تجهیزات سالن کنفرانس

05137024

VDCDS_VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش پنجم )

 نقد و بررسی پروژکتور VPL-FHZ55 در قالب پنج نوشته در وبلاگ قرار داده شده است که شما در حال حاضر آخرین بخش آن را مطالعه میکنید. برای دسترسی به دیگر بخش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش چهارم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش سوم )

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش دوم )

  نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55 ( بخش اول )

روشنایی سونی VPL-FHZ55

میزان روشنایی این ویدئو پروژکتور ۴۰۰۰ لومن می باشد. همانند سایر ویدئو پروژکتورهای لیزری که در بازار وجود دارند، میزان خروجی لومن در بسیاری از حالت ها به جز پرنور ترین حالت و در بزرگنمایی عرضی کامل به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در حالت ارائه ی مطلب (پرنور ترین حالت، با استفاده از تنظیمات High Lamp و Text Gamma)، میزان روشنایی را در بزرگنمایی عرضی کامل ۳۴۳۶ لومن، و در بزرگنمایی عرضی متوسط ۳۲۶۱ لومن محاسبه کردم. در حالت بزرگنمایی telephoto، خروجی روشنایی به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و به ۲۴۶۲ لومن رسید. این میزان همچنان روشنایی خوبی را فراهم می کند، ولی بهتر است پروژکتور را طوری نصب کنید که در فاصله ای نزدیک از صفحه ی نمایش قرار گرفته و بزرگنمایی را همواره بین متوسط و کامل قرار دهید. با استفاده از تنظیمات گامای پیش فرض آن (گرافیک ۱)، خروجی بزرگنمایی عریض در بزرگنمایی متوسط به ۲۸۰۵ لومن کاهش پیدا کرده است. هر چند، در آن تنظیم گاما، تعادل رنگ و کنتراست به طور زیادی بهبود پیدا کرده اند. من میزان خروجی روشنایی را با تنظیمات تغییر لنز مختلفی نیز اندازه گیری کردم، ولی این موضوع تاثیر چندانی روی میزان خروجی روشنایی نداشت. دو تنظیم گامای دیگر نیز وجود دارد که می توان از آن ها نیز استفاده کرد: گرافیک ۲ – در ۲۷۰۹ لومن و حالت شبیه ساز DICOM GSDF – در ۲۰۹۵ لومن. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، ویدئو پروژکتور FHZ55 مشکلی در نمایش تصاویری با کیفیت مناسب در شرایط نوری مختلف نخواهد داشت.

  نویز (سر وصدا)

سونی میزان صدای تولیدی این پروژکتور را ارائه نکرده است، ولی می توان آن را با سایر پروژکتورهای با روشنایی و اندازه ی مشابه مقایسه کرد. بررسی های ما نشان داد که صدای تولیدی آن در حالت High Lamp در محدوده ی ۳۵ تا ۴۰ دسی بل قرار می گیرد. در حالی که این میزان خیلی بی سر و صدا نیست، ولی با توجه به مکانی که این پروژکتور در سالن های بزرگ نصب خواهد شد، این موضوع نمی تواند به عنوان یک مشکل مطرح شود. در صورتی که در محیطی ساکت از این پروژکتور می خواهید استفاده کنید، تغییر حالت لامپ آن به حالت استاندارد می تواند به طور قابل توجهی میزان سر و صدای تولیدی آن را کاهش دهد. اگر کاهش ۲۵ درصدی خروجی لومن برای شما قابل قبول باشد، سونی FHZ55 در حالت استاندارد به اندازه ی کافی بی سر و صدا خواهد بود تا بتواند تجربه ی تماشای ویدئو یا فیلم راحتی را برای شما فراهم کند. به طور کلی، برای چنین ویدئو پروژکتوری که به طور دائمی دور از مخاطبان و در سالن های بزرگ نصب خواهد شد، میزان سر و صدا نمی تواند به عنوان یک مشکل مطرح شود.

 ویدئو پروژکتور سونی FHZ55 می تواند یکی از گزینه های اصلی برای اتاق های کنفرانس، موزه ها، سالن های اجتماعات کوچک یا حتی صفحه های نمایش دیجیتالی باشد. این پروژکتور طول عمر لامپ طولانی را با ترکیبی از روشنایی، وضوح، باز تولید رنگ و عمق تصویر خوب ارائه می کند که پروژکتورهای اندکی از چنین توانایی هایی برخوردار هستند. سونی FHZ55 همچنین به راحتی نصب و راه اندازی می شود و مجموعه ای از اتصالات مختلف را ارائه می نماید که پاسخ گوی تمامی نیازهای کاربران می باشد. حالت شبیه سازی DICOM یک ویژگی مناسب برای آموزش پزشکی بوده و قابلیت ترکیب لبه ی آن، این ویدئو پروژکتور سونی را به یک گزینه ی جذاب برای مواقعی که صفحه های نمایش فوق العاده بزرگ مورد نیاز هستند تبدیل می کند.

 زمانی که به هزینه های کلی نگهداری آن نگاه می کنید، سونی FHZ55 در این بخش نیز به خوبی می درخشد. با داشتن منبع نوری که نه تنها ۲۰ هزار ساعت طول عمر دارد، بلکه می تواند روشنایی خود را در طول این مدت نیز حفظ کند، می توانید درک کنید که این ویدئو پروژکتور چقدر می تواند در مقایسه با یک پروژکتور معمولی که هر ۲ هزار ساعت باید لامپ آن را به دلیل کاهش روشنایی تعویض نمایید، هزینه های شما را کاهش دهد.

 در حالی که اگر این پروژکتور قابلیت ارائه ی مطلب شبکه ای را نیز داشت خیلی بهتر می شد، این یک ایراد جزئی می باشد. قابلیت های مختلف سونی FHZ55 و عملکرد فوق العاده ی آن، که در یک پکیج فوق العاده ارائه شده اند، آن را به یک رقیب جدی برای سایر پروژکتور ها تبدیل می نماید. علاوه بر آن، گارانتی و برنامه ی پشتیبانی On-Time سونی جزو بهترین برنامه های صنعت پروژکتور ها محسوب می شوند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد؛ پروژکتور VPL-FHZ55 سونی می تواند جایزه ی یک محصول فوق العاده را بدست آورد.

 مزایا

  • روشنایی خیلی خوب با طول عمر ۲۰ هزار ساعتی منبع نوری
  • اشباع رنگ فوق العاده و کیفیت کلی عالی تصویر در رزولوشن های مختلف
  • گارانتی و پشتیبانی فوق العاده به کمک برنامه ی پشتیبانی On-Time
  • تکنولوژی ترکیب لبه ها به منظور استفاده ی همزمان در کنار چند پروژکتور
  • ارائه ی دو تصویر همزمان به صورت پهلو به پهلو
  • حالت شبیه سازی DICOM برای آموزش های پزشکی
  • پس از خاموش شدن به سرعت می توان آن را از برق جدا کرد
  • انعطاف پذیری عالی هنگام نصب

 معایب

  • روشنایی کامل فقط با وجود یک منبع کامپیوتری قابل ارائه است
  • فیلتر گرد و غبار دارد که باید هر چند وقت یک بار تمیز و تعویض شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه