تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

VDCDS_VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش چهارم )

نقد و بررسی پروژکتور VPL-FHZ55 در قالب پنج نوشته در وبلاگ قرار داده شده است که شما در حال حاضر بخش چهارم آن را مطالعه میکنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش سوم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش دوم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش اول )

 نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش پنجم )

کیفیت رنگ و تصویر سونی VPL-FHZ55

همان گونه که از ویدئو پروژکتور های سونی انتظار می رود، پروژکتور VPL-FHZ55 تصویری واضح با رنگ هایی غنی و با سطح اشباع خوب به نمایش گذاشت. رنگ های قرمز عمیق بود ولی رنگ های تیره و سبز به گونه ی قابل توجهی بیش از حد اشباع نبودند. با استفاده از هر نوع اتصال ویدیویی رنگ ها کیفیت بسیار خوبی دارند، ولی نمایش یک مطلب با کیفیت بسیار بالا از طریق پورت HDMI کمی نویز به تصویر اضافه می کند.

 بر خلاف بسیاری از ویدئو پروژکتور، رنگ های این پروژکتور در حالت ارائه ی مطلب (پر نور ترین حالت) از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند.کمی رنگ ها مایل به سبز می باشند، ولی این مورد در پرنور ترین حالت بسیاری از پروژکتورها طبیعی می باشد، ولی در هر حال رنگ ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند. این بدین معنی می باشد که شما می توانید به طور کامل از خروجی لومن پروژکتور بهره ی مورد نظر خود را ببرید، بدون این که نتیجه ی کار شما حالتی غیر طبیعی داشته باشد. هر چند، اگر به بهترین عملکرد رنگی ممکن نیاز دارید و می توانید کاهشی ۳۳ درصدی در خروجی لومن را قبول کنید، استفاده از حالت دینامیک یا حالت استاندارد بهترین نتایج را ارائه خواهد داد. با استفاده از این حالت ها کنتراست بهتری نیز بدست خواهید آورد که عمق تصویر را افزایش می دهد. در نتیجه ی تفسیر رنگ خیلی خوب این حالت ها، تصاویر عکاسی کاملاً واضح به نمایش در آمد و رنگ های آن به خوبی اشباع شده بودند و رنگ های پوست کاملاً طبیعی بودند. به خاطر رزولوشن بالا، جزئیات کوچک نیز به خوبی مشخص بودند.

 خوانایی

از آن جایی که سونی VPL-FHZ55 یک ویدئو پروژکتور با رزولوشن بالا می باشد (۱۹۲۰*۱۲۰۰)، متن های کوچک (۸ pt.) حتی در تصاویر ۸۰ اینچی واضح و خوانا بودند. این موضوع در مورد متن سفید روی پس زمینه ی سیاه و متن زرد روی پس زمینه آبی تیره نیز صادق می باشد. در کل، اینپروژکتور سونی تصاویر خوب و واضحی را از هر منبعی می تواند ارائه کند. تغییر منبع ورودی از HDMI به یک ورودی آنالوگ به طور قابل توجهی بر کیفیت و وضوح تصویر تاثیر نمی گذارد.  از آن جایی که به نظر نمی رسد هیچ منبعی رزولوشن بالاتری از رزولوشن این پروژکتور داشته باشد، بنابراین مشکلی از نظر خوانایی در تمامی مطالب ارائه شده وجود نخواهد داشت.

 با تغییر رزولوشن به رزولوشن های UXGA (1600 x 1200) و XGA (1024 x 768) به منظور تست کردن پردازش ویدیویی پروژکتور، هیچ گونه کاهشی در  کیفیت تصویر مشاهده نشد. هیچ ایرادی حتی در کوچکترین متن های روی تصویر نیز مشاهده نشد. همانند بسیاری از ویدئو پروژکتورهای مولتی مدیا، یک بزرگنمایی الکتریکی قابل حرکت وجود دارد که به کمک آن می توان بر روی بخش خاصی از تصویر زوم کرد. این مورد در هنگام اشاره به جزئیات بخش خاصی از تصویر یا نمودارها می تواند بسیار مفید باشد. همچنین می توانید به کمک یک دکمه روی کنترل از راه دور، تصویر را ثابت نگه دارید.

 کیفیت ویدئو

به دلیل رزولوشن بالای این ویدئو پروژکتور، تماشای ویدیو از یک منبع بلوری بسیار رضایت بخش بود. همانند ویدئو پروژکتور سونی VPL-FH30، حالت ارائه ی مطلب  فقط از طریق یک منبع کامپیوتری قابل دسترسی است، بنابراین اگر می خواهید در یک اتاق با نور محیطی معمولی ویدیو های خود را به نمایش بگذارید، باید آن را از طریق یک منبع کامپیوتری انجام دهید.

 ارائه ی مطالب ویدیویی از طریق اتصال آنالوگ یک لپ تاپ نیز بسیار خوب بود و دومین مزیت استفاده از پر نور ترین حالت محسوب می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه