تجهیز کننده سالن کنفرانس و همایش

05137024

touch-screen-feel

چه می شد اگر آن چه را که روی صفحه های نمایش لمسی می بینید را احساس می کردید؟

 در زندگی، چند قانون هستند که ما آن ها را به صورت ثابت و دائمی می شناسیم. مثلا کوکاکولا بهتر از پپسی است. بارسلونا بهترین تیم باشگاهی دنیاست، اشیاءِ صاف، صاف هستند. این آخرین قانون بسیار آزموده شده و درست است، نیازی به نوشته شدن ندارد: اگر چیزی صاف به نظر برسد و صاف باشد، بنابراین هنگام لمس حس صاف بودن خواهد داد.

دیزنی ظاهرا با این آخرین قانون طبیعت مخالفت می کند، زیرا شرکت پا را فراتر گذاشته و راهی را برای ایجاد احساس یک بافت یا غشا روی سطوح صاف پیدا کرده است.
به عبارت دیگر، این راه می تواند باعث شود تا یک چیز صاف حس صاف بودن ندهد. این ایده برای این مطرح شده است که شما قادر باشید تا شکل و بافت اشیاء تصاویر موجود روی یک صفحه ی نمایش لمسی را احساس کنید. (به عنوان مثال اگر شما یک سیب را می بینید، بتوانید آن را حس کنید). روش این کار را با تنظیم جریان برق روی خود تبلت انجام می دهد. در مورد الکتریسیته ساکن فکر کنید. گاهی اوقات، قبل از برق گرفتن، شما می توانید یک لحظه چیزی را احساس کنید.

touch-screen-feel-1

ایوان پاپیرِو، مدیر گروه Interaction شرکت دیزنی گفت:” مغز ما برآمدگی های سه بعدی روی یک سطح را بیشتر از اطلاعاتی که از طریق تماس پوستی دریافت می نماید درک می کند”. وی ادامه داد: “در نتیجه، اگر ما به صورت مصنوعی پوست انگشت را همزمان با این که روی صفحه ی نمایش لمسی حرکت می کند منبسط کنیم، مغز این گونه فکر خواهد کرد که یک برآمدگی فیزیکی واقعی روی صفحه ی نمایش لمسی وجود دارد، هر چند که سطح صفحه ی نمایش کاملا صاف می باشد.”

پس چرا از پالس های الکتریکی مشابه برای ایجاد یک بافت که شما بتوانید آن را احساس کنید استفاده نکنیم؟ به این ترتیب، اگر شما، در حال نگاه کردن به یک کت مخملی در گوشی هوشمند خود هستید و می خواهید بدانید که آن کت چقدر مخملی است، از نظر تئوری می توانید این کار را انجام دهید. پاپیرِو می گوید: “تعامل لمسی به یک استاندارد برای گوشی های هوشمند، تبلت ها و حتی کامپیوترهای خانگی تبدیل شده است، بنابراین طراحی الگوریتم هایی که می توانند محتوای بصری را به احساسات لمسی باورپذیر تبدیل کنند پتانسیل بالایی برای جلب نظر کاربران دارند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه