید و همه چیز آماده خواهد بود.

 sony-video-projector-vpl-fhz55-6

ریموت کنترل

ویدئو پروژکتور سونی FHZ55 یک کنترل از راه دور معمولی، ولی با طراحی خوب دارد. رنگ آن سفید بوده و دکمه های آن ترکیبی از رنگ های سفید و خاکستری می باشد، به جز دکمه ی روشن کردن و استند بای که به رنگ سبز است. دکمه های روشن کردن و انتخاب ورودی در سمت راست بالای کنترل از راه دور قرار گرفته اند که برای هر ورودی یک دکمه ی جداگانه قرار داده شده است.

sony-video-projector-vpl-fhz55-5

در زیر دکمه های ورودی دکمه های منو و جهت یابی منو قرار گرفته اند. دکمه های دیگری نیز برای بزرگنمایی دیجیتال، ولوم صدا، ثابت نگه داشتن تصویر و قطع کامل صدا و ویدیو وجود دارند. یک دکمه ی دیگر هم برای فعال کردن حالت نمایش همزمان دو تصویر در کنار هم وجود دارد. این کنترل از راه دور با سایر پروژکتورهای سونی نیز کار می کند، بنابراین چندین دکمه روی ریموت کنترل هستند که در مورد این ویدئو پروژکتور هیچ عملکردی برای آن ها تعریف نشده است (مانند تغییر لنز و بزرگنمایی).

از آن جایی که این ویدئو پروژکتور قابلیت تغییر لنز دارد، ولی تغییر لنز آن از نوع مکانیکی نیست، این مورد می تواند برای کاربران جدید کمی گیج کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه