تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

Sony_VPL-VW500_Trilluminos

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور سونی VPL-VW500ES ( بخش دوم )

سونی VPL-VW500ES: نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی این ویدئو پروژکتور به دلیل داشتن امکاناتی مانند بزرگنمایی مکانیکی ۲٫۰۶ برابری، تغییر افقی و عمودی مکانیکی تصویر و یک سیستم فوکوس مکانیکی بسیار آسان می باشد. با کمک سوکت های RS232، RJ45 و IR می توان سایر تجهیزات سینما خانگی را به راحتی نصب کرد.

مجموعه ی زیادی از برنامه های مخصوص تنظیم بهتر تصویر در منو های این پروژکتور وجود دارند، که بسیاری از آن ها می توانند به صورتی ظریف و دقیق کیفیت تصاویر را افزایش دهند. تنها ویژگی هایی که ما می خواهیم این جا به آن ها اشاره کنیم شامل کاهش نویز، پردازش حرکتی و تنظیمات iris (عنبیه) دینامیک می باشند.

سونی VPL-VW500ES: کیفیت تصویر

حتی بسیاری از کسانی که علاقه ای به رزولوشن ۴K ندارند نیز موافق هستند که اعمال رزولوشن ۴K به تصاویری که از یک پروژکتور بدست می آید می تواند کیفیت تصویر را افزایش دهد. این موضوع کاملا منطقی می باشد، هر چقدر پیکسل های بیشتری داشته باشید، احتمال این که بتوانید ساختار فیزیکی چیپ های تصویر سازی را در تصویر روی صفحه ی نمایش ببینید کمتر می شود.

ویدئو پروژکتور VW500ES از همین مزیت استفاده می کند. تقریباً غیرممکن است که پیکسل های تکی یا خطوط بین پیکسل ها را در تصاویر آن ببینید. حتی اگر از کمترین فاصله به تصویر ۱۰۰ اینچی آن نگاه کنید.

از بین بردن تمام رد پاهای تکنولوژی روی تصویر مطمئنا ان تصویر را طبیعی تر و بهتر جلوه خواهد داد. ولی این تنها آغاز  مزایای ۴K این پروژکتور می باشد. حتی در دنیای تقریبا کوچک تلویزیون ها درک چگونگی ایجاد جزئیات و عمق تصویر زیاد در مناظر دور آسان می باشد، بنابراین می توانید تصور کنید که این مزیت در تصاویر بزرگ روی صفحه ی نمایش چقدر می تواند تاثیر گذار باشد.

با کمک بیشتر به افزایش عمق و اندازه ی تصاویر، چیزی که VW500ES در مقایسه با سایر پروژکتورهای HD ارائه می کند طبیعت خالص پردازش رنگ آن است. به لطف روشی که تراکم پیکسل، رنگ ها را قادر می کند تا به صورت ماهرانه ای در مجاورت یکدیگر به نظر برسند  ترکیب های رنگ بی عیب و نقصی را به وجود می آورند.  و از آن جایی که ترکیب های رنگ و سایه ها نقش مهمی در ایجاد عمق در اشیا بر عهده دارند، پردازش فوق العاده ی آن ها باعث ایجاد تصاویری فوق العاده طبیعی با رزولوشن ۴K می شود.

هر چند، باید آرزو کنیم که کاش مطالب ۴K زیادی در حال حاضر در دنیای صوتی و تصویری وجود داشتند، ولی واقعیت این است که کاربرها در وضعیت فعلی دسترسی زیادی به فیلم ها و تصاویر ۴K ندارند. احتمالاً این موضوع از سال ۲۰۱۴ تغییر خواهد کرد، ولی اکنون اگر این ویدئو پروژکتور را خریداری نمایید تصاویر HD که توسط تکنولوژی Reality Creation این پروژکتور به ۴K تبدیل شده است را تماشا خواهید کرد.

مطمئناً زمانی که این گونه تصاویر تبدیل شده را در اندازه ای ۲۰۰ اینچی تماشا می کنید تقریباً هیچ راهی برای پنهان کردن ضعف های موتور تبدیل تصویر باقی نمی ماند. بنابراین به صورتی که VW500ES می تواند جزئیات، وضوح، بافت و تراکم پیکسل را به مطالب HD و بدون ایجاد نویز روی آن ها اضافه کند قابل توجه می باشد. مخصوصا وقتی این را در نظر داشته باشید که ۴K و پردازش ۴K هنوز در ابتدای راه خود هستند.

باید به این نکته اشاره شود که کیفیت تصاویر تبدیل شده در مقابل تصاویر واقعی ۴K نمی تواند هیچ حرفی برای گفتن داشته باشد. ولی قطعا VW500E تصاویر HD را بدتر از آن چه که پروژکتورهای Full HD به نمایش می گذارند نشان نمی دهد. حتی در برخی مواقع مخصوص، آن ها را بسیار بهتر نیز نمایش می دهد.

حتی مطالب با کیفیت معمولی نیز در این پروژکتور با کیفیتی مناسب نمایش داده می شوند. بهترین نتایج با استفاده از منابع با استاندارد های کیفی بالا مانند دی وی دی های خوب به دست می آید، ولی به لطف پشتیبانی موتور پردازشی سونی از مجموعه ای از منابع مختلف تصویر، حتی تصاویر تلویزیونی با کیفیت پایین نیز با کیفیت نسبتا مناسب نمایش داده می شوند.

سونی VPL-VW500ES: کیفیت تصویر سه بعدی

علیرغم الزام تغییر اندازه ی تصاویر بلوری سه بعدی و ماهواره ای به منظور ارائه ی یک تجربه ی سه بعدی ۴K، این ویدئو پروژکتور عملکرد سه بعدی فوق العاده را ارائه می نماید.

میزان جزئیات بسیار بالا هستند، و تراکم پیکسلی بالای تصویر ارسال شده به محیط سه بعدی اجازه می دهد تا بسیار واقعی تر به نظر برسد. پروژکتور از پس حرکت سه بعدی نیز به خوبی بر می آید، بدون لرزش تصویر که معمولا در فیلم های سه بعدی دیده می شود. میزان شگفت انگیز روشنایی که VPL-VW500ES می تواند تولید کند بر خلاف اثر مات کردن عینک های سه بعدی تصاویری با روشنایی بالا و رنگ های غنی را ارائه می نماید. 

ترکیب عملکرد کنتراست خوب و جزئیات سایه های قوی به ویدئو پروژکتور کمک می کند تا تجربه ی سه بعدی فوق العاده را تولید نماید، دانستن این موضوع که سونی در این پروژکتور بر بسیاری از مشکلات مربوط به پخش تصاویر سه بعدی غلبه کرده است بسیار اهمیت دارد. وجود دوباره ی این مشکلات می توانست وضوح فوق العاده ی تصاویر ۴K را کاهش دهد.

projector-sony-vpl-vw500es-5

موارد دیگری که باید در نظر گرفت

در حالی که انجام بازی های رایانه ای با این پروژکتور تجربه ی خوبی را ارائه می کند، ولی برخی مشکلات نیز وجود دارند. محاسبات ما یک تاخیر ۱۰۰ میلی ثانیه ای از پروژکتور را ثبت کرد، که به اندازه ی کافی زیاد می باشد تا بتواند عملکرد بازی شما در بازی هایی مانند Call of Duty، Battlefield و Guitar Hero را تحت تاثیر قرار دهد.

نتیجه گیری

اگر به کیفیت فیلم و ویدئو اهمیت زیادی می دهید، ویدئو پروژکتور سونی VW500ES  برای شما یکی از بهترین گزینه ها می تواند باشد. این پروژکتور با پخش ویدئو های ۴K در اندازه های بزرگ در منزل، یک سینمای خانگی فوق العاده را برای شما ایجاد می کند، و به طور شگفت انگیزی در طول پروسه ی تبدیل اندازه ی فایل های HD به ۴K، کیفیت آن ها را به طور قابل توجهی دست نخورده باقی می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه