تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

قیمت اسپلیتر و بررسی مشخصات آن

قیمت اسپلیتر و بررسی مشخصات آن

قیمت اسپلیتر و بررسی مشخصات آن ، اگر در گذشته از اینترنت دیال‌­آپ استفاده کرده باشید؛ به یاد دارید که هنگام استفاده از این اینترنت اگر تلفن زنگ می­خورد اتصال اینترنت قطع می­‌شد. به همین دلیل به سخت افزاری برای جداسازی خط اینترنت از خط تلفن احتیاج پیدا کردیم. این سخت افزار با نام اسپلیتر شناخته شده و توسط شرکت­‌های مختلفی طراحی و تولید می­شود. همچنین این دستگاه سیگنال تلفن را به دو بخش مجزا تقسیم کرده و سبب می­‌شود تا بخش اینترنت با بخش تلفن تداخلی با یکدیگر نداشته باشند. برای آشنایی و اطلاع از قیمت اسپلیتر و اسپلیتر ارزان قیمت با وب سایت  صدرا همراه باشید.

معرفی اسپلیتر

در این بخش قصد معرفی اسپلیتر مودم را داریم. همان­طور که گفته شد؛ در گذشته هنگام استفاده از اینترنت  Dial-Up، با زنگ خوردن تلفن اینترنت دچار قطعی می­شد. برای جداسازی خطوط اینترنت و تلفن از یکدیگر از دستگاهی به نام اسپلیتر استفاده می­‌شود که به وسیله آن نویز­‌های ایجاد شده بر روی خط تلفن از بین می­رود. در صورت عدم استفاده از اسپلیتر، هنگام صبحت کردن با تلفن ممکن است نویز­های آزار دهنده­‌ای را بشنوید و همچنین باید از دو پریز تلفن استفاده کنید. دقت داشته باشید که اسپلیتر تنها برای استفاده از اینترنت کاربرد نداشته و در هر نوع سرویسی که برای استفاده از آن باید به خط مستقیم تلفن وصل شد؛ باید از آن استفاده کرد. اگر خط ADSL یا سرویس دیگر از خط تلفن جدا است، نیازی به استفاده از اسپلیتر نیست؛ اما اگر از یک خط تلفن برای دو سرویس استفاده می­‌شود، بهتر است برای کاهش نویز و جداسازی سیگنال‌­ها از اسپیلتر استفاده کنید.

بررسی مشخصات و قیمت اسپلیتر

به­‌طور کلی تمامی شرکت­‌های تولیدی مودم­‌های ADSL در عرصه تولید اسپلیتر­ها نیز فعالیت دارند. برخی از شرکت­‌های معتبر در زمینه تولید مودم­‌هایADSL، همراه با مودم اقدام به ارائه یک اسپلیتر کرده­‌اند. اسپلیتر­‌های مودم به لحاظ قیمتی بسیار گران نبوده و نیازی به صرف هزینه­‌های زیاد برای آن نیست. در برخی از موارد قیمت اسپلیتر معمولی ممکن است کمتر از ۲۰ هزار تومان نیز باشد. در برخی از موارد برای کاربران این سوال ایجاد شده که آیا ممکن است اسپلیتر سبب کندی سرعت اینترنت شود؟ به­‌طور کلی اسپلیتر نباید سبب کندی سرعت اینترنت شود و اگر به درستی در محل تعیین شده نصب گردد، نباید بر روی سرعت اینترنت تاثیر منفی بگذارد. برای اطمینان از این که اسپلیتر نصب شده بر روی قدرت سیگنال­‌های اینترنت تاثیر منفی نداشته پیشنهاد می‌­شود قدرت سیگنال را قبل و بعد از نصب اسپلیتر اندازه بگیرید. در حالت کلی نصب اسپلیتر باید کیفیت اینترنت دریافتی را افزایش دهد. تاکنون بسیار کم گزارش شده که با نصب اسپلیتر سرعت اینترنت کاهش پیدا کرده است. اگر در صورت نصب و استفاده صحیح از اسپلیتر هم­چنان سرعت اینترنت کم بود، بهتر است از یک خط جداگانه برای مودم ADSL خود استفاده کنید. بیشتر اسپلیتر‌های مودم در بازار دارای سه پورت بوده که یک پورت برای ورودی خط و دو پورت دیگر برای تلفن و ADSL است. تنها نکته مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت اسپلیترها برندها و شرکت­‌های تولیدی آن­ها است.

اسپلیتر ارزان قیمت

در فرآیند ساخت اسپلیترها از تکنولوژی خاصی استفاده نشده و اختلاف قیمت دستگاه­‌های اسپلیتر بیشتر براساس برند و شرکت تولیدی آن است. به­‌طور معمول اسپلیترها دارای ۳ پورت (یک ورودی و ۲ خروجی) هستند؛ اما در برخی از موارد دستگاه­‌هایی با پورت­‌های بیشتر برای کاربردهای دیگر موجود است؛ بنابراین می­توان گفت تعداد پورت­‌های تعبیه شده بر روی دستگاه نیز می­تواند بر روی قیمت آن نیز تاثیرگذار باشد. بیشتر اسپلیتر مودمی که تا کنون مورد استفاده قرار گرفته شده، مدل سه پورت آن بوده که به لحاظ قیمتی بسیار ارزان قیمت است؛ البته نمونه­‌های گران قیمت آن نیز موجود بوده که این اختلاف قیمت تنها به دلیل برند بودن دستگاه است. به منظور جداسازی سیگنال‌­های تلفن از اینترنت و کاهش نویز، استفاده از یک اسپلیتر ارزان قیمت نیز امکان پذیر است.

نحوه نصب و چگونگی عملکرد

عملکرد نویزگیر یا اسپیلتر به این شکل است که می­تواند داده یا دیتا را از صدا تفکیک کند. با این عمل دیگر نه امکان قطعی برای اینترنت ایجاد شده و نه در صحبت کردن با تلفن پارازیت ایجاد می­‌شود. وجود این دستگاه مانع از تداخل امواج صدا و دیتا می­‌شود و هم­چنین در افزایش کیفیت صدا بسیار موثر عمل می­کند. همان­طور که می­دانید که فرکانس صوت انسان بین ۲۰هرتز الی ۲۰کیلو هرتز بوده و این فرکانس زیادی نیست و از این سیگنال به­‌عنوان آنالوگ یاد می­‌شود. این سیگنال وابسته به زمان بوده و با گذر زمان سیگنال نیز تغییر می­‌کند. در مقابل سیگنال مودم حاوی داده یا دیتا بوده و یک سیگنال دیجیتال است. بدین ترتیب خط تلفنی که دارای سرویس اینترنت بوده شامل دو سیگنال صوتی آنالوگ و دیتا دیجیتالی است. حال وظیفه اسپلیتر تفکیک این دو سیگنال از یکدیگر است.

برای بهبود عملکرد تفکیک و افزایش بازدهی دستگاه اسپیلتر، این دستگاه باید در اولین محل ورود خط نصب شود. پس از آن دو لاین خروجی این دستگاه را می­توان به مودم و گوشی تلفن وصل کرد. اگر با نصب اسپیلتر بازهم تلفن دارای نویز بود، بهتر است مودم را کمی از تلفن فاصله دهید. در برخی از شرکت­‌ها از چند تلفن استفاده می­‌شود، در این شرایط به­‌ازای هر یک تلفن باید از یک اسپلیتر استفاده کرد. ممکن است با نصب اسپلیتر اینترنت دچار قطعی یا پینگ شود. این مورد نشان دهنده خرابی اسپلیتر  بوده و باید برای تعویض آن اقدام نمایید. به این دلیل که Splitter ارزان قیمت است، تعمیر آن پیشنهاد نمی­‌شود و بهتر است که تعویض شود. شرکت­‌های مختلفی در عرضه تولید اسپلیترها فعال هستند؛ یک نمونه از این شرکت­‌های نام آشنا آتن است. کمپانی Aten با تولید اسپلیترهای مختلف توانسته نیاز کاربران را در خصوص این دستگاه کاربردی برآورده سازد. برای اطلاع از قیمت Splitter­های مختلف می­‌توانید علاوه‌­بر مراجعه به فروشگاه آنلاین و وب سایت رسمی صدرا، به­‌صورت تلفنی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. برای دست­یابی به این مهم می­‌توانید از شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ استفاده نمایید. هم­چنین می‌­توانید از بخش بلاگ آن به­‌طور کامل در خصوص اسپلیتر و انواع آن اطلاعات مفیدی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی