۰۵۱۳۷۰۲۴

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

video-projector-dlp

ویدئو پروژکتور DLP و توضیحاتی پیرامون آن

انتخاب یک ویدئو پروژکتور برای سینمای خانگی میتواند کاری سخت و تا حدی دلهره آور باشد! چرا که هنگام خرید پروژکتور سوال درباره قیمت شاید کوچکترین ابهامی باشد که برای خریدار پیش می آید. با این همه امکانات و ویژگی های متنوع انتخاب از بین پروژکتور های بازار بسیار سخت میشود.

  در اینجا به نکاتی درباره پروژکتور های DLP  اشاره میکنیم که میتواند در انتخابی بهتر و به صرفه تر شما را یاری کند.

آیا پروژکتور های DLP جایی در بازار دارند ؟

تقاضا برای ویدئو پروژکتور های DLP دائما در حال رشد است، تقریبا نیمی از پروژکتور هایی که این روزها توسط کمپانی های تولید کننده به بازار عرضه میشوند از تکنولوژی DLP استفاده میکنند. از سال ۱۹۹۶ بیش از ۲۰ میلیون چیپ DLP در پروژکتور ها به کار رفته و نزدیک به ۷۰۰ مدل پروژکتور موجود در بازار از DLP استفاده میکنند.

از ویدئو پروژکتور DLP در چه جایی میتوان استفاده کرد ؟

ویدئو پروژکتور های DLP در صنایع و مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. در دفتر های اداری ، نمایش در منزل ( برای تماشای فیلم ، بازی و نمایش تصاویر خانوادگی ). علاوه بر این ویدئو پروژکتور DLP محبوبیت زیادی برای استفاده در کلاس های درس ، مراسم مذهبی و هتل ها دارد.

آیا پروژکتور میتواند جای تلوزیون را بگیرد، یا حداقل رقیبی برای آن باشد ؟

بازار تلوزیون و پروژکتور مشتریان خاص خودش را دارد و در نگاه اول رقابتی جدی بین این دو دستگاه نیست ! دلیل آن هم نحوه استفاده و کاربرد متفاوت هر کدام است. اما در بعضی موارد پروژکتور ها توانسته اند رقیبی برای تلوزیون ها به شمار بیایند. مثلا مردم همچنان تمایل دارند برای تماشای برنامه ها، سریال ها ، شوهای تلوزیون و اخبار از ویدئو پروژکتور استفاده کنند اما تماشای تصویر بازی کنسول های مختلف یا حتی تماشای مسابقات ورزشی با ویدئو پروژکتور در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده.

چرا باید یک پروژکتور DLP را به ویدئو پروژکتور LCD ترجیح داد ؟

LCD  و DLP هر کدام مزیت های خاص خود را دارند و به طور قطع نمیتوان گفت کدام یک بهتر است. چرا که کاملا وابسته به نیاز مشتری است که خوب و بد این دو نوع مشخص میشود. در اینجا به چند مزیت DLP ها اشاره میکنیم :

قیمت نهایی کمتر : بسیاری از پروژکتور های DLP طراحی بدون فیلتر دارند، بدون نیاز به تمیز کاری و رسیدگی بعدی که نتیجه آن هزینه پایین تر تعمیر است.

امکانات خلاقانه : از امکانات نمایش تصاویر سه بعدی گرفته تا تولید پروژکتور های جیبی و قابل حمل، همگی از امکانات منحصر به فرد DLP هستند که باعث محبوبیت آن شده اند.

ثبات در کیفیت تصویر : ویدئو پروژکتور های  DLP به مرور زمان کیفیت تصویر خود را از دست نمیدهند

از کجا میتوان اقدام به خرید ویدئو پروژکتور های DLP کرد ؟

کامپیوتر صدرا یکی از وارد کنندگان اصلی ویدئو پروژکتور در ایران بسیاری از مدل های پروژکتور DLP را انحصارا وارد بازار ایران کرده است. به عنوان مثال دیتا پروژکتور های NEC و پروژکتور های بنکیو تمرکز اصلی بر تولید محصولات DLP دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه