05137024

پایگاه تحلیل گران فناوری ها نوین

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Menu

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند.
بلندگوهای هوشمند دارای ویژگی های ویژه ای برای افزایش سهولت استفاده ، اتصال به انواع مختلفی از منابع صوتی و ارائه قابلیت های اضافی هستند.

هدف اصلی بلندگوی هوشمند

هدف اصلی بلندگوهای هوشمند تحویل بی سیم محتوای صوتی از کتابخانه رسانه ای کاربر بود که ممکن است در سیستم عامل های مختلف باشد و از سرویس های موسیقی آنلاین. بلندگوهای هوشمند مانند هر نوع کالای الکترونیکی از لحاظ ویژگی ، طراحی و کیفیت بسیار متفاوت هستند

قابلیت های بلندگوی هوشمند

برخی از بلندگوهای هوشمند از دستیارهای دیجیتال فعال شده با صدا بهره می برند و می توانند به عنوان مرکز اتوماسیون خانگی فعالیت کنند.
این دستگاه ها اغلب بخشی از مجموعه محصولات موجود یک شرکت هستند. به عنوان مثال می توان به Google Home و Amazon Echo اشاره کرد. سرویس های صوتی الکسا (AVS) ، مجموعه خدمات ساخته شده در اطراف دستیار هوش مصنوعی کنترل شده صوتی آمازون ، با اکو معرفی شد. AVS تعامل صوتی را با سیستم های مختلف در محیط و بصورت آنلاین امکان پذیر می کند.

به طور معمول ، بلندگوهای هوشمند شامل Wi-Fi و اتصال بلوتوث هستند. محصولات ساده تر از جعبه های بوم دارای Wi-Fi گرفته تا بلندگوهای هوشمند RGB LED قابل تنظیم هستند که می توانند از طریق یک خانه برای پخش صدای استریوی توزیع شده یا محلی پخش شوند.

همانند بسیاری از دستگاه های هوشمند ، امنیت و حریم خصوصی اسپیکرهای هوشمند ، به ویژه در مورد بلندگوهایی که از میکروفون برای تشخیص صدا استفاده می کنند ، وجود دارد.
بسیاری از سرویس ها داده های صوتی را از طریق اینترنت بر روی سرورها بارگذاری می کنند.
کارشناسان حریم خصوصی ابراز نگرانی کرده اند که همین شرکت های تولید کننده بلندگوهای هوشمند نیز در برداشت داده های کاربران شناخته شده اند.

بلندگوی هوشمند
بلندگوی هوشمند با صفحه لمسی به عنوان نمایشگر هوشمند شناخته می شود.
بلندگوی هوشمند
بلندگوهای هوشمند قادر به پاسخگویی به سوالات ، تنظیم زمان سنج ، یادآوری و زنگ هشدار و همچنین کنترل سایر دستگاه های هوشمند در خانه شما هستند.
اسپیکرهای هوشمند
بلندگوی هوشمند نوعی بلندگو و دستگاه فرمان صوتی با یک دستیار مجازی مجتمع است.

مزایا و کاربرد آن

با استفاده از یک دستیار مجازی ، بلندگوهای هوشمند قادر به پاسخگویی به سوالات ، تنظیم زمان سنج ، یادآوری و زنگ هشدار و همچنین کنترل سایر دستگاه های هوشمند در خانه شما هستند. اگر این کافی نباشد ، آنها ایستگاه رادیویی ، لیست پخش یا پادکست مورد علاقه شما را نیز بازی خواهند کرد ، دقیقاً مانند آنچه که می خواهید بلندگوی استاندارد شما انجام دهد.

دستیارهای هوشمند ، که مغز فناوری صوتی در بلندگوهای هوشمند و تلفن های هوشمند مانند دستیار گوگل ، سیری اپل ، آمازون الکسا و پورتال فیس بوک هستند ، همیشه در حال شنیدن کلمه بیداری خود هستند ، عبارتی که به آنها می گوید شروع به ضبط و انتقال این اطلاعات را به سرور خود وارد کنید.

اسپیکر هوشمند و ارتباط آن با هکرها

از آنجا که اسپیکرهای هوشمند و سایر دستگاه های همیشه روشن اغلب به عنوان مرکز شبکه ای از تجهیزات متصل عمل می کنند ، می توانند ورود آسان برای هکرها و سایر مجرمان را فراهم کنند. حتی اگر شبکه خانگی شما در غیر این صورت امن باشد ، یک نقطه ضعف در امنیت بلندگوی هوشمند می تواند تمام دستگاه های دیگر شما را در معرض خطر قرار دهد.

تعریف دیگر بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند نوعی بلندگو و دستگاه فرمان صوتی با یک دستیار مجازی مجتمع است که اقدامات تعاملی و فعال سازی هندزفری را با کمک یک “کلمه داغ” (یا چندین “کلمه داغ”) ارائه می دهد.
برخی از بلندگوهای هوشمند همچنین می توانند مانند یک دستگاه هوشمند عمل کنند که از Wi-Fi ، بلوتوث و سایر استانداردهای پروتکل برای گسترش استفاده فراتر از پخش صدا مانند کنترل دستگاه های اتوماسیون خانگی استفاده می کند.
این می تواند شامل ویژگی هایی از جمله سازگاری در تعدادی از سرویس ها و سیستم عامل ها ، اتصال نظیر به نظیر از طریق شبکه های مش ، دستیاران مجازی و سایر موارد باشد ، اما محدود به آنها نیست.
هر یک از آنها می توانند رابط و ویژگی های داخلی خود را داشته باشند که معمولاً از طریق برنامه یا نرم افزار اتوماسیون خانگی راه اندازی یا کنترل می شوند.

برخی بلندگوهای هوشمند همچنین دارای یک صفحه نمایش برای نشان دادن پاسخ دیداری به کاربر هستند.

تاریخچه

از زمستان ۲۰۱۷ ، توسط NPR و ادیسون تحقیق تخمین زده شده است که ۳۹ میلیون آمریکایی (۱۶٪ از جمعیت بالای ۱۸ سال) صاحب یک بلندگوی هوشمند هستند.

بلندگوی هوشمند با صفحه لمسی به عنوان نمایشگر هوشمند شناخته می شود. این یک دستگاه بلوتوث هوشمند است که رابط کاربری مکالمه را با صفحه های نمایشگر ادغام می کند تا تعامل صوتی را با تصاویر و فیلم تقویت کند. آنها توسط یکی از دستیارهای صوتی رایج تأمین می شوند و کنترل هایی را برای دستگاه های خانگی هوشمند ، برنامه های پخش ویژگی ویژگی ها و مرورگرهای وب با کنترل های لمسی برای انتخاب محتوا ارائه می دهند.
اولین نمایشگرهای هوشمند در سال ۲۰۱۷ توسط آمازون (Amazon Echo Show، Amazon Echo Spot) معرفی شد.

طبق مطالعه ای که توسط مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا در مارس ۲۰۲۰ منتشر شد ، شش شرکت بزرگ توسعه فناوری ، آمازون ، اپل ، گوگل ، یاندکس ، IBM و مایکروسافت ، کلمات بیشتری را که “سیاه پوستان “تا” سفیدپوستان ” خوانده بودن را آزمایش کردند ، با ۱۹ و ۳۵ درصد اختلاف در مورد اول و ۲ و ۲۰ درصد اختلاف در مورد دوم.

. بلندگوهای هوشمند دارای ویژگی های ویژه ای برای افزایش سهولت استفاده ، اتصال به انواع مختلفی از منابع صوتی و ارائه قابلیت های اضافی هستند.

میکروفون داخلی اسپیکر هوشمند

میکروفون داخلی در بلندگوهای هوشمند به طور مداوم در حال گوش دادن به “کلمات داغ” و به دنبال آن یک دستور است. با این حال ، این میکروفون هایی که به طور مداوم گوش می دهند ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کاربران را نیز افزایش می دهد.
این موارد شامل موارد ضبط شده ، نحوه استفاده از داده ها ، نحوه محافظت از آنها و استفاده از آنها برای تبلیغات تهاجمی است. بعلاوه ، تجزیه و تحلیل آمازون Alexa Echo Dots نشان داد که ۳۰ تا ۳۸٪ از “ضبط های صوتی جعلی مکالمات انسانی” بوده است ، که نشان می دهد این دستگاه ها پس از تشخیص کلمه داغ ، صدا را خارج از صدا ضبط می کنند.

نگرانی های شدیدی وجود دارد که میکروفون همیشه بلندگو بلندگوهای هوشمند کاندیدایی مناسب برای شنود تلفن است. در سال ۲۰۱۷ ، محقق امنیتی بریتانیایی مارک بارنز نشان داد که Echos قبل از ۲۰۱۷ پین هایی را نشان می دهد که امکان بوت شدن سیستم عامل به خطر افتاده را دارد.

امکانات دیگر:

اخیراً کاربران تعامل با دستیارهای صوتی را از طریق تعامل با بلندگوهای هوشمند آغاز کرده اند تا تعامل با تلفن.
از طریق تلفن ، اکثر دستیارهای صوتی این گزینه را دارند که با یک دکمه فیزیکی (مثلاً سیری با فشار طولانی دکمه صفحه اصلی) درگیر شوند تا اینکه فقط با استفاده از کلمه داغ در یک بلندگوی هوشمند درگیر شوند.
در حالی که این تمایز با محدود کردن زمان روشن بودن میکروفن باعث افزایش حریم خصوصی می شود ، اما کاربران احساس می کنند که با فشار دادن یک دکمه ابتدا تعامل صوتی از بین می رود. این معامله فقط به دستیارهای صوتی اختصاص ندارد. با ورود هرچه بیشتر دستگاهها به اینترنت ، بین راحتی و حریم خصوصی داد و ستد فزاینده ای وجود دارد.

بهترین بلندگوهای هوشمند ۲۰۲۰

بهترین بلندگوهای هوشمند ۲۰۲۰ برخی از چند منظوره ترین دستگاه هایی هستند که می توانید در اختیار داشته باشید.
به همین دلیل است: آنها به ما کمک می کنند تا دستگاه های خانه هوشمند خود را کنترل کنیم ، موسیقی پخش کنیم و با دستیارهای صوتی آماده پاسخگویی به پیش پا افتاده ترین ، واضح ترین یا گیج کننده ترین سوالات ما هستیم.

۱. Sonos One

بهترین بلندگوی هوشمند موجود در بازار

اولین بلندگوی هوشمند Sonos یک دستگاه کاملاً تمیز ، با ویژگی و صدای عالی است که بهترین های اکوسیستم الکسا و دستیار Google را بهمراه خود جمع می کند – به علاوه ، هوشمندی های چند اتاقه خود Sonos و عملکرد صوتی عمدتا بی نظیر.

همچنین ویژگی جدیدی در ترکیب وجود دارد که نوید تغییر بازی را می دهد: AirPlay 2. با آن ، Sonos One می تواند با Siri صحبت کند و یک جفت چند اتاقه با Apple HomePod ایجاد کند.

۲. Amazon Echo (2020)

یک بازنگری کامل در اسپیکر هوشمند پرچمدار آمازون

نگاه آینده نگرانه صدای تطبیقی ​​بهبود یافته ادغام توپی Zigbee سطح حداکثر میزان صدا به اندازه کافی بلند نیست.

۳. Apple HomePod

صدای عالی طراحی زیبا و مینیمال دامنه سیری محدود است.

Apple HomePod سرانجام در اوایل سال ۲۰۱۸ وارد نبرد بلندگوی هوشمند برای قفسه کتاب شما شد و هنوز هم در سال ۲۰۲۰ موج می زند.
مزیت آشکار Apple HomePod نسبت به دستگاه اکو یا Google Home این است که با سایر محصولات اپل شما بسیار خوب بازی خواهد کرد. بنابراین اگر از طرفداران سرسخت اپل هستید ، HomePod ممکن است بدون هیچ مشکلی باشد.

وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگو ستونی

خرید بلندگوی ستونی بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

آشنایی با کالاهای استوک

آشنایی با کالاهای استوک کالای استوک استوک کلمه ای است که در زبان لاتین به اجناسی گفته می شود که در انبار ذخیره می شوند

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

بلندگوی هوشمند

بلندگوی هوشمند بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند. بلندگوهای

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالنهای کنفرانس و آمفی

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

فناوری Revoluto بیرداینامیک

اصل Revoluto اصل بر اساس فناوری آرایه میکروفون ثبت اختراع شده است ، جایی که کپسول های میکروفون در یک ردیف عمودی مرتب می شوند.

Read More »
وبلاگ صدرا
Sadra

میکروفون دستی

میکروفون دستی چیست؟ میکروفون های دستی به گونه ای طراحی شده اند که در دست نگه داشته می شوند ، اما می توان آنها را

Read More »
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب آموزشی

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

تجهیزات کنفرانسی

آشنایی با وب و ویدئو کنفرانس

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین

مطالعه بیشتر »

مطالب ویژه

Sadra

Computer

به صدرا کامپیوتر خوش آمدید